Любители на Котки - Тема 115

  • 33 142
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Hug
Душичка блага.

И половин Топче, любима поза в последно време.Joy


Кукумицинка, как са бебетата?

# 676
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Дупе, а? Simple Smile
От косми трябва легенда! Joy

# 677
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Дупе, дупе, нарочно го снимах така, че да го пратя на майка, защото не можел да си изпъне така задните крака, ето че може, да започне да гледа котки и ще разбере.

# 678
  • Мнения: X
Стейси, много сладко коте, ама много.

Ивекс, герои сте с Топче, всичко вече ще е наред

Ние утре рано заминаваме първо на преглед на колата и после ни няма цяла седмица. На МП баща му ще храните котанките, а мен вече ми липсват много...


# 679
  • София
  • Мнения: 4 714
Ей, Стейси да си здрава и т.н. , всичко, което си пожелаеш да се сбъдне !!! Praynig Praynig Praynig
  Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 4 406
Kaкви сте хубави Simple Smile
Вчера отивам на фитнес, преобличам се, влизам в залата и усещам, че някой ми е напишкал блузата.
Като се върнах им четох морал и пак ги заплашвах, че ще ги правя селянчета Simple Smile

# 681
# 682
  • София
  • Мнения: 2 092
Привет от нас! Бързо са се приспособили сестричките, браво!
Дами, споделяла съм, че храня котета на паркинга на офиса ми, но те се увеличават ежедневно. До сега отделях от храната на Клео, но вече ми идва много финансово да храня 9 котки с Аплаус. Та, моля споделете за по-евтина, но не и вредна храна, с която да храня котенцета. Давам и консерви, много обичат, но е абсурд да отделям от бюджета ни повече пари за храна за котките, от колкото за нас. Simple Smile Няма да ги оставя гладни, за това моля за съвет. И съм много щастлива, че от 2 дни 3 от тях ми дават да ги галя (храня ги от почти година). Revolving Hearts

Привет, мами и котчета!
Cesari, пилешките воденички са около 2,70 лв, свинските сърца са 3,60. Евтини са също бъбреците, свински и телешки, и нека никой не ми казва, че свинското е вредно. Моите котки вече седем години ядат свинско, пък са здрави като кремъчета, пу-пу, да не са им уроки. Можеш отвреме-навреме на уличничетата да им даваш риба цаца, тя също е евтина, само да не е често, че ще им навреди. Един секрет от мен: аз смилам месото, с което ще храня уличничетата, и добавям стар (вече твърд) хляб, накиснат във вода и изстискан, и смесен с месната кайма. Не варя месото, те уличничетата така или иначе си имат паразити, заради живота навън. И при нас тук проблема е същия, прииждат постоянно нови душички, та няколкото жени, които се грижим за тях, трябва да имаме икономичен вариант. При това им е полезен! Да ги видите само нашите уличничета, с чиста козинка, лъскава, не можеш да ги различиш от домашни. Кастрираме ги, но тези, които идват новички, си довеждат и поколението))))))) Тарикатчета! Откъде се взимат, не се знае. Една от писаните я разконспирирахме, идва от един двор през няколко улици, как е надушила шведската маса, не се знае. Но явно от стопаните си храна не вижда, щом търси настрани.

# 683
  • София
  • Мнения: 580
Flowers Hibiscus:hibiscus:detelistna.4etirilinka, сърдечно благодаря за съвета! Flowers Hibiscus
Тези котенца, които храня всичките са на около 5--6 месеца максимум, не знам къде са им майките, отдавна не съм виждала по-големите котета, а бяха 4 зимата (дано обикалят другаде и не им се е случило нещо). Ще ги водим на кастрация, още малко да ми се доверят. Те и бабите от кооперацията ги хранят и им сипват вода, даже едната вчера ми се скара, че много хубава храна съм им давала и не искат вече нейната, почнали да пробират. Smile А, моята кола е най-охраняваната на паркинга, всички коте са около нея.

