Милано - 8

  • 87 539
  • 753
  •   1
Отговори
# 225
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Благодаря на всички за отговорите и  линковете  bouquet bouquet bouquet . Нямах достъп до РС, за да  прочета  всичко нормално.  Сега вече се захващам сериозно с  организацията, че не остана  Crazy  . Букнах това местенце https://www.booking.com/hotel/it/residence-desenzano.bg.html?aid … 2e31fa6f8467a55d1 ,  може ли мнение как е  Hug . и още някое друго питане имам  Embarassed Embarassed , извинявам се , но ми е малко трудно с транспорта. От летището Бергамо с автобус / къде спират  newsm78 / отивам в града, реших да си спестя мола. От там вечерта трябва да пътувам  за Комо. Къде да търся автобусите за там  Rolling Eyes . И от Комо къде да слезна в Милано, за да стигна до апартамента . Благодаря предварително на отзовалите се  bouquet  Hug  Hug

# 226
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Nice`, лесно ще се справите, трябва само да излезете отвън и виждате всички шатъли наредени.

Освен това техни служители ''викат'' -''Милано Чентрале'' и да искаш няма как да се объркаш.

Предварително билети не трябват.

Купуваш от шофьора преди да се качиш.

Мисля, че има и гишета - аз винаги купувам пред автобуса.

Качваш се на първият тръгващ - Ориошатъл или този на Аутострадале.

https://www.google.it/search?q=aeroporto+di+bergamo+fermata+nave … rc=FDORzyscVoz5bM:


Местоположението на хотела е страхотно.

Можеш да стигнеш с метро - зелена линия М2 за две спирки, като слизаш на Лорето (Loreto), или тролей н.90 на за 4 спирки, слизайки на същата спирка.
Тролея спира от другата страна на гарата,  където са шатълите за Малпенса (на via Tonale).

Пеш - по via Andrea Doria i via Pergolesi - ако сте оправни по карта.
Обикновено пристигащи/заминаващи хора на ново място с багажи не съветвам пеш, защото и аз не го правя Grinning, но всеки си избира.

# 227
  • Milano
  • Мнения: 3 700
 gold laydi, автобуса за Бергамо спира и той отпред Grinning.

https://www.google.it/search?q=aeroporto+di+bergamo+fermata+line … rc=nNoe-dOOl_7HUM:

Билет купуваш от информационният център (май така се водеше) вътре в летището.

Автобуси за Комо от Бергамо намерих това:

http://www.provincia.como.it/export/sites/orsenigo/citta/orari-t … ri/Orario_C46.PDF

Спират на автогарата, която е до ж.п.гарата.

Аз не бих го ползвала вечер в задръстването.

Можеш да вземеш и влак, като правиш смяна в Монца и оттам до Комо Сан Джованни.

От Комо най-удачно (за твоят хотел) е да се качиш на Комо Норд Лаго (която е зад Катедралата) до Милано Кадорна.

Оттам си хващаш червената линия М1, на която пише Bisceglie и слизаш на Гамбара (или Банде Нере) и после пеш.

Добри са отзивите за хотела.

# 228
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Здравейте,момичета!Благодаря на всички за усилията,които полагате,за да може хора като мен да пътуват без да се притесняват,че не са ходили в Милано.Като за начало прекарахме страхотно,моят мил съпруг е на 7-то небе след посещението ни на Монца.Всичко мина безаварийно и за догодина ще се ходи на Ф1.Само да вметна,че замалко не ни глобиха в метрото,защото се оказа,че сме си закупили билет,който важал не до Сесто маджио ,а до Сесто марели.Просто никой не ни каза че имало някаква граница за градска зона.БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 229
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
regina di cuori много Благодаря Two Hearts Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus

# 230
  • Мнения: 15 772
darin4eto, има да.


Lady Cassiopeia Duval
, не е студено като в Бг (или поне това което аз помня).

Миналата година беше ок.10 градуса, тази ок.5 (максималната) през януари.

Много рядко вали сняг, но ако завали се блокира всичко. Laughing

Има голяма влажност, поради което често има мъгли.
Тази година се разминахме със съвсем малко - о, чудо.

Изключения винаги може да има.



пп. ако не въведат кредор в новата версия ще се сбогуваме, като изчезне старата.




Сърдечно благодаря. Значи ще стискаме палци да хванем хубаво време Simple Smile

# 231
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Moля, момичета.

denissa22, разкажи ни.

Поста ти ще е полезен за други желаещи да посетят Ф1.

На теб май никой не ти отговори конкретно, просто момичетата които са четяли в момента не са ходили.

Видях въпросите, като се върнах от отпуска.

Какви билети бяхте взели?
Само с 3-дневният абонамент можеш да отидеш за автографи с пилотите в четвъртък.
Осен нормалният градски транспорт пускат и шатъли за улеснения на зрителите.

От Сесто ''черната линия'' ходи дотам.

Доста далеч си бяхте избрали хотела, но важното е че си улучила подаръка и сте си изкарали хубаво.

пп. на картите на метрото си пише къде свършва ''градската зона''.
Ако купуваш билети от бутка за вестници или табакерия би трябвало да те питат до коя от спирките в Сесто ще ходиш, за да ти дададт правилният билет.
От машинките - трябва да си знаеш коя зона е.

# 232
  • Мнения: 305
regina di cuori, благодаря много! Като се приберем, ще седна да опиша всичко от-до. Simple Smile

# 233
  • Мнения: 294
Здравейте,момичета!Благодаря на всички за усилията,които полагате,за да може хора като мен да пътуват без да се притесняват,че не са ходили в Милано.Като за начало прекарахме страхотно,моят мил съпруг е на 7-то небе след посещението ни на Монца.Всичко мина безаварийно и за догодина ще се ходи на Ф1.Само да вметна,че замалко не ни глобиха в метрото,защото се оказа,че сме си закупили билет,който важал не до Сесто маджио ,а до Сесто марели.Просто никой не ни каза че имало някаква граница за градска зона.БЛАГОДАРЯ ВИ!


Сега малко ме стресна с този пост.Нашият апартамент е този
https://www.booking.com/hotel/it/appartamento-la-fortezza-21.bg. … 98534c22c5c524376  да не се окаже че и ние сме извън градска зона,че не съм наясно.Кацаме на Малпенса и от централна гара мисля да хванем метрото и общо взето да се движим само с метро.Другия транспорт не ми е много ясен.
Имам и още 2 въпроса.Наши познати ходиха май месец в Милано и ми казаха че за катедралата не се плащало тогава и терасата била затворена.Преди месец дъщеря им ходи пак там на екскурзия и каза че било вече платено теглиш си билет и ти показвал кога трябва да влезеш.Оказало се че пред тях имало още 70 души и те се отказали да чакат.Сега се чудя да си купувам ли билети по интернет и какъв трябва да си купя.Дали ако си го купя сега няма да се окаже че пак трябва да се чака за да се влезе в определено време.
И друго за музея на технологиите ми казаха че бил към 40 лв билета и те попитали дали няма семеен.Като ги видели че се чудят дали да влизат им казали че има семеен и влезли четиримата за към 45-50 лв.Има ли такова нещо наистина?

