Многодетни мами - тема 68

  • 96 499
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Руми, кураж, дано не е сериозно  Hug
pum_pall, чак сега ли го откри бутона за старата версия   Hug - аз и секунда не прекарвам в новата.
За почивките - добре, че ММ е полицай, та от 2010г. ходим в почивните бази на МВР, по-скоро само на тази в "Св. Св. Константин и Елена". Утре отпрашваме отново натам, а през септември ще пробваме базата и в Несебър. Базите имат и апартаменти, които са разкошни и откакто сме петима ги използваме. Храненето е тип столово, има и манджи, и супи, и таратори, и кремчета. А цените - едва ли има по-ниски на морето.

# 91
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Ние през 2015 г. си бяхме взели апартамент в бившата станция на Министерство на земеделието (иначе позната като х-л Зора) в Кранево. Ами, оказа се, че по-добре е да се вземат 2 стаи. Същото ни казаха и тук, за станцията на БАН (която също е х-л една звезда), че от апартаментите няма да сме доволни. Искахме да вземем двойна и тройна стая, но докато се наканим, тройките взеха, че свършиха. Нищо, аз и без това спя на едно легло с Ники, с тенденция уж да се отделя, ма кога ли.  Хотелчето на БАН се намира някъде край Варна, май спирка Журналист, което означава, че е близо до „Св. Св. Константин и Елена“, ако се не лъжа.Satisfied

Базата на Министерство на земеделието в Кранево я използваме по линия на моите родители и там „картите“ са 9 нощувки, иначе цените са същите. Тя е почти на първа линия и плажът е много хубав. Сега тук, на спирка Журналист, явно плажът ще е далече и още не сме мислили как ще ходим. Казваме си, да стигнем, пък ще му мислим. Ама с 3 мърморковци (+1, щото и лъв ми е голям мърморан) хич няма да е леко тепърва да се обмислят маршрути.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 124
Аня, ще се разминем, значи. Ние сме тук едва от миналата седмица. Но сега имате хубав ангажимент към новата къща.Hug

Румка, и аз мисля, че трябва да се консултираш с добри специалисти. 37.4 е доста ниска температура за гърчове.
 
Мъжът ми има рожден ден днес, та оставям по традиция виртуална почерпка. Той е човекът, който възкликна: "Много хубаво! Ще си имаме още едно бебе!", когато примряла от страх му казах, че тестът ми е положителен. Таткото - акушерка на същото това бебе ( някой път ще ви разправям тази история на нашето неповторимо домашно-болнично раждане, ако ви е интересно:smiles:); таткото, който смени не по-малко памперси от мен и определено бе по-подготвеният родител, когато се роди синът ни. Blush

Аз свикнах с новия дизайн на сайта. Липсват ми само старите емотикони и някои функции, които все още не работят добре в мобилната версия. Мисля, че ще го изчистят от дребните бъгове и ще стане още по-добър.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 321
sweetkids_mama,  честит ти рожденик! bouquet
С удоволствие ще прочета разказа ти за домашното ти раждане! Предполагам е нямало време. Simple Smile Ние от това се притеснявахме като бременна с най-малкия, че постоянно бях с болки, няколко фалшиви тръгвания на раждането.

# 94
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
sweetkids_mama, честит ти рожденик! Да не повярва човек, но и такива лъвове има! Hug

Не знам дали помните, преди време тук неволно си спретнахме една статистика и се оказа, че повечето ни бащи са лъвове. Или поне достатъчно голям процент, за да се замисли човек.

А в природата поведението им никак не е похвално.

Ще чакам да разкажеш за раждането. Аз моите и трите съм ги разказвала надълго и нашироко тук, въпреки че нищо особено няма в тях. Първото даже ми го публикуваха със снимка в сп. 9 месеца.Blush

Е, само обстоятелствата около третото бяха малко по-екшънски, но самото раждане беше най-обикновено, бързо и лесно. Замалко да родя в колата, което за раждане в 27 г.с. не е най-доброто решение, но все пак стигнах до МД на 9 см р-тие.Scream

На мен също ми липсват старите емотикони, най-вече търкалящите се от смях човечета-топчета.JoyJoyJoy

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 16:02 от Мяуче

# 95
  • Мнения: 366
Здравейте,  дами Simple Smile
С удоволствие се присъединявам към вашата компания.
От София сме, имаме батко на 7 години и бебета - близнаци на 5 месеца.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 511
Добре дошла, Данито. Simple Smile
.......

Наистина е много зле новата версия на БГ Мамма.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 124
Danito_d, добре дошла! Ако решиш да разкажеш по-подробно за твоето семейство, няма да се разсърдим.Heart Eyes

Ето го разказът за моето раждане. Някои от вас може и да са го чели. В "Майчин дом" беше, ама накрая стана почти като домашно. Grinning

От емотиконите на мен ми липсват най-много търкалящите се човечета и човечето с прегръдката.

# 98
  • Мнения: 338
Ей , Sweetkids_mama, напълни ми сърцето! bouquet Страхотна история, тъкмо си мислех, как ще ми се свие корема сега, то ти разказа за мечтаното раждане Heart Eyes .. Значи, да, колкото по-малко лекарска намеса, толкова по-добре.. И позата с лежането и пъшкането явно е абсолютно нелогична(и аз все така и все със системи накрая съм била) ..

