МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 11

  • 76 104
  • 746
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 772
Момичета,а микробиологията на еякулат всключва ли изследванията за хламидии,и онези там плазмите/мико и урея/?Или теса си отделно

# 616
  • Мнения: 4 087
Не по принцип. МБ, хламидия, мико и уреа при сегашното положение са ви задължителни за мъжът.

# 617
  • Мнения: 772
Добре де,за тези изследвания само еякулат ли се дава?Офф такива олигофренски въпроси задавам,че не мпга да се понясям,ама незнам какво да се правви?И ако да,може ли с едно и също количество т.е.като ходим за спермограма в Селена,с количествоото за спермограмата да направят и тези изследвания?И във селена правят ли ги тези изследвания?

# 618
  • Мнения: 6 306
Трябва допълнително да уточниш че искаш да ги направиш, не са включени в стандартната микробиология. Добави и трихомоните за всеки случай Peace
      И да, със същият еякулат за СГ ги правят. Някои от тях могат да се изследват и с кръвна проба (хламидиите). Ако искаш направо да даде и кръв за хормони.

# 619
  • София
  • Мнения: 941
Може, да! Може с един еякулат СГ и МБ и хламидия,уреа-  и микоплазми. Някои препоръчват за по-обстойно изследване да се вземе и уретрален и простатен секрет, но и еякулата само също ще свърши работа, за да се разбере дали има някаква инфекция.

# 620
  • Мнения: 601
Ох, това мъжете са много трудни с този еякулат. Аз моя първият път без да искам му врътнах номер. И аз разбрала, неразбрала, тамън прохождаща в материята му казвам, че трябва да отиде и да даде урина, а той е за микробиология на еякулат. Отива в стаичката пика в шишенцето, завива го в салфетка за да не се вижда и отива и го дава в лабораторията. При което лаборантката: ехеее много си бърз, ехеее че и тежи!
И моя хубавац: ееее е колко време да се бавя?! При, което жената маха салфетката и казва: Абе момче не това, другото!!
И той вече беше поставен пред свършен факт и нямаше къде да мърда. От там нататък, като му кажех, че трябва да “счупи врата на малкия” нямаше никакви проблеми!
🤪🤪🤪

# 621
  • Мнения: 6 306
1/3 от еякулата е простатен секрет, така че за МБ няма нужда от допълнителен простатен секрет.
     Простатен секрет май се взима само при доказан простатит ( увеличена простатна жлеза), за да се уточни дали е възпалителен (бактериален) или не.
     Добре е да пусне и инсулин и кр.захар, без да е консумирал нищо различно от вода 12 часа преди изследването.  Peace

     DucaMF- Благодаря че ме развесели  Laughing.
  Де да беше толкова лесно и с моя.

# 622
  • Мнения: 3 459
Морело, на мъжът ми ги пускахме ПСР в Геника, че нали уж тоя метод по-сигурен и съответно доста по-скъп. Тъй като при него всичко излезе отрицателно, аз за себе си не съм пускала.

# 623
  • Мнения: 38
Здравейте момичета!Искам да ви кажа вчера ходихме клиниката(Селена),да си поговорим с лекарят ни за спермограмата на М.М.Тъй като заключението на всички спермограми е едно и също го попитахме за следващият път освен спермограма да пуснем SDI тест и делеция за Y хромозомите!Той ни отговори,че тези изследвания може да си ги пуснем за наше успокоение, че не са задължителни защото самите сперматозоиди се оглеждали обстойно,и дори да има някаква аномалий ние ще го лекуваме по същият начин както до сега.Вчера ни каза тъй като сме имали неуспешен опит да пуснем Цитогенетичните!Незнам какво да правя!Да му се доверя ли и този път!Каза че щом веднъж е станало пак ще стане!

# 624
  • Мнения: 6 306
За делециите на Y хромозома мисля че няма лечение, така че какъвто и да е резултата нищо не може да се направи за да се оправи. Но при тях е характерна азооспермия, липсват сп. в еякулата или са само единични бройки, така че според мене няма смисъл да се тревожите за това.
SDI теста също е само информативен. При висок процент ДНК-фрагментации шансовете, дори с инвитро, са много малки. Каквото съм чела до сега, пише че се дължат предимно на оксидативен стрес ( вредни в-ва като цигари, алкохол, химикали, и др.), нелекувана кр.захар или щитовидна жлеза. Ако няма проблеми с последните 2, се препоръчват по-високи дози антиоксиданти.

# 625
  • Мнения: 772
Ваййй,момичета много били скъпи тези тестове в Селена/хламидии,микоплазми и уреяплазми/-70лв.И микробиология ще пускаме май-27лв и спермограма-100лв.Ето ти 200 лв.-ама то нямаме избор...

# 626
  • Мнения: 1 592
Ох,,, ние пуснахме нова спермограма..

Миналия път концентрацията падна от 19 милиона на 8 милиона !
Сега е 18 мил.

Да, обаче Подвижните са 1,8% !  Shocked
Бяха 20 % !

Морфология - пак същата : 2,2%. ( след запетайката ги изписват при Калчев).

Всеки път някакви показатели са драстично под норма.
И сега се сетих - неподвижните значи ли , че са Мъртви ? Така ли да го разбирам - че са измрели ?  Tired

# 627
  • София
  • Мнения: 7 489
Неподвижните значи че имат дефект в опашките и не могат да плуват. Виж разбивката в морфологията - там трябва да пише.

# 628
  • Мнения: 1 592
С дефекти на са описани :

 -на глава - 66,6 %
- на междинна част - 19,4 %
- на опашка - 11,1 %

На глава са най-много !
Нещо друго е - не мога да си го представя - един вид се движат на едно място.

# 629
  • Мнения: 6 306
При нашата СГ са отчетени и процент трептящи на място, освен напълно неподвижните. Но и те не е задължително да са мъртви.
     Майче , съжалявам мила за лошите резултати Sad. Аз си го обяснявам със засилен процес на апоптоза ( стареене), и проблем със АТФ-то ( енергийния заряд).
     Казват че Кю10 помага за енергийното захранване на клетъчно ниво, но нищо не мога да кажа конкретно. ММ само го зобам, а от 1 година не мога да го накарам да пусне контролна СГ....
    Наскоро ми заяви че и инвитро не иска  Sad. Направо не знам как ще се оправям с него.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт