Какво е да си умен и какво е да си тъп?

  • 32 421
  • 567
  •   1
Отговори
# 465
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
И как се контролира температурата на загряване на мазнините, че ми стана интересно?
Написах ти три начина предишната страница.
Да ти ги повторя?

# 466
  • Мнения: 2 790
Успокой топката, не е нужно да си рязък с дамата. Говорим си дружески тук.

# 467
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Успокой топката, не е нужно да си рязък с дамата. Говорим си дружески тук.
Тя първа ме затапи с "Ясно, или да повтовя?".
Или от "дама" е позволено, но от мен не?

# 468
  • Мнения: 9 851
С написаното си потвърдил общо взето това, което аз казах. Не знам защо не се разбираме.

# 469
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Тоест ти смяташ, че това звучи разумно и вярно:
Да, така се получава, защото температурата на мазнините не може да се контролира.

# 470
  • Мнения: 4 943
За какво си говорят умните хора и за какво тъпите?

Да оставим микровълновата.

# 471
  • Мнения: 9 851
Тоест ти смяташ, че това звучи разумно и вярно:
Да, така се получава, защото температурата на мазнините не може да се контролира.
ако устройството имаше механизъм да контролира процеса, нямаше да се налага да внимаваш с настройките. Това се разбира под 'не може да се контролира'. От гледна точка на устройството говоря аз.

# 472
  • Мнения: 9 851
Умните хора говорят за идеи. Тъпите говорят за други хора.

# 473
  • Мнения: 4 188
Умните знаят, че има редакция ooooh! ooooh! Не пускат последователни постове да симулират регулировчик, ай ся Joy Joy

# 474
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
От гледна точка на устройството говоря аз.
Извинявам се. Грешно предположих, че говориш от гледна точка на потребителя. Моя вина.

Иначе устройството наистина няма "механизъм" да разбере какво точно си сложил вътре и колко топло го искаш. За това има контролно табло.

# 475
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Да си умен е да схващаш бързо, да имаш добра памет, добра преценка, находчивост, да можеш да разсъждаваш (не да философстваш).

Да си тъп... Познавам тъпи висшисти, явно тъпите също имат добра памет. Всичко друго от гореизброеното им липсва. Или ги мързи.

# 476
  • Мнения: 6 424
Малееей, микровълновата ... много спорите, брей!

А според вас каква връзка има между темперамента и умността? Joy

Скрит текст:
Ей, бях сигурна, че тази тема ще се напълни с тестове, а то ... айде, моля ви се, такъв любител съм на тестове ... независимо как са направени, все научавам по нещо ново за себе си.

# 477
  • Мнения: 30 802
Има връзка, доколкото има един тип "самомотивиран темперамент". На народен език- човек, дето има здрав задник за седене и четене. Или такъв, който няма нужда от тояга и морков, а сам ще рови и търси отговори. Някои му казват ендогенна личност. Всичко се прави от вътрешен интерес и мотивация. Гениите са такива личности.

Ако човек е INTJ (макар че не вярвам изцяло в тази категоризация), по-скоро ще е добър в мислене и анализиране. Някои типове личности обаче май имат банан за мозък...

# 478
  • Мнения: 12 473
Аз не виждам връзка. newsm78

# 479
  • Мнения: 24
Има връзка, доколкото има един тип "самомотивиран темперамент". На народен език- човек, дето има здрав задник за седене и четене. Или такъв, който няма нужда от тояга и морков, а сам ще рови и търси отговори. Някои му казват ендогенна личност. Всичко се прави от вътрешен интерес и мотивация. Гениите са такива личности.

Ако човек е INTJ (макар че не вярвам изцяло в тази категоризация), по-скоро ще е добър в мислене и анализиране. Някои типове личности обаче май имат банан за мозък...
Абсолютно вярно.

Бях попаднала на цитат от известен цигулар: "For 37 years I've practiced fourteen hours a day, and now they call me a genius!"

Може и на някои хора да е генетично заложено да обработват информация по-добре от други, но без мотивация и много труд няма да постигнат успех.

И друг пример - познавам хора в IT сферата, които не могат да разберат и научат листовките за шофьорска книжка (на този форум му липсва :facepalm: емотикона). Може да имаш мотивация за дадена цел, но да нямаш за други.

Общи условия

Активация на акаунт