Милано - 8

  • 87 248
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 678
Моля за съвет. Планувам в началото на февруари за 4 нощувки да отидем с дъщеря ми( ще стане на 12 г.) до Милано + още една мама с дете на същата възраст. Това е подаръкът за РД. За първи път ще е на всички, аз съм организаторът. Ще пътуваме с Раян. Да ме посъветвате  към кой район да се насоча за спане. Предпочитаме апартамент заради кухнята. Или поне къде да не сме. Мисля, че Реджи беше споменала , но тогава Милано не ми беше дестинация. По - късно ще си прочета подробно темите, но ми се иска по-бързо да направя резервациите. Много благодаря на отзовалите се.

# 451
  • Мнения: 146
Моля за съвет. Планувам в началото на февруари за 4 нощувки да отидем с дъщеря ми( ще стане на 12 г.) до Милано + още една мама с дете на същата възраст. Това е подаръкът за РД. За първи път ще е на всички, аз съм организаторът. Ще пътуваме с Раян. Да ме посъветвате  към кой район да се насоча за спане. Предпочитаме апартамент заради кухнята. Или поне къде да не сме. Мисля, че Реджи беше споменала , но тогава Милано не ми беше дестинация. По - късно ще си прочета подробно темите, но ми се иска по-бързо да направя резервациите. Много благодаря на отзовалите се.

Апартаментът, които си наехме от airbnb през май беше на няма десет минути от Дуомото, което ще ви е удобно за хора с деца и имаше добре оборудвана кухня. Ако желаете повече информация може да ми пишете Simple Smile

# 452
  • Мнения: 1 669
И ние се прибрахме вчера. В петък пристигнахме с около половин час закъснение, видяхме Тайната вечеря, събота отделихме за замъка, Дуомото и централната част. Искахме да видим и Брера, но майка ми беше със стомашен вирус и се наложи да намалим темпото. Имайте предвид,че в неделя преди обяд на летище Малпенса работеха само 2 гишета за паспортен контрол и опашката беше ужасно дълга. Никъде не беше обявено, че самолетът ще излети със закъснение, хората на опашката се изнервиха и така...Излетяхме за София в крайна сметка, но доста нерви потрошихме.
Скрит текст:



# 453
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пак ми се приходи от снимките ти Grinning

# 454
  • Мнения: 146
Кайлис, благодарим за снимките  Blush Дуомото е все така красиво без значение от сезона  Hug

# 455
  • Мнения: 1 669
Да, Дуомото спира дъха. Видяла съм не малко катедрали, но тази е различна. Разходката по покрива е уникално преживяване.

# 456
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Абсолютно съм съгласна.


Забелязах, че хората не обръщат много внимание - редят се където видят опашка малко на принципа на стадото.

И на мен ми стана лошо, като видях виещата се опашка на паспортния контрол на Малпенса и двете работещи гишета, над които обаче беше написано ''всички паспорти''.


На гишето, над което пишеше ''Екипажи'' и ''Граждани на ЕС'', нямаше никой и минахме веднага.

Със сигурност на другата опашка не бяха всички екстракомунитари.

Последна редакция: ср, 29 ное 2017, 16:42 от regina di cuori

# 457
  • Мнения: 1 669
Едно момиче пред нас поиска да мине на другата опашка и служител на летището я върна, каза че не може да се премести, защото се е наредила на правилното място - за граждани на Европейския съюз. Както и да е - за нас вече е минало, но който пътува да има едно на ум - безмитните магазини са преди паспортен контрол и човек лесно може да се увлече и да закъснее.

# 458
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте, нашето пътуване наближи и искам да попитам няколко неща.Relaxed
Летим с Raynair от Пловдив на 06.12 и кацаме в Бергамо в 22.15. По това време ще има ли транспорт с който да се придвижим? Имаме апартамент на Via Padova 63. Мислех от Бергамо да стигнем до Централе и от там с метрото до апартамента, но ме притесняват късните часове. Worried Ще работили метрото толкова късно?Unamused
Има ли наблизо някой голям магазин или нещо подобно от където набързо да вземем някой неща, като вода и нещо дребно за хапване ако сме прегладнели?
По време на престоя ни мисля да ползваме метрото, направила съм уж програма, но не е строго фиксирана и ще подлежи на промяна. 4 дена сме, искаме да усетим атмосферата на града, без да препускаме, да се разхождаме и да се наслаждаваме.
На 7.12. съм рожденничка, знам че тогава май ще палят и светлинките на елахата пред Дуомото. Може ли да ми кажете от колко часа е запалването? Също така моля да ми препоръчате ресторант, където да вечеряме на 7.12. Не държа да е супер луксозен, а искам да е на удобно място, ако има гледка ще е прекрасно.
На връщане- 10.12. полета ни е в 17:30, тоест трябва да сме в 15:30 на летището нали? В колко часа е първият шатъл от Милано до Бергамо?
Искаше ми се последния ден, в деня на полета да разгледаме и Бергамо. За краткия ни престой къде бихте ни препоръчали да отидем в Бергамо?
Страшно ще съм благодарна за оказаната помощ. Gift Heart

# 459
  • София
  • Мнения: 11 989
Старият град на Бергамо е прекрасен. Задължително си отделете няколко часа. От летището можете да вземете автобус 1.
А първият шатъл е рано, не знам в колко часа, но ние бяхме там в 5:20 и вече имаше заминали шатъли, както и чакащи да тръгват. През 10 минути бяха.

# 460
  • In transit
  • Мнения: 11 825
HeartЛилит<3, Според гугъл най-близкия и удобен супермаркет до квартирата ви е Simply Market  Via Ruggero Leoncavallo, 15/17, 20131 Milano. Работното му време е от 8:30–21:00. Виж на гугъл мапс пак къде точно е и как да стигнеш до него. Районът е доста емигрантски там, информативно само.
 

# 461
  • Мнения: 69
Здравейте! на 07.12 ще пътуваме за Милано и ще кацнем на летище Малпенса. Въпросът ми е как бихме могли да се придвижим най-удобно и най-евтино до хотел Del Sud, който е разположен горе-долу централно, на 4-5 спирки с метрото от Дуомото? В приложението за транспорт, което ползвам и в София, ми излиза вариант с нещо като влакче, обозначено като R28 (Regional railways), но ме притеснява фактът, че никъде не откривам иформация за това превозно средство по форумите, или поне не съм попаднала до сега.
Ако някой е по-наясно с транспорта от летището, моля да сподели!

# 462
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Първи пост на темата подробно всичко пише!

# 463
  • Мнения: 1 678
Опитвам се да си купя билети за "Тайната вечеря" и ми изписва това: Please check your input. Кое не ми е наред?

# 464
  • Мнения: 69
Сега видях този линк към сайта на летището, където е упоменато за възможния транспорт от и до него.
Съответно ми се струва най-удобна идеята с автобусчетата на различните компании, но някой пътувал ли е с тях, цената наистина ли е 8€ на човек в едната посока, билетите от къде се купуват? Моля да споделите с мен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт