Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 42

  • 78 120
  • 722
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 486
svetlinar,моля те сподели какво е помогнало на сестра ти.Аз опитах с какво ли не.В крайна сметка ходих да го махна с хистероскопия в Доверие.Но пет дни след хистерото имах 1см.полип.Още тогава ми казаха,че не са почистили крачето и трябвало да се премахне матката,защото пак щял да се появи.Такива болки след хистерото повече от месец.Родилни контракции имах.Просто ми намалиха полипа от 2 см на 1см.И продължавам наново с билките,че нова хистероскопия не можело веднага,а чак след три месеца. А относно газта-От Русия е.Вж.Тодикамп.И аз така си мислех,че на човек ако му е помогнало нещо то той е длъжен да го сподели.Не одобрявам човек да мълчи за подобни неща. Аз да не би да съм влезнала тук и да си губя времето,защото ми е  кеф да прецакам някой.Факт е колкото и лудо да звучат тампоните,че първата ми цитонна маска  се състоеше от десет реда,а след тампоните само от  един  ред.Чудя се дали щяха да ми оправят лекарите положението или щеше да е колкото ми оправиха полипа.

Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 22:21 от rosi cat

# 601
  • Мнения: 2 534
Не знам, аз не мога да имам вяра на човек, който пише "цитонна маска" GrinGrinGrin

# 602
  • Мнения: 206
Не знам, аз не мога да имам вяра на човек, който пише "цитонна маска" GrinGrinGrin
😂😂😂😂
Оххх ужас чета... и хем ми е смешно хем ми се реве и нямам нужните думи и определение за човек със гинекологични проблеми,който си завира и мушка разни плодове и зеленчуци във влагалището си,пие газ или нафта и ако драсне клечка направо тия зарзавати ще се сготвят!
Разбира се,че всеки е в правото си да прави с тялото си каквото сметне за нужно,но хора моляяя ви толкова шашардисани жени и момичета има в тази важна тема,включайше и себе си, че е направо супер несериозно при такива здравословни проблеми да си правят такива експерименти и вместо да се излекуват да си докарат още допълнителни неприятности....знаеме,че страхът е голям и човек в паниката си е готов на какво ли не без да помисли и разсъди дали е редно,но хайде моляяя,зеле,лук,чесън и мед да си завираш някаде...несериозни неща!
Ходете си на лекари специалисти и не експериментирайте със здравето си!
Извинявам се за дългото писане,но не можах да се въздържа!

# 603
  • Мнения: 640
Момичета, знаете ли, според мен, какъв е проблемът.... Проблемът е, че всъщност и лекарите не знаят, как да ни лекуват Sad всички те искат само да режат и горят, никой не знае как да излекува ЧПВ Sad

# 604
  • Мнения: 964
svetlinar,моля те сподели какво е помогнало на сестра ти.Аз опитах с какво ли не.В крайна сметка ходих да го махна с хистероскопия в Доверие.Но пет дни след хистерото имах 1см.полип.Още тогава ми казаха,че не са почистили крачето и трябвало да се премахне матката,защото пак щял да се появи.Такива болки след хистерото повече от месец.Родилни контракции имах.Просто ми намалиха полипа от 2 см на 1см.И продължавам наново с билките,че нова хистероскопия не можело веднага,а чак след три месеца. А относно газта-От Русия е.Вж.Тодикамп.И аз така си мислех,че на човек ако му е помогнало нещо то той е длъжен да го сподели.Не одобрявам човек да мълчи за подобни неща. Аз да не би да съм влезнала тук и да си губя времето,защото ми е  кеф да прецакам някой.Факт е колкото и лудо да звучат тампоните,че първата ми цитонна маска  се състоеше от десет реда,а след тампоните само от  един  ред.Чудя се дали щяха да ми оправят лекарите положението или щеше да е колкото ми оправиха полипа.

Напрашиха ми забележка да не споделим алтернатива тук и за това ще ти пиша на лични .
Случая сус сестра ми е такъв че тя имаще полип и и казаха операция ( или там както се вика ) ... САМО ЗА 15 ДНИ  тя намали полипа на половина а за 30 дни полипа изчеана и лекарката я е гледала стерео . За протокола не си е слагала салата вув вагината ( ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА ) ... полипа бе 7 мм.

