Имаме диагноза най-после... на стр. 4

  • 9 917
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 320
Панадол + копиркал/свещичка/  или нурофен + ефералган / свещичка/ или аналгин капка на кг телесна маса / така ни казаха на нас/ .  Брой си дозите да не я предозираш.
Ако и аналгина не подейства ... бърза помощ ! Студени чаршафи по цялото тяло.

# 16
  • Мнения: 46 520
А сега спадна ли от аналгина?
Ако видиш зор, сложи я във ваничката с вода 37 градуса или викай линейка!

# 17
  • Мнения: 4 414
мокър чаршаф до под сърцето. много е гадно и ще плаче, но на нас това ни помогна с 39,2. друг вариант е да я обтриеш с памус с хладка вода - по-щадящо е от душа и чаршафа.
стискам палци да я свалите гадната Т и да се оправи бързо малката красавица Praynig

# 18
  • Мнения: 1 320
http://www.doctorsbg.com/Varicela.htm
 Инкубационният период на болестта е от 10 до 21 дни, средно 12-14 дни. Болните са заразни от 2-3 дни преди появата на обрива до преминаването и на последната “ пъпка в коричка “. Продължителността на заболяването е 7 – 10 дни. Протичането при децата по принцип е по леко отколкото при възрастните и неведнъж възрастни пациенти, болни от варицела са съжалявали, че твърде късно са прихванали тази “детска” болест. Началото е грипоподобно – общо неразположение, повишена температура, главоболие. Едва след появата на типичния обрив диагнозата варицела става възможна.
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_visoka_deca.htm    за температурата

# 19
  • Мнения: 1 320
И още нещо по темата .... варицелата я изкара големия докато бях бременна ... нито 1 ден нямаше температура ... само обрива. По този начин я караха и децато от групата в детската градина. Висока температура и обща отпадналост имаше една майка , който я прекара успоредно с дъщеря си.
Да отбележа и факта , че обривите се появиха точно на 14 ден след контакта със заразеното детенце.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Падна на 38 градуса, явно от аналгина!

vpam, мислиш, че не може да е варицела толкова рано ли?! Thinking

Благодаря ви за подкрепата, момичета  Heart Eyes, малко се поуспокоих че все пак нещо действа, утре пак ще пиша!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
За мен това е ангина,знам ги нашите в спешното не веднъж им сърбах попарата.
Досега трябваше да е избил обрива и  Т е много висока за варицела но все пак не се знае.
За да сваляш Т използвай лекарства от рода на панадола,ефералган или калпол ако се притесняваш че може все пак да е варицела избягвай нурофен.
И моята мома в момента е болна от яслата ми казаха 99%варицела,да ама аз знам сина ми как я кара и кога избиват пъпките и днес си я заведох в'' Св. София" е имаме възпаления навсякъде уши,гърло,та затова ти казвам може да си е ангина обикновено тя прави такива Т.
Малката февруари заради ангина с налепи стигна до инджекции с пеницилин бях си изкарала акъла
Бързо оздравяване Praynig

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 01:29 от Mira(vatan1919)

# 22
  • Мнения: 1 320
Падна на 38 градуса, явно от аналгина!
vpam, мислиш, че не може да е варицела толкова рано ли?!
Честно казано ДА.
И аз си помислих за ангина , но не давам диагнози от разстояние. Премисли пак за антибиотика и го почвай. Ако искаш преди това се консултирай и с друг лекар , но по-бързичко . Няма смисъл да се мъчи детенце.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 711
chokolina нямах време всичко да прочета,но варицелата има инкубационен период и той е между 11 и 19/21/ дни.Така че ако контакта е бил миналата седмица,няма как толкова бързо да прихване детнце,освен ако преди това пак не е контактувало с някой болен от варицела.
Желая и бързо оздравяване!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони преди малко се е събудила, няма Т, сега мъжът ми (аз съм на работа  Confused) ще я води на лекар, казах му да поиска направления за гърлен секрет, кръвни изследвания и УНГ. Никой досега не й погледна ушите... Пъпки все още няма.

може все пак да е варицела избягвай нурофен.

Затова не исках вчера да давам "Нурофен", ама "Панадол"-ът не действаше изобщо... то не че и "Нурофен"-ът свърши някаква работа...
Желая бързо оздравяване и на твоето момиченце   bouquet!


Allii, и аз точно това разбрах от поста на vpam вчера... явно е рано за варицела...

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Чоколина, как сте???
Сега чак прочетох темата... Sad Горкичката Мони! Стискам палци всичко да е наред! Не ми изглежда да е варицела. Пиши като я заведете на лекар!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 470

Желая бързо оздравяване и на твоето момиченце   bouquet!
Благодаря ти много  bouquet,и ние сега отиваме пак на ушен ,че аз докато не я видят поне двама не се кротвам
Много се радвам ,че сте по добре дано повече няма Т .
Бързо да оздравявате.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ох, и аз чак сега прочетох. Как е Мони?

И на мен ми се струва рано за варицелата, ако действително по- рано не сте имали контакт с друг болен. (Моята дъщеря кара варицела, но беше на 6 години и я изкара доста леко, почти без Т.)

Честно казано ми прилича на ангина (или скарлатина) newsm78.
Гърленият секрет ще покаже! Стискам ви палци, дано поне не вдига Т Praynig

Малко ОФФ: Защо Нурофена да се избягва при варицела?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
След 3 до 5 дни избиват пъпките

# 29
  • Мнения: 5 531
Аз също мисля че е рано за варицела, и тази температура не е типична.Имам предвид че при варицела, толкова висока темпетатура се подържа докато избиват пупките а ти казваш, че нямате още пъпки.Икубационният период е до 21 дена. Заведи я да я види GP, това си е висока температура доста време.И спокойно, ще се оправи.Бързо оздравяване Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт