Милано - 8

  • 87 242
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Благодаря за разказите!

Всички може да са полезни на някой, особено с предложенията за настаняване.

Мислех повече да не задавам въпроси ,но ето ,че пак изникнаха😊Вече трябва да ми викат "питанката"😉😁😜

Относно регионалните влакове:
Чета в началото на темата:

"Позволен е неограничен брой прекачвания в рамките на валидността на билета, която е отбелязана отзад, обикновено 4  часа от валидирането."

 Та въпросът ми е следният,извинявам се ако звуча глупаво,но -:значи ли това,че с един билет  в рамките на 4 часа мога да отида примерно от Милано до Комо и после да се върна наобратно ?Или до Варенна и после до Бергамо стига да не са минали 4 часа?И как точно става това?

 hahaha
Голяма подготовка му удари. Laughing

Ако билета ти е Милано - Комо (Сан Джованни), да речем, и го валидираш в 10ч (или си го закупила онлайн с този час) означава че можеш да си завършиш пътуването до Комо до 14ч, като можеш да слизаш и да се качваш неограничен брой пъти по отсечката, в случая можеш да слезнеш в Монца или Сереньо и оттам пак да се качиш на друг влак до Комо.

Тоест отговора на въпросите ти е: Не.


Самопоздравявам се: Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=DQsKb79tIao

# 301
  • Мнения: 606
Хе хе,Реджи,страхотно поздравче и от мен за теб!😊Супер си,безценни съвети-благодаря ти много!👍😍

# 302
  • Мнения: 743
Вчера бях в Комо (отдавна не бях ходила) -настояха мои гости-клиенти на фирмата за която работя,ами -не бих отишла пак ако не ми  се наложи,не разбирам защо изобщо има туристи при положение че не е нито интересен,нито приятен за разходка град -напротив,атмосферата хич я няма,езерото толкова мръсно че повече не може,заведенията под всякакава критика като меню , безброй тумби от пакистанци и африканци,а продавачите на рози там наиситина са прекалили -за една вечер 15 дойдоха на нашата маса,очевидно са изпуснали местните власти от контрол ситуацията,много западнал вид има целия град
езерото комо е прекрасно,но градът комо-под всякаква критика.

# 303
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
Малко захладня и май превключихме вече и на зимна програма. В този ред на мисли се замечтах за 8 март. Има ли някакво празнуване в Милано в тази посока или си е най-обикновен ден?

Искаше ми се с приятелки да прескочим до там за празника, ама да празнуваме в някой ресторант с някакъв по-интересен дрескод. Във Флоренция има заведение в което има гардероб за посетителите, които срещу такса взимат средновековни рокли и дрехи. Вътре е обстановката, менюто, музика в този дух.

# 304
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
ох че хубаво във Флоренция това! Може ли на лични кое  е заведението.

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
Тифани, писах ти на лични с линка, защото темата е за Милано, а не за Флоренциял

# 306
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Малко захладня и май превключихме вече и на зимна програма. В този ред на мисли се замечтах за 8 март. Има ли някакво празнуване в Милано в тази посока или си е най-обикновен ден?

Искаше ми се с приятелки да прескочим до там за празника, ама да празнуваме в някой ресторант с някакъв по-интересен дрескод. Във Флоренция има заведение в което има гардероб за посетителите, които срещу такса взимат средновековни рокли и дрехи. Вътре е обстановката, менюто, музика в този дух.

Много напред си във времето. Grinning
Деня си е обикновен (работен), подаряват се мимози, има безплатни входове в някои музеи само за жените от 2г насам.

Виж, вечерта се излиза с приятелки.
Мъжкият стриптийз е най-нормалното за този празник. Laughing
Организират го заведения, дискотеки.

Кой какво предлага излиза няколко дни преди празника.

Ето някои дискотеки от тази година:

http://www.discotechedimilano.it/eventi-periodo/2017/3/8


За онзи ресторант във Флоренция - повече за Карнавала подобава такава Ренесансова вечер, отколкото за Празника на жената. Wink


азиа_asia,  hahaha
Скрит текст:
Sei un mitoooo! Joy


Една класация за 20-те най-посещавани града в света за тази година:

https://www.travel365.it/citta-piu-visitate-al-mondo.htm


Милано е на 14-то място и то пред Рим.





# 307
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
regina di cuori както винаги си много отзивчива и точна. Много ти благодаря за инфото.
Аз съм винаги напред и постоянно бутам околните.
Миналата година за Великден идвахме в Милано и не можах да ти дам козунак и дроб-сърма  Wink Wink, ама сега ще ходя в друга посока. Имам купени вече билети.

