Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 112 240
  • 764
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 240
В темата преди няколко години е споделено мнение за много добро повлияване при пиене на Rutin+Vitamin C. За съжаление мнението не е дискутирано, но аз от него се бъзнах и потърсих в нета, че дори и си накупих няколко опаковки витамин Ц от i-herb. Наистина има отзиви за повлияване, че дори и прибиране при пиене на доста голямо количество всеки ден , но таблетките все пак са си химия и ми спря ентусиазма.
Пак в темата някой беше споделил, че на двете със сестра й с 10 дневно гладуване им се прибрали вените. Аз правих седемдневно със зеленчуков и плодов сок, както и пречистване с житния режим, но без резултат.

# 241
  • варна
  • Мнения: 7
Здравейте, някой правил ли си е лазерна аблация на дълбока вена при д-р Ангелов или д-р Големанов във Варна. Ако има моля Ви споделете. Ако някой знае добър съдов хирург във Варна извършващ лазерна аблация.

# 242
  • Мнения: 293
Здравейте, някой правил ли си е лазерна аблация на дълбока вена при д-р Ангелов или д-р Големанов във Варна. Ако има моля Ви споделете. Ако някой знае добър съдов хирург във Варна извършващ лазерна аблация.

Пишете лични съобщения, а сте ограничили получаването на отговори!!???

# 243
  • варна
  • Мнения: 7
Извинявам се изобщо не съм разбрала че съм ограничила получаването на съобщения. За първи път пиша в такъв форум.

# 244
  • Мнения: 13 547
Здравейте, някой правил ли си е лазерна аблация на дълбока вена при д-р Ангелов или д-р Големанов във Варна. Ако има моля Ви споделете. Ако някой знае добър съдов хирург във Варна извършващ лазерна аблация.

Пишете лични съобщения, а сте ограничили получаването на отговори!!???
Споделяйте тук, нали за това е темата. Благодаря.

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Кога приемате Детралекс и по колко капсули?
Аз го взимах лятото по 1т на обед и 1т.вечер преди лягане.Сега в есенно зимния сезон мисля да е само вечер по 1т.Thinking

# 246
  • Мнения: 6 893
Момичета, нахлувам в темата ви, направо със съвет.
Вземайте мерки за разширените вени, поддържайте ги, пийте лекарства, следете съсирването на кръвта, носете чорапи и най-важното - посещавайте редовно качествени лекари!
Аз бях зарязала всичко това няколко години, защото нямах сериозни проблеми и не ми пукаше, дали са грозни.
Но изведнъж стават такива опасни  и животозастрашаващи тромбози и флебити (възпаления на вените)....


Като венотоник ми изписаха Новарикс за 3 месеца. Освен другите съставки, в него има колаген и еластин. Изглежда и те са важни за състоянието на вените.

За  компресивните чорапи пуснах отделна тема http://www.bg-mamma.com/?topic=1071538, за да не ходят и други по мъките и да не се загуби тук информацията.

За чорапите - прочетох какво сте писали - за неудобството, вмирисването и т.н.
Тези, които купих, са с отворени пръсти и аз лично го намирам за много по-комфортно.
 Преди години носех чорапогащници, но те бяха със затворени пръсти и се чувствах като в менгеме, а пръстите ми замръзваха и ме боляха.

На новите пише, че са с някаква технология клима-фреш, която спирала развитието на бактерии и микроорганизми. Още нямам опит с това, но със силната компресия се чувствам доста добре след операция.

Има и специално "чорапче" за облекчаване на обуването, което после се изтегля.  Обуват се с гумени ръкавици на ръцете, за да не се късат и прецакват - чрез "щипане" и плъзгане,  а не с дърпане, както обикновени чорапогащници. Този не ми се свлича - има силикончета на ластика, които го фиксират добре.  Казаха ми самите силикончета да ги пера внимателно, за да не изпопадат.

Обясниха ми, че компресивните чорапи подобрявали кръвообращението и намалявали риска от тромби, а при наличие, ги фиксирали към стената на вената.

Моят съвет е, да купувате само качествени, с правилно разпределена компресия, каквато ви е предписна от лекар и точен за вас размер, колкото и да са скъпи. И да ви ги обуват на място!!!