# 605
  • Мнения: 8 080
Стандартна грешка на ехограф (все пак работи на отразен звук - ехо) е 0.5см. При мен се виждаше "Полип 0.5-1.0см в рамките на стандартна грешка. 3бр възможни 0.3-0.5см. Препоръка уточняваща и лечебна хистероскопия". И това се гледа в първи чист ден, при мен още цапаше кафеникаво, но лигавицата на матката трябваше изцяло да е изчистена, иначе ги крие... Та един лекар за 0.7см може да каже - вижда се, друг да каже - в рамките на лигавицата е, един и същи лекар може да констатира същото... и да го дебне при всеки преглед...
А за това да се махне от полип 2см само 1см без крачето... ми явно е бил некадърен лекаря или е работил "на сляпо", т.е само на ехограф, не с видимост на мястото на работа...
А за "стапяне" на полипа... да знаете на някой да му е изчезнала спонтанно брадавица, бенка, полипче върху кожата?!?!, Защо да е различно с полип вътре в матката?!?!

# 606
  • Мнения: 4 872
Момичета, знаете ли, според мен, какъв е проблемът.... Проблемът е, че всъщност и лекарите не знаят, как да ни лекуват Sad всички те искат само да режат и горят, никой не знае как да излекува ЧПВ Sad
ЧПВ атакува епителните клетки и причинява промени в тях. За жалост лекарите нямат друг вариант  да ни излекуват, освен да изрежат поразените тъкани . Затова се набляга на рязане и горене . Това в случай, че ЧПВ наистина е причината за проблемите ни. Аз съм  останала с впечатление , че се реже и гори на 'едро' , а се пренебрегва възможността проблема да е  хормонален  или дължащ се на хламидия, микоплазма и т.н микроорганизми .... 
 
 И последно за лечението с газ , което ме остави без думи , но ми стана интересно и потърсих информация. Дори и в някои по-сериозни източници пише , че лечението с газ като цяло е опасно и налудничаво и се препоръчва прилагането му САМО под лекарско наблюдение, друг е въпроса кой лекар въобще би препоръчал такова лечение.
 ' Цитонна маска'  казвате - това е сигурно някакъв природосъобразен алтернативен вариант на цитонамазката Persevere Не искам да си мисля с какво се взима и къде се намазва, а то може и като маска да се слага ..

# 607
  • Мнения: 8 080
Взех да попрочета за лечението с газ, че да не критикувам необразована по темата Thinking и... тотално се умопомрачих
Скрит текст:
"Друг метод е да капнете няколко капки (първия ден една, втория - две и така всеки ден увеличавате дозата) върху бучка захар. Този начин се прилага за лечение при диабет, например. "
Е неееееее!!!!!
Да не би пък бабата, което беше посочена в примера, в младите си години да е страдала от чревни паразити и да ги отровила така Thinking

HPV като всеки друг вирус се убива от имунната система, може да ѝ се помогне малко, но... толкова... При неканцерогенните щамове, докато това "преборване" се случи, няма никавки последствия, но при другите, вече са изменени клетки... Дори тялото ни да се пребори с вируса, тези клетки са си там...Ако не ни ги изрежат/изгорят какво точно ще се случи?
Та затова почнаха кампаниите за ваксиниране за HPV, че да ги унищожава имунната система бързо, преди пораженията. Добре, че имам време докато порасне дъщеря ми, че да съм се запознала със страничните ефекти на ваксината и да взема информирано решение дали или не... Това което мога да направя за себе си е да си правя регулярните изследвания и да си слушам лекаря Simple Smile

# 608
  • Мнения: 2 826
Заради подобни самолечения си представете само какви чудеса са виждали лекарите по отделенията...

