Пречистване на белите дробове... как?

  • 1 986
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, имам сенна хрема и постоянно носът ми е запушен. Вечер, когато спя всичко отива в гърдите ми. Сутрин като се събудя и чувствам нещо като тежест в гърдите и понякога свирят. Ходих на доктор и ми каза, че не е проблем защото това е просто секрет... без бактерии в него.

За това искам да си пречистя дробовете. Знаете ли някакви начини (без лекарства)?

# 1
  • Мнения: 1 111
Здравейте, и аз съм със същия проблем. За лекарство за отхрачване и синузити мога да препоръчам Геломертол, хомеопатично е . А иначе чай от бръшлян, казват че е мн ефективен за отхрачване
, но не съм пробвала. Др вариан е инхалации, но с инхалатор с физ. разтвор.

Ще следя и аз за мнения.

# 2
  • Мнения: 420
Аз също имам сенна хрема и алергия + запушен нос постоянно, целогодишно, но нямам такива секрети в дробовете  newsm78 Пролетно време включвам Ериус или Кларитин и ги пия докато поотминат най-бурните цъфтежи (месец-два). От дете слагах и капки за нос непрекъснато, по няколко пъти на ден, но си намерих лекар, който с лечение и профилактика ме накара да ги откажа.

Аз Геломиртол пия само когато съм болна и то със силна кашлица, за да се втечни секретът, но не знам дали може да се приема дълго време, а и на мен не ми понася този препарат. Помагат ми инхалации със сода за хляб, както и инхалации с разтворена във водата сол (правя ги по стария начин, с глава над тенджерата).

Предполагам, че вариантът да е астма е отхвърлен на 100%.

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
С излети в балкана (колкото се може по-нависоко) и много ходене. Бих ти препоръчала да спреш за няколко дни всякакви млечни продукти, за да видиш дали няма да се намали това запушване на носа.

# 4
  • Мнения: 24
С излети в балкана (колкото се може по-нависоко) и много ходене. Бих ти препоръчала да спреш за няколко дни всякакви млечни продукти, за да видиш дали няма да се намали това запушване на носа.

Млечни продукти почти не консурмирам. Рядко в салата слагаме сирене, това ми е млечното.

Общи условия

Активация на акаунт