Многодетни мами - тема 68

  • 96 464
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Нямам промяна в косата вследствие на бременностите. Каквато ми беше преди, такава ми е и сега. Евентуално ако има някаква промяна изобщо, то тя ще да е от възрастта, от не на 100% здравословния живот и от третирането (дълги години се къдрех, макар и веднъж годишно).

# 676
  • Мнения: 9 936
И моята се омазнявате повече и капеше непосредствено след раждането
След няколко месеца се понормализира , ама още вторник е за миене.
Помня като бях ученичка, че всяка сряда и неделя беше ден за миене на коса, и като ме е мързяло, съм спорила с мама, че не ми е мръсна. Някак тогава по бавно ставаше мазна

# 677
  • София
  • Мнения: 8 943
И моята се промени с възрастта - нормално и с промяната в хормоните. Иначе сега и въздухът е много по-мръсен, така че я мия през ден. Не ми е много дълга, та не е проблем.

# 678
  • Мнения: 9 936
аз пък знам, че и прекалено честото миене с препарати не е добре. Някак се стреми в по-кратък срок да си самовъзстанови баланса, и в резултат се омазнява още по-експресно.
Дори някакво изследване имаше - 1 месец ли, колко, не си бяха мили косата хората, и в резултат тя се самопочисти. Не си спомням  с точност, но идеята е, че природата е заложила механизъм за саморегулация, и това включва скалпа и косата.
Но май този период беше повече от 1 месец, нещо като 4-5 ли, не си спомням. Ако вие се сещате къде да го погледна това - дайте го насам

# 679
  • София
  • Мнения: 8 943
Е, все пак аз си мия косата с шампоан, не с препарат. Simple Smile Това малко на шега. Аз пък напоследък чета, че това с рядкото миене на косата е мит, особено в градовете. Освен това използвам само професионални шампоани. Никой не може да ме накара да ходя с мръсна коса, с идеята, че ще се самопочисти.

# 680
  • Мнения: 9 936
да ти кажа, не всичките шампоани ми понасят, особено напоследък. Има един, аналог на хед-енд-шоулдърс - българския шампоан . Ужасен е, за моята глава. Сърби ме скалпът от него. И го изхвърлих, защото не искам да рискувам някой друг да пострада от домашните ми.

Та, всичките измиващи - са вид препарати, и то далеч не всички са свестни.

# 681
  • Мнения: 1 429
Това с не миенето на косата наистина е мит, защото и с предното бебе и с това си стоя все в къщи и си позволявам да не я мия по една седмица...ами освен,че става на клечки,клепнала и ужасно мазна друг ефект няма.Защото нали казват,че по-рядкото миене намалява омазняването,да,ама не.

# 682
  • Мнения: 9 936
1 седмица е малко

# 683
  • Мнения: 1 429
Това сериозно ли ?Ами аз на четвъртия ден едва я понасям.И каква е гаранцията,че ще има ефект?

# 684
  • Мнения: 71
Здрaвейте,споделете мнения зa Биогaя (нея мисля дa я ползвaме зa зaпекa) и зa Коликинд нa Мaмaнaтурa -зa колики минaхме и нa Лaктaнa Био от четвъртък вечер нaдявaм се ,че Коликинд не зaпичa

# 685
  • Мнения: 71
Нa смесено хрaнене сме ,но глaвно е AМ зa съжaление дaдох мaлко чaй от копър зa коликите и aз пих зa усилвaне нa кърмaтa незнaм от него ли се зaпекохме бяхме и нa AМ Хумaнa дaже още не сме свършили опaковкaтa нз от млякото ли е

# 686
  • Мнения: 1 577
Нa смесено хрaнене сме ,но глaвно е AМ зa съжaление дaдох мaлко чaй от копър зa коликите и aз пих зa усилвaне нa кърмaтa незнaм от него ли се зaпекохме бяхме и нa AМ Хумaнa дaже още не сме свършили опaковкaтa нз от млякото ли е
No2 и No3 имаха проблеми със запека, единия на кърма до 6м., другия до 1г. Биогaя нашия лекар беше казал, че била най-доброто от пробиотиците. При нас нямаше ефект от нищо. С No2 се налагаше по-често с клизми да го облекчаваме. Казваха ми, че пюретата помагат, ама не и при нас. Чак когато минахме на общо хранене, оправиха се от само себе си. Дано да е нещо временно при вас. Много е неприятно и за бебето и майката.
За коликите използвах затопляща възглавничка и масажи на коремчето (и за запек се прави).

За честото миене на коса кои шампоани са добри. Преди съм срещала да пише за ежедневно ползване, ама скоро не съм.

# 687
  • Мнения: 71
Може ли дa кaжете кaквa клизмa ползвaхте и продaвaт ли се единични бройки гледaх някaквa кутиятa беше 20и нещо лв мисля дa и нaпрaвя еднa зa дa изчисти всичко нaтрупaно и се нaдявaм с новото млякони кaпките дa нямaме проблем нз нa колко време е нормaлно дa пупa ,но последното беше твърдо кaто кaмък и имaше мaлко кръв a тя нa няколко пъти остaвaше без въздух от нaпъни втори път не искaм дa го преживявaм нa няколко пъти я обръщaх дa си поеме въздух после нз колко време не можaх дa се успокоя и дa спрa дa треперя

# 688
  • Мнения: 71
По принцип си пупa нa 3дни ,но си е нормaлно преди този зaпек днес пупa пaк,но си личи ,че е гъсто пaк

# 689
  • Мнения: 1 577
Купува се клизма за бебета от аптеката и се прави с топла водичка (пробваш я да не е много топла). Не знам какви се продават сега (беше преди 9г.). Мисля, че Биогая също няма да ви навреди. Още при първото шишенце ще видите дали ви помага. Пробвайте и упражненията и масажи на коремчето (за раздвижване на червата казваше нашия доктор). Едното е сгъване на крачетата в коленете към коремчето и задържане за малко, галене на коремчето по часовниковата стрелка, и с големия пръст с лек натиск пак така. На нас ни се е случвало по 7 дни нищо и доктора ми се караше, че не правим клизма, а мен ми беше много жал.

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 15:53 от Dari_77

Общи условия

Активация на акаунт