Студенти в UK - 8

  • 92 661
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 246
Сертификатът п о английски не е условие за прием, той е условие за записване. Приемът няма нищо общо с това, колко ти е висок сертификатът, ако нямаш към  момента на кандидатстване ще ти го поставят в условията за офертата.
Нещо си в заблуда. Не е условие за записване, а точно условие за прием. Ако не отговориш на изискванията за владеене на англ. език въобще няма да стигнеш до записване... няма да ти дадат оферта.
Мога да имам 5 оферти, но само едно записване. Мога да отговаря на 3 от офертите, или на една или на всички. Нивото на английски (ако го нямаш предварително) е част от условията на офертата, като оценка по математика например или диплома или каквото там са решили. За да те запишат трябва да си изпълнил всички условия, включително и нивото на английски. И като последно - синът ми  дори не се е явявал на изпит по английски, вече има оферта от един университет, където си пишат хората колко минимум искат от него.

# 556
  • Мнения: 642
Не разбира се! Естествено, че за да получиш безусловна оферта трябва да си изпълнил всички условия - включително и нивото на сертификат, което ти изсват.
Казвам, че не е условие да получиш условната оферта. За условната оферта се гледат академичните резултати
Хайде да попитам. Ако ти трябва да даваш оферти при равни други академични условия кой кандидат ще предпочетеш - този с 6,5 или този с 7,5 - 8?

# 557
  • Мнения: 3 200
Виж, роси-варна, хубаво е, че синът ти вече има една оферта. Пожелавам му да получи още четири.
Вижда се, че искаш да си полезна по някакъв начин, но не ти се получава. Вземи първо да си поизясниш терминологията и процесите, пък тогава пиши.
Няма такова нещо като "едно записване" в университетите в UK. Изобщо няма "записване"
И не академичните резултати са условие за получаване на оферта. Мотивационното писмо е също толкова, че дори и по-важно от оценките.

=====

Мими, как са студентките?  Simple Smile

# 558
  • Мнения: 642
И нещо друго, което не знам дали ти е ясно. Записването става непосредствено преди заминаване (септември, електронно), а за да стигнеш до ЮК и записване трябва да имаш безусловна оферта

# 559
  • Мнения: 3 200
И нещо друго, което не знам дали ти е ясно. Записването става непосредствено преди заминаване (септември, електронно), а за да стигнеш до ЮК и записване трябва да имаш безусловна оферта

Няма записване, бе хора! Не и от страна на кандидат-студента.
Ако изпълни условията и докаже, че ги е изпълнил, е приет и поучава потвърждение за това. Толкова.

# 560
  • Мнения: 642
Cool_witch, студентките са добре. Каката е много доволна от практиката, мина й първото от трите посещения в университета за тази академична година. Има много висока оценка на първата(общата) фаза на годишния проект. Харесва и реалната работа много, доволни са от нея. Натоварена, но удовлетворена.
Малката свиква с университета, за сега и харесва и е добре. Ще видим след сесията как ще бъди.  Joy

# 561
  • Мнения: 642
Няма записване, бе хора! Не и от страна на кандидат-студента.
Ако изпълни условията и докаже, че ги е изпълнил, е приет и поучава потвърждение за това. Толкова.
Всяка година преди началото(септември) имат on line enrolment в нашия университет.

# 562
  • Мнения: 3 200
Това е друго. Приет...enrolment. Остави това, че ще почнат да питат "кога да се запиша"

А малката как е в сесия - не е ли подготвителна (или както там му казват) година?

# 563
  • Мнения: 642
Малката изкара 2 дни в Русия и се върна. Записа се тук, където си беше приета - Бизнес информационни технологии. Не искам да се сещам за тези два ужасни дни докато беше в Русия. Университетът, в който беше разпределена за подготвителна година, по принцип не приема чужденци. Като такива са класифицирани студенти от Казахстан, Беларус и други бивши републики. Пристигна с голям ентусиазъм, всичко беше отлично до момента на отваряне на вратата на стаята на общежитието. Вътре милион хлебарки. Писъци, рев, две безсънни нощи и за нея, и за нас и обратно тук. Обясниха и от университета, че хлебарките там са нещо нормално и са навсякъде. И никой не си прави труда да напръска и почисти общежитията. А за условията на самите общежития да не говорим. Четириетажна сграда, с по над 30-40 стаи на етаж, всяка с 2 двуетажни легла. Общи 4 душа за момичетата на 2 етаж и 4 тоалетни на 3 етаж. За момчетата на обратно. Една кухня с 2 печки на 1 етаж и умивалник на 3 етаж. Всичко беше преглътнала, но хлебарките не можа. Една и беше паднала от тавана в леглото докато спи. За малко да падне от ужас от втория етаж на леглото....
Та така за Русия. Нека да знаят децата, които са се  насочили в тази посока какво ги чака като условия на живот. И това всичко в третия университет в страната!!!!

