Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 110 691
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 701
Здравейте,
Не съм писала от години.
Имах "късмета" да ми се надуе вена от вътрешната страна на сгъвката към половите органи. Просто чудесно!
Не съм бременна. При бременни се случвало обикновено.
С наднормено тегло съм и покрай пандемията, залежаването и заседяването с дни, липсата на движение, и ей на!
Веднага отидох на съдов хирург (преди 20 дена) . Венозна недостатъчност 3 степен с единична варикоза (тая на сгъвката). Ни да седиш, ни да лежиш, ни да вървиш.
Фиброзим за 15 дена. Новарикс за 90 дена- в него има и колаген тип 3 и еластин.
Мазах с троксевазин- ефект 0.
Съдовият хирург каза, че мазилата не действат, но ако искам да пробвам Лиотон 1000. 3 пъти намазах и сякаш още се възпали и боли, боцка, щипе.
Мажа и с невен и мас. Малко успокоява.
Пия наттокиназа от 5 месеца вместо аспирин, да разрежда кръвта, защото съм с висок хемоглобин и въпреки това вените разцъфтяха. Пия и екстракт листа от маслина от толкова време.
Ензимите (Фиброзим) серапептаза, бромелин и кверцетин също разреждат кръвта и действат много добре на вените, по прочетено в интернет (докторът ми ги изписа), но засега ефект 0.
Пия витамин Ц 1000 от месеци покрай пандемията. Четох ви, че не трябвало да се пие при разширени вени. В нета чета друго. С и Рутин трябва. Обърква ме информацията.
За МК7 при разширени вени чета добри отзиви.
Преди мажех с мазилото на Кройтерхоф краката (онова с червените лозови листа) и ми действаше ок. Олекотяваше.
Пиещите Детралекс, кога усещате подобрение? Не очаквам чудо и да се прибере вената, но поне да не боли.
Разчитам на Новарикса и дано има полза, макар да минаха близо 20 дена. Вярно, олекна ми малко на краката.
Старая се да се движа доста. С нормално темпо, около 8-10 км дневно. Карам ги наведнъж. Уж тогава имало полза. Не се уморявам. Не ме болят краката, но ми пречи вената на сгъвката. Точно там се търка, трие. И боксерки слагам, понякога памук, но после трябва да се махне. Създава дискомфорт постоянно да се слага.

Можело да има ефект ако отслабна, но гаранция няма. Предния път със спукана дълбока вена бях слаба. За разширените вени с наследствен фактор трябвало да се грижа каза докторът. Движение, хапчета, качествена храна.
Майка ми през бременността е надула вена на вътрешни срамни устни. Пукнала се. Лекувала я. След месеци я облекчило. Рядко сега и се обажда, ако вдига тежко, но тя макар на 72 е много активна. Работи на 2 места и се движи много.
Има си разширени и подути вени и на краката.

Упражнението с подвигане на пръсти и спускане на пети правя от много години. Не постоянно, но като усетя болки и се схвана при заседяване.

Не съм чела някой да е успял да прибере изпъкнала вена с алтернативни методи, освен една жена и сестра ѝ, която е писала за гладолечение назад в темата.

Попадам и на някакви писания в нета за прием на солена вода с цел лечение на разширени вени. На 2 литра вода 3 г сол. 30 мл вода на килограм тегло. Водата се дели на 6 приема за деня.
Страх ме е да пробвам, макар да сметнах,  че ядем неусетно 5 пъти повече сол за деня. Само като измерих чаената лъжичка сол вкъщи, равна, че е 10 г и се ококорих. А ме е страх да пия 3 г сол във вода.
Звукотерапия прилагам от 3-4 дни. ТЕС също. Изобщо - каквото се сетя.

Извинете дългия пост. Исках да напиша терзанията си наведнъж.

# 751
  • Мнения: 730
Merelenda, съчувствам и Ви желая бързо подобрение!
Наскоро открих крем при хемороиди и разширени вени Пайлекс на Хималая. Има и таблетки за пиене. Помогнаха ми да се прибере хемороид, може да пробвате! Моят професор изписва Флебодия вместо Детралекс, казва, че най-облекчава.

# 752
  • Мнения: 11 701
Пила съм с месеци Пайлекс и съм ползвала мазилото при хемороиди. Наистина е имало ефект за хемороидите, макар в крайна сметка други неща да ми помогнаха за тях.
Но като свърша Новарикса непременно ще взема и Пайлекс. Идва лято, а вените много го обичат.

# 753
  • Мнения: 147
Здравейте,

Аз съм с подобен проблем, имам надута вена на десен крак от вътрешната стана от сгъвката от половите органи и продължава до долу Confounded Получи се по време на първата ми бременност, като бях сравнително слаба (55кг), въпреки, че по време на бременността не качих много - около 14кг и през цялото време съм била активна, не съм спирала да тренирам или ходя. Беше около 6-7 месец и следящия предположи, че бебето притиска нещо. Тогава бях на консултация при съдов хирург като гледаха за проходимост, не съм сигурна дали писаха тромбофлебит, трябваше да се мажа с гел, от който нямаше ефект, да вдигам крака високо и след раждането еднократно да ми сложат фраксиприн. Според всички вената трябваше да изчезне, но тя разбира се си остана, поне изчезна подуването.

След това продължавам да съм активна и не съм имала проблеми, остана чисто естетически. Имах желание за лечение с лазер,  но не се организирах за 2,5г. Сега съм бременна отново и още в 3 месец вече имам същите проблеми - вената се поду и има болка в свивката горе, към края на деня и надолу по крака. Днес имам консултация със съдов хирург и ще споделя резултат. Надявам се има какво да направя по време на бременността, за да не се влоши много. Все още не съм успяла да разгледам темата подробно, но междувременно, ако имате опит с това и може да препоръчате специалист, да споделите лечение или други полезни съвети ще съм много благодарна Flowers Hibiscus

# 754
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
Ултразвуковата терапия пречи ли или помага на разширените вени?
Питам защото ми се налага да правя ултразук за неврологично заболяване

# 755
  • Мнения: 57
А носите ли медицински чорапогащи за разширени вени и ако да препоръчайте марка? Също така може ли някой да препоръча нещо, което укрепва капилярите, нещо за борба със спукани капиляри, които може да не са притеснителни, но от естетична гледна точка е неприятно ....

# 756
  • София
  • Мнения: 1 354
Имаше една специална тема за медицинските чорапи. Потърсете я. Беше много добра и полезна. Намерих я

https://m.bg-mamma.com/?topic=1071538

# 757
  • Мнения: 35 891
Моля накой да пусне нова тема.

# 758
  • Мнения: 57
Здравейте,

Аз съм с подобен проблем, имам надута вена на десен крак от вътрешната стана от сгъвката от половите органи и продължава до долу Confounded Получи се по време на първата ми бременност, като бях сравнително слаба (55кг), въпреки, че по време на бременността не качих много - около 14кг и през цялото време съм била активна, не съм спирала да тренирам или ходя. Беше около 6-7 месец и следящия предположи, че бебето притиска нещо. Тогава бях на консултация при съдов хирург като гледаха за проходимост, не съм сигурна дали писаха тромбофлебит, трябваше да се мажа с гел, от който нямаше ефект, да вдигам крака високо и след раждането еднократно да ми сложат фраксиприн. Според всички вената трябваше да изчезне, но тя разбира се си остана, поне изчезна подуването.

След това продължавам да съм активна и не съм имала проблеми, остана чисто естетически. Имах желание за лечение с лазер,  но не се организирах за 2,5г. Сега съм бременна отново и още в 3 месец вече имам същите проблеми - вената се поду и има болка в свивката горе, към края на деня и надолу по крака. Днес имам консултация със съдов хирург и ще споделя резултат. Надявам се има какво да направя по време на бременността, за да не се влоши много. Все още не съм успяла да разгледам темата подробно, но междувременно, ако имате опит с това и може да препоръчате специалист, да споделите лечение или други полезни съвети ще съм много благодарна Flowers Hibiscus

Ккаво стана с консултацията със съдовия хирург? При кого бяхте? И за разширени вени не се ли ходи при ангиолог?!

# 759
  • Мнения: 147
Celeste1, здравейте, може и да е за ангиолог, но не съм запозната. С предната ми бременност ме пратиха на съдов и затова отново натам се ориентирах.

Бях при д-р Димитър Николов в Неоклоник и съм доволна от прегледа. Вената се пълни отново от бременността, натоварването и кръвоснабядването в таза и промяната в хормоните. Предписа компресивен чорап и детралекс, ако стане много зле. След раждането вече има варианти за склерозиране или хирургическа интервенция.

# 760
  • София
  • Мнения: 6 248
Следя ви от известно време, че се навивах за преглед при ангиолог, чъй като имам разширени вени на левия прасец от дете. Изглеждат ужасно, но все отлагах прегледа. Вчера посетих д-р Кючуков, направи ми доплер и на двата крака. Препоръча ми операция на левия крак първо, май и десния е за такава, въпреки че няма видими.

Ужасно ме притеснява операцията (лазерна аблация), страх ме е, вкл и за след това. Някой минавла ли е през него за тази операция да сподели впечатления и последици.

# 761
  • Sofia
  • Мнения: 26 185
Правила съм и на двата крака при друг хирург,добре беше всичко,но след 5год пак започнаха да се появяват 🥺

# 762
  • Мнения: 290
Следя ви от известно време, че се навивах за преглед при ангиолог, чъй като имам разширени вени на левия прасец от дете. Изглеждат ужасно, но все отлагах прегледа. Вчера посетих д-р Кючуков, направи ми доплер и на двата крака. Препоръча ми операция на левия крак първо, май и десния е за такава, въпреки че няма видими.

Ужасно ме притеснява операцията (лазерна аблация), страх ме е, вкл и за след това. Някой минавла ли е през него за тази операция да сподели впечатления и последици.

Правих си преди 3 години при него и двата крака, лазерна аблазия.... Много съм доволна, за сега всичко е наред....Нищо страшно няма.....По назад в темата съм писала по подробно, но ако имате конкретни въпроси съм на разположение.

# 763
  • София
  • Мнения: 6 248
Благодаря за отговорите. Четох последните 2 теми, но явно съм пропуснала разказа на bg_baba60, ще потърся и ще се възползвам да задам на ЛС някои въпроси.

# 764

Общи условия

Активация на акаунт