# 609
  • Мнения: 139
Айде, изгориха и моята "раничка" не беше страшно Stuck Out Tongue Winking Eye
Странното е, че док. каза: следваща цитонамазка- след 6 месеца Rolling Eyes
Не е ли множко..? Тук като съм ви чела все ви викат за контрола след 1-2-3 месеца.. Нищо не каза, аз и забравих да питам.. След 2-3 месеца мисля да си запиша час все пак, пък дано не ме освирка Grinning
Браво,винаги притеснението е в повече ,но е нормално това Flowers Hibiscus
И аз съм след 6м на контрола,нормален интервал си е за такава интервенция,не се натоварвай с излишни предварителни прегледи,изчакай си и си живей живота  Hands V

Сега поне месец без тампони,промивки,секс,басейни...и никакви зарзавати Laughing

Едит:
По повод ехографските и лекарски грешки - преди години АГ-то ми искаше да ми маха едната тръба заради извънматочна бременност .Всеки ден ходех на ЧХГ тест,да следяла развива ли се ембриона ,и през ден при нея,дори ми го показваше на ехографа.Не се развивал.Операция се налагало. Добре,че отидох за второ мнение ,та си спестих една излишна и сериозна интервенция .Оказа се,че ми няма нищо,какво е виждала и следяла нз.. Anguished
Та искам да кажа да не се доверявате на лекарите много,ако нещо ви съмнява,или ви предлагат процедура- задължително ходете на второ мнение! (Това обаче да не се тълкува към подстрекателство към самолечение!)

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 10:23 от rgzi

# 610
  • Мнения: 4 872
Айде, изгориха и моята "раничка" не беше страшно Stuck Out Tongue Winking Eye
Странното е, че док. каза: следваща цитонамазка- след 6 месеца Rolling Eyes
Не е ли множко..? Тук като съм ви чела все ви викат за контрола след 1-2-3 месеца.. Нищо не каза, аз и забравих да питам.. След 2-3 месеца мисля да си запиша час все пак, пък дано не ме освирка Grinning
Браво,винаги притеснението е в повече ,но е нормално това Flowers Hibiscus
И аз съм след 6м на контрола,нормален интервал си е за такава интервенция,не се натоварвай с излишни предварителни прегледи,изчакай си и си живей живота  Hands V


Ако направиш цитонамазка по-рано може да даде фалшиво добър резултат. 
Моят съвет е също да си изчакаш 6 месеца.

# 611
  • Мнения: 1 013
Момичета, търся добри думи, защото след мисед аборт, втори кюртаж поради неизчистване, хистероскопия, сега следното:
Май месец на колпоскоп- атипипична зона, цито 2-ра гр, кандида глабрата, лечение...
Днес при проф. Чакалова-раничка 2 см, която кърви. Каза, че може би няма да мине с изгаряне, а ще се реже. Взе цитонамазка, след два дни при нея за резултата и взимане на решение.
Ще се побъркам вече-тревога след тревога!
Какво да очаквам?

# 612
  • София
  • Мнения: 22 954
Най - после успях да се свържа днес с лекарката. Каза, че резултатът е напълно нормален и няма никакъв повод за притеснение. След 1 г пак.

# 613
  • Мнения: 1 078
Момичета, търся добри думи, защото след мисед аборт, втори кюртаж поради неизчистване, хистероскопия, сега следното:
Май месец на колпоскоп- атипипична зона, цито 2-ра гр, кандида глабрата, лечение...
Днес при проф. Чакалова-раничка 2 см, която кърви. Каза, че може би няма да мине с изгаряне, а ще се реже. Взе цитонамазка, след два дни при нея за резултата и взимане на решение.
Ще се побъркам вече-тревога след тревога!
Какво да очаквам?
Зависи от ПАП групата. По принцип кървящите ранички сами не се оправят и за това се прилага според конкретния случай определен вид конизация. Щом искате дете и ако групата не е висока, вероятно ще Ви предложи LEEP. Процедурата не е тежка и може още същия ден да Ви пуснат да се приберете. Разбира се може да прецени да лекува и без рязане.
Съжалявам за всичко, през което сте преминала, но според мен горенето не е добър вариант в перспектива.

# 614
  • Мнения: 2 534
Плюс се взима решение на база на биопсия, не цитонамазка принципно

Общи условия

Активация на акаунт