без да се усетя съм дала глутен

  • 1 082
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Според мен е по-добре да се спре глутена,независимо,че вече си го давала седмица.Понякога някои храни нищо,че не алергезират на момента,може в последствие да са причина за някоя уж ей така появила се алергия.Не мисля,че е необходимо още от сега да се затормозява организма на детето.Това бързане не е необходимо и детето няма да остане гладно ,ако не успеете да му давате разнообразна храна всеки ден.Аз захранвах дъщеря си мнооого внимателно и то всяка нова храна я въвеждах ежеседмично(т.е.всяка нова такава,я давах така,че и с дните в които изчаквах да се появи евентуална реакция,се получаваше една седмица).Бях си направила извадка,коя храна,след кой месец  да се дава и аз дори прибавях още 2 седмици ,за да съм по-сигурна,че няма да направя белята.Та детето ми оцеля,въпреки ,че основното захранване и заместване на млечно хранене,беше след първата годинка.

това ми се вижда твърде екстремно  Rolling Eyes

И на мен...


А иначе наистина глутеновата непоносимост се изразява най- вече и първо с ужасна диария.
Глутенът не е отрова. Така или иначе детето вече е захранено с него, няма реакция, от какъв зор да спираш?!

# 16
  • Мнения: 1 259
И аз без да се усетя съм го захранила с глутен.Няма проблеми и мисля да продължавам Peace

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз бях дала глутен без да прочета етикета на Ганчевото пюре /4-ти месец/, нищо му нямаше на малкия, дадох глутен след това като навърши 6 месеца

# 18
  • Мнения: X
Щом на детето му няма нищо - вече можеш да даваш глутен. Реакция към него се наблюдава много, много рядко.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 99
Щом на детето му няма нищо - вече можеш да даваш глутен. Реакция към него се наблюдава много, много рядко.
И аз мисля така.Най-вече се появява,ако в рода ви има такава обремененост. Peace

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а освен с плазмонки може ли да слагам в ам обикновенна бисквита.и дали ще тече нормално през бибата-с номер 2 биба на д-р браун

# 21
  • Русе
  • Мнения: 99
За обикновена бисквита незнам,но аз слагам Закуска и минава спокойно през обикновенните на Камера.

Общи условия

Активация на акаунт