# 308
  • Milano
  • Мнения: 3 658
rosi_030, знам че бяхме заедно на мач. Wink

Благодарение на теб открих, че са пуснали билетите толкова рано в продажба. bouquet

И за козунаците помня - много мило от твоя страна.

И понеже тогава се регистрирах на сайта на Интер за да купя билетите...преди няколко дни получавам един мейл ''с най-добри пожелания'' за моя Р.Д. и предложение за 20% отстъпка от магазина им.

На мейла - една фанелка с фамилията ми и броя на годините Shocked Close...на този ужасен фон...никогааааа. Mr. Green

Стана ми лошо рано сутринта hahaha.

# 309
  • Мнения: 943
Малко захладня и май превключихме вече и на зимна програма. В този ред на мисли се замечтах за 8 март. Има ли някакво празнуване в Милано в тази посока или си е най-обикновен ден?

Искаше ми се с приятелки да прескочим до там за празника, ама да празнуваме в някой ресторант с някакъв по-интересен дрескод. Във Флоренция има заведение в което има гардероб за посетителите, които срещу такса взимат средновековни рокли и дрехи. Вътре е обстановката, менюто, музика в този дух.

Много напред си във времето. Grinning
Деня си е обикновен (работен), подаряват се мимози, има безплатни входове в някои музеи само за жените от 2г насам.

Виж, вечерта се излиза с приятелки.
Мъжкият стриптийз е най-нормалното за този празник. Laughing
Организират го заведения, дискотеки.

Кой какво предлага излиза няколко дни преди празника.

Ето някои дискотеки от тази година:

http://www.discotechedimilano.it/eventi-periodo/2017/3/8


За онзи ресторант във Флоренция - повече за Карнавала подобава такава Ренесансова вечер, отколкото за Празника на жената. Wink


азиа_asia,  hahaha
Скрит текст:
Sei un mitoooo! Joy


Една класация за 20-те най-посещавани града в света за тази година:

https://www.travel365.it/citta-piu-visitate-al-mondo.htm


Милано е на 14-то място и то пред Рим.






В тая класация изненадата не е Милано а Истанбул.Дори не мога да повярвам след толкова негативи

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
regina di cuori много са хубави тези мейли понякога, ама в твоя случай явно не са уцелили.
В такъв случай жива и здрава да си ти пожелавам по случай рождения ти ден. Мнооооого късмет да имаш!!!

# 311
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Здравейте!
И ние прясно завърнали се от Милано вчера. Ще се опитам да съм кратка...
Стартирахме с  Дуомото. Като отидохме сутринта, беше затворено за някакво събитие и ни препоръчаха първо да се качим на покрива (избрахме да се качим по стълбите). После съответно опашката за влизане вътре беше километрична, затова се разходихме по Виторио Емануеле (този бик така и не го видях Simple Smile ) и около Ла Скала и по-късно се върнахме. Чакахме 2 часа, за да влезем. Направо не ни се излизаше, невероятна е! После минахме и през музея и се отправихме към този на Ла Скала, а после и Тайната Вечеря. За последната да уточня, че на място нямаше места за 2 седмици напред.
 Вечерта пак се върнахме на Дуомото за малко нощни снимки. Успяхме да се вредим за сладолед от Amorino и панцеротите на Луини. Малко се лутахме, докато си изясним процедурата за сладоледа. Първо се плаща за избраното количество, после се чака с бележката за конкретната поръчка (вкусове, добавки и т.н.). И като свършат всички с платени поръчки, пак опашката преминава към плащане. Струваше си чакането, беше страхотен!
Втория ден отидохме до Сфорцеско. Беше първата неделя на месеца, входът - безплатен. Мисля, че обрисахме навсякъде или почти. Wink Много ме впечатлиха огромните килими като картини. И много други работи... Simple Smile После, през парка Семпионе, стигнахме до Арката на мира, откъдето се отправихме към Каналите. Обядвахме там, разходихме се до колоните на Св. Лоренцо и след това отидохме на мача Милан-Рома, който беше трагедия! Все пак атмосферата е неповторима! Организацията в метрото изключителна! После видяхме зор да си намерим нещо за ядене, все пак беше неделя вечер. Не ни се редеше на опашки на караваните пред стадиона, не ни се и сядаше на заведение. Накрая стигнахме пак до Дуомото и в една от пресечките на Виторио Емануеле (близо до Луини) намерихме едни страхотни пици, Sportini ако не се лъжа беше името. Последната вечер пак там се отбихме, да ги хапнем запоследно.
Последния ден хванахме влак от Кадорна за Комо в 9 и нещо. Качихме се с фуникуляра до Брунате, закусихме до къщата на Пенчо Славейков, насладихме се на гледката към Комо и слязохме към корабчетата. Към 14 и нещо стигнахме Беладжио. Вила Карлота я пропуснахме, че вече се бяхме пренаситили да обикаляме. Искахме да видим Балбианело, но тя пък не работи в понеделник. Разходихме се, хапнахме и пак на корабче до Варенна. Започна да превалява и направо се отправихме към гарата. Оттам с влак наобратно към Милано. Отидохме с метрото до спирка Isola, за да видим небостъргачите (вертикалната гора е забележителна!). От Гарибалди пак с метрото към центъра - "златния квадрат", пици от Sportini и запоследно погледахме Дуомото.
Няколко кратки коментара:
Опитаха се да ми откраднат портфейла в метрото. Усетих се навреме, слава Богу! Внимавайте!
На повечето места не дават да се снима със селфи стик и светкавица. На стадиона обаче пускаха със стикове (ММ се притесняваше, че може да му го конфискуват и не го взе, после го беше яд).
Храната е невероятна, капучиното превъзходно! Дори в кварталните заведения на крак. На мен обаче не ми понесе ризото Миланезе и трябваше да се прибираме спешно до апартамента преди мача. Добре, че се размина леко!
Благодаря за съвета на Реджи да се качим от станция Зара за стадиона! Там беше празно, а после в метрото наистина стана фраш!
Ползвахме нощната автобусна линия на NM3 и се получиха нещата, че малко се притеснявах. Е, в 4:30 сутринта в автобуса бяха само странни субекти, но всичко иначе беше наред. От Дергано до Чентрале ни закара за 10 мин.
Двудневните билети на метрото, незнайно защо работеха и трите дни. Реално си взехме само още по един еднократен билет за нощната линия. Не искахме да рискуваме да стане проблем в 5 сутринта. Но май бяхме единствените, които бяха с билет толкова рано сутринта. Не видях някой друг да валидира каквото и да било.
За влака - там малко ми останаха неясни нещата. Пробвахме с машинките, но искаше да изберем маршрут, а аз не бях сигурна кой точно да избера. Не исках да има прекачване. Накрая взехме билети от тикет офиса. Казах закъде искаме да пътуваме и ни дадоха билет, на който пишеше 9:13. В толкова точно имаше влак. И ние решихме, че са ни дали билети за него. И за секунди открихме перона и се метнахме секунди преди да затвори вратите. После обаче осъзнах, че може би часът е просто съвпадение и е можело да се качим и на следващ влак. Не знам обаче дали е така. На връщане, от Варенна, на билета пак пишеше само часа, в който са ни издали билета. Там пък нямаше машина за валидиране и мина кондуктор. Абе не ми се изясниха нещата, но всичко мина добре.
Не видяхме нормален супермаркет. Т.е. видяхме само един от трамвая. Но така и не срещнахме по пътя си, дори в квартала, където бяхме отседнали (метростанция Дергано). Толкова неподготвени не сме се прибирали. Не можахме да намерим и сувенири на по-нормални цени от 5 евро за магнит примерно (толкова бяха и на летището). Не знам дали няма или ние не сме търсили като хората.
Не си давахме много зор, но все пак беше изморително. И незабравимо! Милано си струва определено! Simple Smile
Благодаря отново на всички пишещи в темата. Беше ми изключително полезна. Реално не сме имали никакви сериозни проблеми. Ще се радвам да помогна и аз, ако мога...
Оф, все пак стана дълго. Извинявам се... Hug

Последна редакция: ср, 04 окт 2017, 16:44 от Katia_N

# 312
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, въртят ми се мисли за посрещане на Новата година в Милано, заедно с децата. За късна празнична вечеря в новогодишната нощ кое заведение/ресторант бихте препоръчали?

# 313
  • София
  • Мнения: 22 948
Ние пазарувахме в супермаркета на гарата.

# 314
  • Мнения: 1 669
Момичета, всички ли сте купували билети за Тайната вечеря от сайта на първа страница?
Там не мога да открия нищо за нашите дати (24 или 25 ноември).
Открих и този сайт, но там са комбинирани с Брера https://www.milan-museum.com/booking-tickets.php

Общи условия

Активация на акаунт