# 564
  • Мнения: 1 141
Явно това за хлебарките при тях си е нещо нормално. Дъщеря ми беше на езикова практика в Институт "Пушкин" в Москва. Бяха по две или три момичета в стая, на всеки все стаи - баня. Тоест нормални условия. Но бяха много неприятно изненадани с чуждо присъствие - хлебарки навсякъде. Което за несвикналите е ужасно.

# 565
  • Мнения: 3 200
newsm09 newsm09 newsm09
Мими, само като чета и ме побиват тръпки. Не искам да си представям какво сте изживели и двете.
Имам позната, чието дете ОЩЕ е там, но планира да се върне скоро. Там освен битовите условия,  стандарта на живот и "обучението" по езика оказват влияние. Но аз подозирам, че майката не знае всичко (иначе досега да е купила еднопосочен за връщане), просто детето е търпеливо и вероятно е решило да даде шанс на похарчените до момента пари.
На твое място бих понаписала и в темата за Русия.

Дано дъщеря ти е доволна тук. Няма ли желание да отиде при сестра си?  Grinning

# 566
  • Мнения: 508
А в Русия плащат ли за общежитие? На моя позната дъщеря й е в Санкт Петербург, но колкото знам от нея е безплатно общежитието, имало и храна. По 3 били в стая. Но доколко е вярно....не знам. А тя за цялата първа година /миналата/ се е връщала само веднъж в България, там й било хубаво.

# 567
  • Мнения: 246
Не разбира се! Естествено, че за да получиш безусловна оферта трябва да си изпълнил всички условия - включително и нивото на сертификат, което ти изсват.
Казвам, че не е условие да получиш условната оферта. За условната оферта се гледат академичните резултати
Хайде да попитам. Ако ти трябва да даваш оферти при равни други академични условия кой кандидат ще предпочетеш - този с 6,5 или този с 7,5 - 8?
При положение, че ние кандидатстваме наравно с англичаните, това няма значение, не знам на англичаните да им искат сертификат. При равни условия, от университета ще си намерят условие, което е различно или ще дадат оферти на двамата със съответното изискване - например, този, който няма сертификат да направи 7,5-8, за да настигне другия. И пак казвам - синът ми дори не се е явявал още на изпит за сертификат, вече има оферта, където е упоменато колко искат да постигне на изпита, заедно с другите условия за успех

# 568
  • Мнения: 642
При положение, че ние кандидатстваме наравно с англичаните, това няма значение, не знам на англичаните да им искат сертификат. При равни условия, от университета ще си намерят условие, което е различно или ще дадат оферти на двамата със съответното изискване - например, този, който няма сертификат да направи 7,5-8, за да настигне другия. И пак казвам - синът ми дори не се е явявал още на изпит за сертификат, вече има оферта, където е упоменато колко искат да постигне на изпита, заедно с другите условия за успех
Защо заблуждаваш себе си, а също така и другите?! Кой ти каза, че кандидатстват наравно с англичаните? Навсякъде си имат квоти за местни, EU и чужденци. Това, че никъде не са обявени и ние не ги знаем не значи, че няма.
В Русия има университети, където има много чужденци по Еразъм. Там условията са доста по-добри. Но в университетите, където са основно руснаци, положението е трагично. Общежитието не е безплатно. Просто стипендията, която се отпуска го покрива.

# 569
  • Мнения: 246
Всички тук са достатъчно интелигентни, за да си проучат нещата. Единственото нещо, което исках да кажа, че не е задължително да има кандидатът покрит сертификат по английски към момента на кандидатстването. Може да се кандидатства е без него и това, че нямате не значи, че не може да получите оферта. После много ясно, че трябва да го покрие, две мнения по въпроса няма.

Общи условия

Активация на акаунт