Значиии трябва да имаш един отдаден татко наоколо и всичко е ок, а Wink Да ти е жив и здрав!  bouquet

Привет, Дани! Добре дошла! Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 6 321
Ехаа, ти си имала раждане като на филм! Страхотно и браво за смелата реакция на таткото, малко мъже биха реагирали така адекватно. А колко се роди Галя?

За емотиконите, ако им знаете кодовете, ги въвеждате с тях и пак става. Wink Ето го гушкащото Hug Така в предния си пост изписах букетчето bouquet, че не го намирах, т.е. нещо сега не ми излизат. Форумът все повече и повече го доближават до социална мрежа от типа на фейсбук, което не ме кефи, но явно е изгодно. Емотиконите са като от фейсбук на престар компютър.

Ние вчера бяхме на калните бани. Малкият беше много смешен, с батковците му се мажем с кал, а той се бърше, където сме го опръскали без да искаме. В лугата не го пуснах и като цяло му беше доста скучно и не можах хубаво да се накисна. Но беше много приключенско и приятно, за децата най-голям кеф беше возенето в електробусчетата, нали са като открити.

# 100
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Добре дошла, Дани! Пожелавам ти приятно и полезно пребиваване в многодетната тема!!

Ихааа, страхотно раждане!! И аз искам да преживея такова, но моят лъв в никакъв случай не би се съгласил да присъства, мисля си. Пък и засега и самото бебе е в сферата на мечтите.

Аня, и аз използвах кодовете преди, ама не ми се занимава да ги търся тия емотикони. Не че е нещо кой знае какво, но ми се иска да са на лесен достъп.

А къде са тези кални бани? В Поморие ли? Или в Бургас също има?

Кучето е много хубаво!

# 101
  • София
  • Мнения: 6 321
Благодаря, това ми е дамската компания в къщи, тя е вталена вече, на диета е от миналото лято и е елегантна дама. Само аз в къщи още съм дебела Sad Пфуу, много ми е трудно с тези кг и на моменти много се демотивирам, а не се харесвам, много са ми, тежат ми, пречат ми на самочувствието... Оплаках ви се, без да искам.

Калните бани в Бургас са при солниците. Има нова вело алея до там, по която може и с електробусчета (еко транспорт). На самите солници не е много цивилизовано, по една тясна дървена пътека едвам се разминаваме, плажът, където после се измиваш е каменист и като кален, но е много полезно и се престраших и тази година. Даже сега ми се видя по-читаво или просто миналата година очаквах нещо от рода на спа център. Laughing

# 102
  • Мнения: 3 500
    Sweetkids_mama, страхотна история! Дано и моето трето раждане да е толкова бързо и лесно. Страхотно е, че лекарите са оставили нещата да вървят по естествен път. Това рядко се случва в тукашните държавни болници. На мен първия път непрекъснато ми правеха забележка да мълча и да не издавам звуци, защото съм "пречела". Честно казано беше ми много неприятно. Въобще цялото ми първо раждане беше кошмарно и ми е оставило адски неприятен спомен. И през втората и сега през третата бременност още ми навявава лоши спомени и ми докарва страхове и притеснения.

    # 103
    • На село (близо до Лондон)
    • Мнения: 1 402
    Ех, sweet много хубаво!
    Моите и трите раждания бяха оставени да протекат естествено и бащата присъстваше и преряза пъпната връв на третото бебе. Сами ни оставяха в стая, и да ги викаме когато предсеним, че сме готови 😜.

    С първото раждане даже много ми дойде това, че ме всичко трябваше да е естествено. Чакаха ме 33 часа да родя с изтекли води, после вливаха антибиотик на бебето да не би случайно да има инфекция.
    С второто едва успях да стигна в болницата, догато влизах в коридора в родилното небето тръгна да излиза. 20 минути по-късно се роди, като мъжа ми като на лекоатлет ми нареждаше: "дишай! Дишай!". След като се нагушихме с бебето 2 часа по-късно ни изписаха.
    С третото акушерките предлагаха в къщи да го раждам и почти се бях решила.

    # 104
    • Мнения: 744
    Здравейте! Колко много сте изписали!

    Новата версия на сайта на моя компютър изобщо не може да се зареди. Дава ми някаква грешка. Добре, че се вижда бутона "премини към старата версия" та да мога да ви изчета.

    Аз отсъствах известно време, че имахме кампания по вадене на мед. Цяло чудо е тази година, че успяхме да го извадим. Почнаха едни дъждове... Сега направихме даже пауза заради тях. Утре ако пекне слънце, пак ще сме на линия на пчелина. Момичетата оставяме на свекървата, а сина вземаме с нас да вилнее на село на воля, че баба му съвсем се затруднява, когато и той е с тях. Миналата година ползвахме помощта на моята майка, но тази година не искаше да идва в града. Предлагаше да оставим и трите деца при нея на село, но момичетата са още малки, особено Елица, та подозирам, че нямаше да издържат. Догодина ще му мислим.

    Вие ходите по почивки, а ние сме в разгара на работата. Simple Smile Баткото обаче поне ще го огрее почивката това лято. Ще ходи в Габровско на Люляците с моите родители, на санаториум. Те отиват на лечение и предложиха да вземат и него, да му направят някоя и друга процедура за напикаването, та може и да се подобри малко покрай това.

    Бягам да прочета историята на sweetkids_mama, че като гледам отзивите ви, ме гризе любопитството... Hug

    Общи условия

    Активация на акаунт