Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 474
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • UK
  • Мнения: 3 959
Стюарт Лий? Май това име спомена няколко пъти. 20 минути говори за това как на другите комедианти сидитата в ибей били по 1п, а неговите били по 3.67. И как си купил сто сидита за един паунд, които бяха разхвърляни по пода на театъра, и после започна да скача по тях. Много смешно просто.

# 721
  • Мнения: 3 480
Комедиантите и аз не ги понасям и ми е странно забавление.
Театър, опера, мюзикъл в Уест енд - съвсем друго нещо. Обаче много сложно и трудоемко замъкването до там (аз и без това от работа обикалям като луда), а и с тия атентати избягвам центъра, ако не ми е наложително.

Вече и на кино не обичам да ходя. След работа с толкова хора през деня предпочитам само семейството и близки приятели: да отидем на новооткрит хубав ресторант например, такива за щастие има много около нас с опции за паркиране и без конджекшън чардж.  Кино-вечери си организираме вкъщи. Поръчваме храна от нета (уагамама е тотален хит у нас в момента), нагласяме спийкърите и се нареждаме на дивана удовно.  Разбира се, усещането при някои филми е съвсем различно на голям екран, но цялата хамалогия с обличане, ходене до там, паркиране е загуба на време. Да не говорим какъв хомофоб съм станала и как мразя някой да ми хрупа в ухото или да ми замирише на чипс с оцет, да не говорим за тортия с майонеза, както обичат да я хапват тук.  Sick Остарявам вече и си ценя комфорта и личното пространство  Shocked Мм в повечето случаи заспива в киното. Ако на децата филмът не  им хареса се започва едно мрънкане "скучно ми е", "проваляш ми живота и ми губиш времето.  Sunglasses Rolling Eyes Twisted Evil Shocked А аз се въртя, защото не съм свикнала да седя дълго време на стол, трябва или да вървя или да съм легнала ... така че само вкъщи има угодия.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 10:54 от Stardust@

# 722
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ха ха, да не наближават тинейджърската възраст твоите Simple Smile
Аз пък по ресторанти не обичам да ходя, особено тези със сервитьори. Чакам да ми вземат поръчката, чакам да ми донесат храната, после чакам сметката да ми дадат. Винаги ми се струват много бавни и ми се иска да стана и аз да им свърша работата Simple Smile Всеки луд с номера си.
На театри и мюзикъли съм първа писта, независимо какъв ми е бил деня, а ако е в друг град, дори и почивен ден си взимам за разходка из града, вечеря и театър. Ние имаме голям късмет, в Бристол, Бат и Кардиф все има по нещо интересно. Понякога отскачам и до Лондон, но финансово ми излиза доста по-скъпо, защото аз не ходя с кола, а трябва да е с влак, част от удоволствието е Simple Smile
Покрай сто дневния чалъндж в работата сега съм се запалила още повече по колоезденето. Намерих групи в района и сайтове, от където можеш да се присъединиш към райд. Вече пробвах един в Кардиф, един в моя район. С приятели ходих по над 20 мили райдс в районите до Чедар и Бат. Днес пък пробвам една walking group. Мъжът ми за сега е търпелив, но започна да мърмори леко, защото не ме вижда много в къщи... Той не обича подобни изяви.

# 723
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Може ли да ми кажете, моля, какво трябва да знам за сушилните, като потребител. Износват ли дрехите, ползват ли се ароматизатори, колко сухи да се вадят. Аз нямам такава и нямам планове да взимам, но синът в квартирата си тази година имал и ме пита, как да я ползвал Simple Smile

# 724
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Аз се родих със сушилнята! То в тази влага тук и зимата особено, не знам, не знам, как съм живяла. Нашата е Beko, доволна съм, дрехите не се амортизират, е някои могат да се посвият, но като цяло е ок. Има ароматизиращи кърпички за сушилня, но не мисля, че вършат много работа. Зависи от програмата, но аз ги вадя напълно сухи.

Аз съм гледала по тв един-два стенд ъп комедиъна и са ми били смешни. Особено един Майкъл Ма... някой си, имаше една смешка за родители с деца, мн смешна.

Но от уважение към партньора бих стояла с него и не бих си тръгнала. Това е малък компромис, то няма как да има балансирана връзка, без да уважаваме избора и вкуса ма партньора. Ясно е, че не може да сме еднакви. Би ми било страшно неприятно и той да си тръгне.

Ние последно бяхме на театър The Goat or Who is Sylvia с Деймиън Люис 😍, невероятно да го видя и на сцена, особено след манията ми да го гледам в Billions по ТВ.

На кино и ние също вече не ходим, но виж за концерти сме луди.

# 725
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Може ли да ми кажете, моля, какво трябва да знам за сушилните, като потребител. Износват ли дрехите, ползват ли се ароматизатори, колко сухи да се вадят. Аз нямам такава и нямам планове да взимам, но синът в квартирата си тази година имал и ме пита, как да я ползвал Simple Smile


Мери, това са митове и се случва само ако не експлоатираш сушилнята правилно. Присъединявам се на 200% към мнението на Миа, не знам как съм живяла без този уред, особено в тази държава с теси дъждове, влаги и т.н. Моята също е Беко, среден клас , върши работа.  От пералнята в сушилнята, ползвам някаква програма която е cupboard dry и ги вади напълно сухи. Много рядко се случва да има нещо леко влажно останало. Единствено една ленена блуза ми се сви малко, но пък и аз не я сложих на правилната програма. Много съм доволна , защото вече нямам простори из банята , дрехи по радиаторите и т.н.
Също много е практично напр, ако нещо ти трябва бързо да се изпере и да излезеш, практически за около един час ще изпера и изслуша каквото ми трябва.
Английския хумор не го разбирам и никога няма и да го разбера , за мен лично е тъпотия отвсякъде. Ние сме по кината(минимум един път в месеца), някой ресторант понякога и концерти.

# 726
  • York
  • Мнения: 826
И аз нямам сушилня, мислях да купувам, но после реших, че мога да ползвам оранжерията да си суша дрехите зимата или когато вали. Поне там място бол. Само да мине гроздобера Simple Smile

Преди месеци някой беше пуснал примерен план за обиколка на забележителностите в Лондон. Ако се познае, моля да го постне пак. Най - накрая ще се замъкнем и ние натам за 3 дни.  Peace

# 727
  • Мнения: 3 480
Ха ха, да не наближават тинейджърската възраст твоите Simple Smile
Аз пък по ресторанти не обичам да ходя, особено тези със сервитьори. Чакам да ми вземат поръчката, чакам да ми донесат храната, после чакам сметката да ми дадат. Винаги ми се струват много бавни и ми се иска да стана и аз да им свърша работата Simple Smile Всеки луд с номера си.
На театри и мюзикъли съм първа писта, независимо какъв ми е бил деня, а ако е в друг град, дори и почивен ден си взимам за разходка из града, вечеря и театър. Ние имаме голям късмет, в Бристол, Бат и Кардиф все има по нещо интересно. Понякога отскачам и до Лондон, но финансово ми излиза доста по-скъпо, защото аз не ходя с кола, а трябва да е с влак, част от удоволствието е Simple Smile
Покрай сто дневния чалъндж в работата сега съм се запалила още повече по колоезденето. Намерих групи в района и сайтове, от където можеш да се присъединиш към райд. Вече пробвах един в Кардиф, един в моя район. С приятели ходих по над 20 мили райдс в районите до Чедар и Бат. Днес пък пробвам една walking group. Мъжът ми за сега е търпелив, но започна да мърмори леко, защото не ме вижда много в къщи... Той не обича подобни изяви.

Направо с тази акселерация са в ядрото на пубертета!

Върл противник съм на сушилните! Не знам как се сушат коприни, кашмир,чиста вълна, габардин и спални комплекти с камъни Сваровски (дъщеря ми) и апликации (за референс  купени са от Дебенамс, не от някой чалга шоп в България). Навремето мои дънки Dsquared2 излязоха избелени, мм трябваше да ме води да ми правят байпас !!! Сега ни предстои оранджери и съм си харесала един енханст термален сушилник тежка артилерия.
Завиждам благородно, за Бат и Бристол, нали съм морско чедо - без море страдам!

Какво значи ресторант без сервитьори?! Нали в това е цялата хубост - да си седиш и някой друг да ти носи, а не ти да бягаш като луда и да им угаждаш на всички? Лично аз нямам никакви мераци да върша на някой друг работата! И това ми е работата - да преследвам контракторите да си тикват чек листите, за най-малкото вдигам гири и ги score down на KPI - те. Няма Мишлен стар без сервитьори, другото май са бюфети - в такива не ходя.

Ще се противопоставя и за колоезденето (нищо лично, просто мое предпочитание) - моята теза е по-добре нещастен в Бенц, отколкото щастлив на велосипед ... обичам си удобствата аз ... Голямо ходене и пътуване пада на работа, така че съм пацифист в свободното време. Обожавам си влакчето извън Лондон и се възползвам максимално да си чета Киндъла и да си разглеждам списания.  bowuu

# 728
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
И аз съм супер доволна от сушилнята, без нея ми беше много трудно да суша, особенно и детето когато се роди. Нищо не ми е избеляло, нито се е повредило. Излизат сухи и повечето неща нямат нужда от гладене, ако ги изкарам още топли и ги сгъна. И това което много харесвам е че обира мъхчетата от дрехите.
Сега планирам и съдомиялна и ще ми е супер Simple Smile

Ние сме от любителите на кино, но с детето не можем да ходим сега. Обичаме и да поседнем в хубаво заведение, нооо и това с разбойничката вече е немислимо, поне докато не се кротне малко  Laughing

# 729
  • Мнения: 3 480
Без съдомиялна съм умряла, честно! Не мия на ръка, и на работа ги научих ... всеки да си миел съдовете, за какво плащам на клийнинг контрактор?!

За бебешки памучни дрехи сушилнята може да е ок, но не и за дрехите на работещ родител.  Освен, ако не са тотално изкуствени.

# 730
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
В къщи не носим нищо изкуствено, нито ползваме изкуствени материи за спално бельо. Аз лично съм доволна,  който както иска така да си суши нещата Simple Smile

Съдомиялна нямаше как да вземем до сега, когато си под наем не винаги има къде да я сложиш, така че според ситуацията мога да си подбирам обзавеждането което да закупя. Сега имам къде да я сложа и няма да е проблем.

# 731
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Дрехи от изкуствени материи нямам....лен или памук плюс смес. Сигурно тук там има някоя с добавка.
Формулата е да умееш да ползваш сушилнята правилно.
А ако се извадят веднага след цикъла още топли, няма нужда и от гладене.

# 732
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Stardust, точно тип бюфет. Отиваш, поръчваш, плащаш и или го взимаш на момента или ти го носят малко по-късно. Днес точно седнахме с групата на по напитка в пъб. Взех си сайдера, но ми се доядоха и пържени картофки. Попитах, могат ли веднага да ми ги дадат или трябва да чакам. Ако бяха казали, че трябва да чакам, нямаше да ги поръчам. Но те веднага ми ги дадоха с напитката Simple Smile

Синът е с памучни дрехи и изкуственяци, така че няма да има проблем значи. Само се чудех ароматизатори или омекотители дали са нужни и явно ще трябва да си прочете инструкциите. 

# 733

Общи условия

Активация на акаунт