Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 112 456
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Здравей Дриймър, видях, че си питала за лекар в Пловдив.
Може ли да кажеш, ако си била в Пловдив, при кой лекар?

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
Някой ползвал ли е крема гел с конски кестен от ДМ?
Вчера си взех,на добра цена е,дори много ниска ми се видя в сравнение с други подобни,4лв/100гр ,в метална тубичка.
Днес се мазах,добре попива...дано и да е лечебен

# 107
  • Мнения: 463
Здравейте момичета, кажете ми колко пъти може да се прави склеротерапия на крак, ако след направена се появят нови, имам направена преди почти 2 месеца, вената се е свила, но е втърдена и леко болезнена, за какъв период от време се резорбира от организма и изчезва ли напълно.

# 108
  • Мнения: 1 120
Аз повече не бих повторила, и на мен точно в съседство на третираната вена, ми избиха нови и сини, и бабунчести....Пак е грозно, пак ме боли....абе незнам за какво беше всичко...Това май има ефект само на много малки венички....Иначе третираната вена я усещах като въже отвътре поне 4-5 месеца, сега изчезна, но въпросната кафява линия си седи още

# 109
  • Мнения: 463
Аз повече не бих повторила, и на мен точно в съседство на третираната вена, ми избиха нови и сини, и бабунчести....Пак е грозно, пак ме боли....абе незнам за какво беше всичко...Това май има ефект само на много малки венички....Иначе третираната вена я усещах като въже отвътре поне 4-5 месеца, сега изчезна, но въпросната кафява линия си седи още
След колко време ти се появиха нови?

# 110
  • Мнения: 1 120
синини наоколо плъзнаха след около 4-5 седмици още,  а една яка изпъкнала вена някъде около 2-3 месеца след това, отначало беше по-тънка изпъкнала, впоследствие стана по-дебела изпъкната. Ходих преди два месеца на друг съдов, който ми предлага лазерна аблация, и той ми каза че склеротерапията е била неефективна, защото не е премахнат основния проблем, който е високо горе на бедрото ( там никога нищо не съм усетила или видяла, но апарата показа нещо). Засега се отказах от тази процедура, защото и при нея ще запушват вена горе в бедрото, и така като си запушват какво ще ми остане незнам...Той ми каза, че след аблацията е било добре да направя склеротерапията долу....

# 111
  • Мнения: 463
Аз правих склеротерапията при Галили, при мен проблема беше от коляното надолу, но точно така направи, проблема се установи високо горе в бедрото и едно от убожданията беше точно така направено, другите две вече бяха във разширената вена. Смятам, че е добре направена, притеснява ме факта, че съм фамилно обременена и ще има рецидив, за това питах колко склеротерапии може да понесе един крак.

# 112
  • Мнения: 167
Записвам се да ви следя.И аз имам една вена на десния крак,доста се вижда,особено,ако стоя доста време права или ходя по дълго изпъква.Не съм ходила при специалист,не съм пила и мазала с нищо.Притеснява ме това че тренирам,а четох че скачащите упражнения не са полезни за вените.Какво кардио правите в такъв случай?Как поддържате форма?

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
Ходене,колоездене и плуване е ок за вените.

# 114
  • Мнения: 167
Ходене,колоездене и плуване е ок за вените.
Ходенето е ок.Него го правя,но само с ходене не става.Колело не карам и на плуване не ходя.Предпочитам тренировките в къщи.Благодаря.Ще го мисля.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
Важно е движение да има,каквото и да е

# 116
  • Мнения: 167
Бихте ли ми препоръчали съдов хирург.Ако има такъв,който да работи в Събота,ще бъде още по хубаво,понеже имам бебе,което няма на кого да оставя.Приемам предложения за хирург от,който сте доволни.

# 117
  • Мнения: 294
Бихте ли ми препоръчали съдов хирург.Ако има такъв,който да работи в Събота,ще бъде още по хубаво,понеже имам бебе,което няма на кого да оставя.Приемам предложения за хирург от,който сте доволни.

Д-р Кючуков в болница Здравето. Наскоро си правих лазерна аблазия на вена при него. Много внимателен и обяснява подробно. Не зная работи ли в събота, но в личен контакт може и да се разберете.

# 118
  • Мнения: 1 120
Моля те разкажи какво беше състоянието на крака ти преди процедурата и след това? Аз също съм в чуденка при него, много е обяснителен и внимателен, но ме спря засега това, че мен много ме вълнува естетическия ефект след аблацията, а то щели да изчезнат подутите вени, но синините ненапълно...

# 119
  • Мнения: 294
Здравей,az-mama2,
Моята процедура беше на 01.03. Мина за около час и 30 мин. Няма болка, по скоро е усещане. Единствено се усеща убождането от упойките , които поставя по хода на вената. След процедурата се разхождаш 40 мин и си тръгваш. Носи се еластичен чорап един месец. Аз от вчера го свалих. Преди манипулацията бях с набъбнали вени, на места с видими "топчета" . Сега ги няма, все още на места се виждат тъмни участъци, но се надявам да и те да избледнеят. Като цяло съм доволна и след два дни ще правя и другия крак , докато не е станало много топло. Сега като ги сравня двата разликата е видимо голяма. Надявам се да съм била полезна! Ако има нещо което пропущам, съм готова да отговоря:)

Общи условия

Активация на акаунт