# 684
  • Мнения: 18 680
Hug
Душичка блага.

И половин Топче, любима поза в последно време.Joy


Кукумицинка, как са бебетата?

Браво на Топче, отдал се е на релакс явно Simple Smile

Едното, което беше най-мъничко и слабичко, почина. Все се опитваше да излиза някъде, мяукаше, но си мислехме, че защото е излезнало в другата половина на шкафа и е само, а явно си е имало някакъв проблем, за който не сме разбрали. Не ми се пишеше и четеше из форума, след като се случи, не знам дали не е можело да направим нещо, ако бяхме разбрали по-рано, че е зле, а не е просто по-ревливо от останалите. Другите са относително добре - две са с очна инфекция и им слагаме капки, но се подобряват.

Дива орхидея, много щастливи изглеждат Китана и Хоти!

# 685
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Съжалявам, но това се случва за съжаление, оцеляват най-силните от котилото, не си мисли какво е можело или не можело, нямало е как да знаете, природа както се казва.Hug
И бебетата /вече не бебета/ имаха очна инфекция като ги намерих, капах им Тобрадекс и почиствах с кислородна вода и след това с чисто памуче само с вода очетата, дано не заразят останалите, пази Пури, че мен тогава ме бяха наплашили, че мога да го пренеса на Топче.

Чак сега видях поста на Jerry F, още се хиля на заканите.Joy

# 686
  • Мнения: 9 991
Здравейте момичета. Преди време бях писала за диви котета с очна инфекция, до ресторант, за които бях взела гентамицин, но бармана ме е успял да ги маже. Сега момче от нашия квартал се е хванало да помогне и е взело Синулокс. Редуваме се да даваме сутрин и вечер. Препоръчали му да дава и имуностимулант, но струва 37 лв.. взех пробиотик. Противно на моите очаквания да не я ядат храната смесена с антибиотика, те си хапват. Какво може да добавим за подсилване на имунитета, да не струва толкова много?

# 687
  • София
  • Мнения: 19 143
Здравейте, зная за тази тема, но чета много рядко. Гледам вече 12 години едно рижаво чудо, взет от центъра на Сф и сигурно затова се мисли за голямата работа. Ще пусна снимки по-късно.
Проблемът е, че от няколко години се скубе целогодишно и у нас няма изчистване. Посъветвали ММ да му даваме перлички рибено масло, за хора, та сега го гоним и караме да гълта по една на ден.
Сума ти години го храних с варен свински дроб и си ядеше, сега не иска, кара на бисквити и паучове, и то бисквити Роял канин, Йосера не ги хареса, дори пастетите Голд не ще гадината.
Пилешки дреболии не обича, за разлика от мен.  Mr. Green
Как смятате - дали на тези стари години ще се научи да ходи в закрита тоалетна?

# 688
  • София
  • Мнения: 8 348
моясе научи на 18 години в закрита тоалетна, нямаше проблеми

храната може да смениш
правилно ли разбрах, че се храни с паучове само
на кого паучовете

рибено масло има в емаг и зоомагазин наливно, аз такова давам на кучето и котките
харесват го и няма драма с тъпкането на хапчета в зъбати устички
храня с Брит кеър, козините и на двете са като намазани с олио, така лъщят
е пенсионера е малко оръфан, ама то на тая възраст.....

# 689
  • София
  • Мнения: 19 143
Яде Шеба, не са висок клас, купувам ги защото знам, че ще яде. Омръзна ми да нося нещо и той да не го близне.
Ей, тези Брит кеър леко ме стреснаха с цената на паучовете, за бисквитите съм по-склонна.
Яде повече бисквити, паучовете по лъжичка на час, защото иначе ги оставя и като поизсъхне - не ще, само изхвърлям.
И аз одъртях покрай него, когато го взехме бях с 1 дете, сега вече ми идва в повече и котка, но той си ми е третото дете, нямам къде да го дам на отглеждане на стари години.

Общи условия

Активация на акаунт