# 234
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
regina di cuori
Закупих билетите за Ф1 директно от Монца на третия ден след като обявиха, че са пуснати в продажба на 27,12,2016г-така ми излязоха по 150евро вместо по 350евро на по-късен етап.Така си резервирах и хотела,който ми струваше 330евро за 4 нощувки за мен,съпруга ми и детето,вместо за 1300 евро една седмица преди състезанието.Хотела е Оро Блу на входа на метростанция Лотто-много хубав хотел с включена закуска,много добра локация с Макдоналдс,хранителен магазин наблизо и много добри пицарии в близост.И билетите за полета с Раянеър по същия начин.
Така пристигнахме на Малпенса по обяд и както бях чела на излизане от летището си закупих билети от Теравъжън двупосочен,който в последствие се оказа,че в едната посока е невъзможно да ползвам и така имам останали билети за едно по-скорошно пътуване до там:laughing:
Пристигнахме на гарата и от там с метрото до Лотто-закупихме си карта за 48 часа.Открихме хотела много лесно,настанихме се и наобратно на Дуомо,излизайки от метрото моите момчета останаха без дъх от величествената катедрала,снимки хранене на гълъбите и разходка надолу по улицата до замъка.Пред фонтана отпред имаше разходка на пилотите от Ф1 с ретро автомобилите от състезанията.Еуфория голяма с нетърпение да видим пилотите.В следващите три дни по цял ден на пистата.Първия ден пътувахме с влака до Монца от Порта Гарибалди,но останалите дни с метрото и от там с автобус до пистата.
Моят любим е толкова доволен,че догодина най-вероятно ще ходим отново ,но на друга писта от Европейската част на надпреварата.

# 235
  • София
  • Мнения: 4 144
Възможно е да се е вдигнала цената или ако не си логнат в профил забелязах, че дава друга цена. Дай линк към твоя хотел Simple Smile

Здравей,

Извинявам се за забавянето, но бях през телефона тези дни и нямаше как да отговоря.
Това е хотела - https://www.booking.com/hotel/it/perugino.en-gb.html?aid=376363; … 77d7acc8670d1e6d4
Малко скъпичко ни идва, но всички други, които гледахме са хостели или хотел, но с обща баня/тоалетна.
Продължавам да гледам и търся ако намеря нещо до към 100 - 110 лв., но за сега без успех, тъй като мислим да спим една вечер в Милано, 1 в Сирмионе, 1 във Верона и от там към Болоня тъй като на връщане от там летим за София.

# 236
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Не е много близко до гарата, аз тогава около нея гледах. Дава ми около 250лв за тримата за една вечер.

Нашият хотел(по-скоро хостел) ни излезе към 80 евро (това с градската такса) на човек за 3 нощувки, но бяхме 3 в една стая.  И беше отдалечен от центъра. Не беше кой знае какво. Но само за спане ни свърши работа.
https://www.booking.com/hotel/it/chopin-milano.en-gb.html?aid=93 … eaa9fc68024f22336

# 237
  • Мнения: 6 031
...


пп. ако не въведат кредор в новата версия ще се сбогуваме, като изчезне старата.


Доста тъжно за всички любители на Милано!
Аз все още не съм я разглеждала подробно новата версия, че ме дразни.

Предполагам е известено за проблема с Кредор в новата версия?

# 238
  • София
  • Мнения: 4 144
Не е много близко до гарата, аз тогава около нея гледах. Дава ми около 250лв за тримата за една вечер.

Нашият хотел(по-скоро хостел) ни излезе към 80 евро (това с градската такса) на човек за 3 нощувки, но бяхме 3 в една стая.  И беше отдалечен от центъра. Не беше кой знае какво. Но само за спане ни свърши работа.
https://www.booking.com/hotel/it/chopin-milano.en-gb.html?aid=93 … eaa9fc68024f22336

Еййй супер. Сега гледам, че двойната е на 117 лв. сега ще помислим и може да откажа другия и да резервираме този. Ние в Рим за 4 нощувки платихме 180 евро с закуска и градската такса и за това тук ни се струва скъпо 100 лв. за една вечер, ама ще резервираме някъде няма как.

# 239
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Имахме и закуска за цената, разни кроасани, сладкиши разни, кафе машина, сок, вода ... Не е наистина кой знае какво, но имаше топла вода, климатик и уай фи . За нас беше и важно да не се плаща предварително и да може на място да платим, защото бяхме 5 момичета и на двойката им беше по-скъпа стаята и си разделихме парите , за да ни е еднакво за всички. Тройките имахме тераска.


Мими, не бил съвместим кредора с новата верси.
Много тъжно за Реджи Sad

Общи условия

Активация на акаунт