Име за момче

  • 7 502
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте,
Очакваме момченце през ноември и от сега обсъждаме идеи за име. Аз имам 10 предложения, от които ММ не харесва безрезервно нито едно, по-скоро би се примирил с някое от предложенията ми. Иска ми се да чуя вашите мнения, както и ако имате предложения подобни на моите.
 Ето ги и имената:
Борил
Боян
Велизар
Виктор
Калин
Камен
Константин
Самуил
Теодор
Ясен

И едно уточнение, избягвам имена завършващи на -зар (с изключение на Велизар), -слав, -мир, както и тези имена, които на галено могат да бъдат "Божи", "Божко", "Боги" и други подобни.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 976
Всички предложени имена ми харесват освен Велизар.
А мъжът ти какъв тип имена харесва?

# 2
  • Мнения: 5 437
От изброените харесвам Борил,Велизар,Константин,Самуил и Ясен.
Предлагам ти - Калоян,Явор,Борис,Симеон,Адриан,Даниел.

# 3
  • Мнения: 8 919
Велин, Деян, Огнян, Симеон, Кирил като предложения.
От имената на авторката харесвам Боян, Константин и Теодор.

# 4
  • Мнения: 47
Мъжът ми предложи точно името Божидар, след като му го дадох за пример на име, което не ми харесва ...хаха Wink

# 5
  • Мнения: 47
ММ се казва Борислав и е кръстен на дядо си Борис (и не иска детето да се казва така), а Симеон е свекърът ми (също и моето име, и тези на майка ми и дядо ми започват със "с")

# 6
  • София
  • Мнения: 1 412
В такъв случай от предложенията гласувам за Теодор. Значението му е "божи дар" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 437
А Калоян?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 737
От изброените- Боян,Калин,Камен и може би Велизар
Предлагам ти- Благовест,Богдан, (после видях,че не искаш да е на галено ,,Боги''), Валери и Веселин

# 9
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Борис, Стефан, Йоан, Филип, Матей, Калоян, Николай, Явор
П.С: От предложените ми допада много Константин

# 10
  • Мнения: 47

Калоян ми харесва, ще се консултирам

# 11
  • Мнения: 47
От изброените- Боян,Калин,Камен и може би Велизар
Предлагам ти- Благовест,Богдан, (после видях,че не искаш да е на галено ,,Боги''), Валери и Веселин

Благодаря, харесва ми ВеСелин, но повече ми харесва ВеНелин

# 12
  • Варна
  • Мнения: 737
От изброените- Боян,Калин,Камен и може би Велизар
Предлагам ти- Благовест,Богдан, (после видях,че не искаш да е на галено ,,Боги''), Валери и Веселин

Благодаря, харесва ми ВеСелин, но повече ми харесва ВеНелин

Така е и Венелин е много хубаво Heart Eyes Имате ли някакви предпочитания за първата буква?

# 13
  • Мнения: 47
От изброените- Боян,Калин,Камен и може би Велизар
Предлагам ти- Благовест,Богдан, (после видях,че не искаш да е на галено ,,Боги''), Валери и Веселин

Благодаря, харесва ми ВеСелин, но повече ми харесва ВеНелин

Така е и Венелин е много хубаво Heart Eyes Имате ли някакви предпочитания за първата буква?

Не мисля Wink
Иска ми се името да е българско, но не от най-масовите (Александър, Мартин и тези с именни дни на Гергьов, Димитров и Никулден, че имам поне по двама роднини с тези имена)

# 14
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Предлагам Искрен, от изброените харесвам Ясен и Боян.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 737
От изброените- Боян,Калин,Камен и може би Велизар
Предлагам ти- Благовест,Богдан, (после видях,че не искаш да е на галено ,,Боги''), Валери и Веселин

Благодаря, харесва ми ВеСелин, но повече ми харесва ВеНелин

Така е и Венелин е много хубаво Heart Eyes Имате ли някакви предпочитания за първата буква?

Не мисля Wink
Иска ми се името да е българско, но не от най-масовите (Александър, Мартин и тези с именни дни на Гергьов, Димитров и Никулден, че имам поне по двама роднини с тези имена)

Сега се сетих и за Асен,Павел,Ивайло,Данаил или Даниел

# 16
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Момчил, Чавдар, Томислав

# 17
  • София
  • Мнения: 1 412
От предложенията освен Теодор, много ми допадат Боян и Велизар. Simple Smile

Предлагам още Матей, Ивайло, Юлиян. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 182
Моите предложения са : Дамян , Емил, Йоан , Калин , Огнян ,Росен ,Филип, Юлиян.
От изброените гласувам за Самуил- но аз съм пристрастна.

# 19
  • Мнения: 12 321
Здравей, от списъка най-много харесвам Боян и Виктор, а от останалите предложения - Калоян (едно от любимите ми) и Ивайло.
Предлагам Емил, Михаил, Ангел, Кристиан, Максим,

# 20
  • Мнения: 47
Много ви благодаря за бързите отговори момичета, вече се ориентирах кои са най-харесваните имена от моите предложения + още 2-3 от вашите предложения. Сега мисля да си лягам, че мъника ме рита много бурно. Ще продължавам да следя харесванията и идеите ви.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 658
От твоите варианти - Константин, Боян, Ясен - в този ред.

От мен - предложение за Росен, Михаил.

# 22
  • Мнения: 4 038
Аз съм за Борил или Боян

# 23
  • Мнения: 3 139
Предлагам Михаил.

# 24
  • Мнения: 832
Стоян
Юлиан
 Peace

# 25
  • Мнения: 410
Харесва ми Самуил. Българско царско име.Успех! 😊

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Стефан, Симеон..

# 27
  • Мнения: 2 709
Емануил, Момчил и Антон.

# 28
  • Мнения: 5 437
Ооо,забравих Ивайло Heart Eyes Много го харесвам.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 269
От изброените ми харесват Боян, Камен, Ясен.
Вместо Теодор ти предлагам Тодор, което не масово и на мен лично повече ми харесва.
Харесвам още Емил, Андрей, ДанаИл. Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 7 997
От предложените - Константин.
Самата аз го обмислях като една от двете алтернативи за имена за сина ми.

# 31
  • София
  • Мнения: 966
Калин

# 32
  • Мнения: 18 562
От тези харесвам само Велизар и Самуил
Ако имах момче щеше да е Самуил може би.Предлагам др.си три фаворита са мъжко име-Емануил,Алексей и Максимилиан.

# 33
  • Мнения: 2 761
От предложените харесвам Калин и Ясен. Борил, Виктор и Самуил са твърде масови вече.

Аз лично харесвам Явор, Симеон, Калоян (въпреки че и това име е масово), Андрей, Матей, Филип, Валери.

# 34
  • Мнения: 2 815
Богдан ... на галено Боги.
Венелин ... на галено Вени.

# 35
  • Мнения: 147
Димитър
Деян
Гавраил
Мануил
Дамян
Пресиян
Николай

# 36
  • Мнения: 47
Благодаря на всички, които се включиха  Hug  bouquet  Ще съобщя щом вземем решение. Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 753
Борил, Камен, Ясен ми харесват много от предложенията на авторката. Други, които ми харесват и сме обсъждали за сина ни бяха Явор, Дамян, Благой, Момчил, Милан, Матей, Стефан.

# 38
  • Мнения: 47
За всички, които дадоха мнение по въпроса - благодаря ви за взетото отношение. Мъжът ми се колебае между имената Виктор и Самуил. Може би до последно няма да сме решили окончателно. Виктор празнува имен ден на 11.11., което е почти седмица преди термина, има хубаво умалително име и значението - победител много ми допада, а Самуил е много хубаво и царствено име, което има и хубаво умалително и първата буква от името съвпада с първата буква от имената на свекъра, майка ми, дядо ми и моето

# 39
  • Варна
  • Мнения: 737
За всички, които дадоха мнение по въпроса - благодаря ви за взетото отношение. Мъжът ми се колебае между имената Виктор и Самуил. Може би до последно няма да сме решили окончателно. Виктор празнува имен ден на 11.11., което е почти седмица преди термина, има хубаво умалително име и значението - победител много ми допада, а Самуил е много хубаво и царствено име, което има и хубаво умалително и първата буква от името съвпада с първата буква от имената на свекъра, майка ми, дядо ми и моето

Като се роди и го видите,сами ще почуствате кое е по-подходящото име! bouquet

# 40
  • Мнения: 1 629
Самуил и Ясен ми харесват. Самуил най-вече!

# 41
  • Мнения: 3 139
Виктор  Peace

# 42
  • Мнения: 6 998
Виктор е от масовите имена, имай го предвид (понеже каза, че не искаш Мартин и прочие). Ако няма друг Виктор в групата/ класа, то със сигурност ще има Виктория.

Иначе е хубаво име, и Виктор, и Самуил са хубави и нито едното няма да е лош избор  Hug

# 43
  • Мнения: 3 139
Напоследък ми се струва, че Самуил е по предпочитано от Виктор. В нашата група в детската градина имаме Самуил, но нямаме Виктор.

# 44
  • Мнения: 6 998
При нас има и Виктор, и Виктория  Laughing Няма Самуил и Симеон  Grinning

# 45
  • Мнения: 65
Самуил, "Измолен от Бог"-прекрасно значение и звучене на името.Но аз имам афинитет към библейските имена, все пак, синът ми се казва Матей  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 493
От посочените Константин и Камен; а и Самуил набира известност. Виктор не чак толкова масово, колкото Виктория, но пак ще е Вики.
Предложение: Методи, Матей, Захари.

Последна редакция: сб, 08 юли 2017, 13:46 от TODICHKA11

# 47
  • Мнения: 410
Харесва ми Самуил 😊

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Самуил.

# 49
  • Германия
  • Мнения: 3 437
От предложените ми харесаха Константин и Теодор

Иначе и аз щях да предложа Стефан, едно от любимите ми имена е. Освен това предлагам Яким и Йордан

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 040
 От предложените Боян,Ясен,Теодор.

Общи условия

Активация на акаунт