ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 65 704
  • 787
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 653
Аз не знам защо ще глобяват лекарите, като по закон трябва да глобяват родителите - аз ако реша да отказвам ваксина, ще съм ок да си платя глобата.

# 631
  • Португалия
  • Мнения: 3 975
Това с ЛЛ за чия спокойна съвест е!?!- не ми отговаряйте,моля!
Имам по закон ЛЛ,но нито децата,нито аз съм я виждала в последните 6 г.
И?!?
В Бг е безумно лесно да живееш извън системата,ако пожелаеш.

# 632
  • Мнения: 1 521
Хора аз пак имам въпрос. И пак за БЦЖ.
Сега чета календара за имунизации. Там пише, че след 7 месец отново се слага БЦЖ на тези който нямат белег.
Не ми става ясно, тогава изпращат всички деца в туб диспансера за манту и след това слагат пак ваксина, или просто ЛЛ вижда, че детето няма белег и той я поставя? И ако след 7 месец пак се слага, какъв е проблема на ЛЛ с това, че не е поставена в родилният дом.

Пълна лудница е с тия ваксини, не ми го побира мозъка, кому е нужно това всичко и защо трябва толкова малки деца да се тъпчат с болести?!
В шок съм, че хем това е личен и бе дали да сложил и в същото време системата те притиска, ако направиш различен избор.

# 633
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ако няма белег на седем месеца първо се прави Манту. И не всички ЛЛ пращат в тубдиспансера.
Явно вече на повечето ЛЛ не им се занимава с антиваксери и за това отказват да запишат детето.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 15:06 от Ceca

# 634
  • Мнения: 1 080
Прочети доклада на доц. Маркова от БАН, която доказва, че бактерията преминава в л форма и причинява автоимунни заболявания и рак. В по - "развитите" страни не се слага такава ваксина а другите са по желание, не по закон.
https://nova.bg/news/view/2017/05/07/181501/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D … 0%B5-%D1%82%D1%8F

# 635
  • Мнения: 1 521
Прочети доклада на доц. Маркова от БАН, която доказва, че бактерията преминава в л форма и причинява автоимунни заболявания и рак. В по - "развитите" страни не се слага такава ваксина а другите са по желание, не по закон.
https://nova.bg/news/view/2017/05/07/181501/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D … 0%B5-%D1%82%D1%8F
Абсолютно съм съгласна за рака и ваксините. Има един ензим Нагалаза, прочетете за него, има проучвания, че се съдържа във всички видове ваксини. Той е отговорен и за раковоте клетки.
Ваксините са руска рулетка, както и рака!

# 636
  • София
  • Мнения: 4 493
И понеже пак ми е изтрито мнението , само ще напиша че каквито и изследвания да излязат, фирмата производител има по-силно лоби и пак ще си остане БЦЖ и МАНТУ за бг - и молете се да оцелеете

# 637
  • Мнения: 11 358
Ако няма белег на седем месеца първо се прави Манту. И не всички ЛЛ пращат в тубдиспансера.
Явно вече на повечето ЛЛ не им се занимава с антиваксери и за това отказват да запишат детето.

Ама разбира се антиваксърите плашат милите ЛЛ.  Twisted Evil
Няма нищо общо с бесния натиск на системата, обслужваща нечии интереси върхи лекарите.

# 638
  • Мнения: 1 080
Не знам дали имате информацията, че на всяко новородено  се слага инжекция със синтетичен витамин К, който причинява жълтеница и хипербилирубенемия. Хипербилирубинемията причинява енцефалит
.https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F% … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 639
  • Мнения: 1 521
Да, слагат. Аз я отказах, но той пак е със силна жълтеница. Поне има опция в някой болници да откажеш всичко което прецениш, друг е въпроса колко се спазва и какво наистина слагат или не.
Даже имаше опция да избереш дали Вит К да е инжекция или капки в устата.

# 640
  • Мнения: 1 080
Жълтеницата при новородените въобще не е натурален процес а е причинена от токсичността на витамин К . Така че бъди 100 % сигурна, че въпреки отказът ти са му сложили инжекция. Това си е практика. Можеш и да го докажеш, чрез кръвни изследвания. Жълтеницата е доста опасно състояние високия билирубин преминава в мозъка и води до неврологични увреждания, енцефалит и др.

# 641
  • Мнения: 11 358
Не знам дали имате информацията, че на всяко новородено  се слага инжекция със синтетичен витамин К, който причинява жълтеница и хипербилирубенемия. Хипербилирубинемията причинява енцефалит
.https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F% … D1%86%D0%B8%D1%8F

А аз не знаех, че се слага такава инжекция!  Shocked Не е записано и в епикризата на изписването.
За какво се слага въобще?

# 642
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Заради един вид кравоизлив при новородените. И не навсякъде се слага, а трябва, защото може да е фатално. Позната педиатърка си беше носила такъв витамин при раждането на едното си дете. Но нейния опит не е на база писано в нета, а реален - от педиатричната болница, където работеше.
https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/vitamin-k-povishen-risk-ot- … -nedostig-n-31254

Z както винаги пише някакви конспирации.

# 643
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Тези инжекции от коя година ги слагат?

# 644
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Като родих преди осем години на моето дете не е слагана. Чак после разбрах за какво е този витамин и че трябва да се слага, защото кървенето при недостига може да се появи не веднага и че е фатално. Общо взето болниците си го спестяваха.

Общи условия

Активация на акаунт