Избягвайте консумацията на големи количества алкохол и храни богати на витамин К като зеленолистни зеленчуци, спанак, зеле, къдраво зеле и др.
Някои храни — например черен дроб, броколи, нахут, зелен чай, къдраво зеле (кейл), ряпа, както и соеви продукти — също могат да повлияят на кръвосъсирването поради високото съдържание на витамин К в тях.



И да знаете, ако ви се налага да приемате - кортикостероидите образуват тромби.
Добре е да има нещо, разреждащо кръвта, но това само лекар ще прецени!!!!!!!

https://www.medinfo.bg/spisanie/2013/7/statii/kompleksno-lecheni … stni-flebiti-1533

Успех на всички!

ПС Ето още една полезна статия по темата, написана на по-разбираем език.
https://www.blitz.bg/article/14434

Последна редакция: нд, 28 окт 2018, 20:55 от Diorela

# 247
  • Мнения: 1 630
Някои противозачатъчни също предизвикват тромби, ако си склонен да образуваш де. Дори в листовките им пише, че хората с разширени вени трябва да ги приемат с повишено внимание и да си следят кръвните показатели. Медикаментите за яйчникова стимулация при ин витро също. Доста жени биват изследвани за тромбофилия когато си правят ин витро.  Бременността също е рисков фактор не само за разширени вени, но и за тромби (идват от хормоните на бременността). Има жени, които през цялата бременност си бият инжекции за разреждане на кръвта. Аз 10-15 години съм пила противозачатъчни, точно от онези, дето сгъстяват кръвта, после имам 2 стимулации за 2та ми ин витро опита, сега пак пия противозачатъчни. Не съм се изследвала за тромбофилия, но както каза съдовата "с толкова хормони и  2 ин витро и 2 бременности, ако имаше тромбофилия, до сега да беше направила съдов инцидент." Още повече, че разширените ми вени са повърхностни и ако образувам тромб, той ще е видим. Дълбоките били ок.   

# 248
  • Мнения: 6 893
Не трябва да се разчита и човек да се успокоява, както аз бях направила.
Затова написах, защото проблемите се развиват светкавично бързо, а тромби на дълбоките вени обикновено са без симптоми.
И на мене ми казаха 2-3 дни преди операцията, че дълбоките са ок, но после вадиха опасни тромби.

# 249
  • варна
  • Мнения: 7
Много полезна информация относно компресивните чорапи, може да ми се наложи да потърся от тези с откритите пръсти.

# 250
  • Мнения: 6 893
Много полезна информация относно компресивните чорапи, може да ми се наложи да потърся от тези с откритите пръсти.



Разликата е огромна в сравнение някогашните чорапогащници със затворени пръсти.

Втрещих се, прочетох, че имало апаратчета за мерене на кръвосъсирването - INR, както са глюкомерите за диабетици.
Но цената ме изуми  - 1850 лв. апаратчето, 260 лв. за 24 лентички!!!!
https://www.apteka24.gr/categories/search.html?keyword=COAGU+CHE … =0&Itemid=664

Ако знаете за някакви на нормални цени, казвайте!

# 251
  • Мнения: 8 952
Момичета, спешно ми трябва мобилен телефон на проф. Кузман Гиров.
Дъщеря ми е с аномалия на кръвоносните съдове и в момента има проблем.
Не мога да чакам до декември, когато има свободни часове.
А доколкото проучих, той има опит точно в такава аномалия.

Спешно ми трябва да разговарям с този човек.
Моля ви, ако някой има мобилния му номер, нека ми пише на лично.

# 252
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Много ви моля да споделите кой според вас е най-добрият съдов хирург, при когото мога да отида за консултация? За кого има най-добри отзиви и мнения? Ще съм благодарна на всеки, който ме ориентира. Хубав ден:)))

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Препоръчвам д -р Николай Величков от 3 -та гр.б-ца.

# 254
  • Мнения: 6 893
Аз съм възхитена от професионализма и доброто отношение на д-р Марангозов от ВМА. Толкова обстоен преглед друг съдов хирург не ми е правил.

Общи условия

Активация на акаунт