ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 892
  • 787
  •   1
Отговори
# 720
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Не знам за откритието на момичето..но знам до какво води една "безобидна" варицела.Как от здрав човек,който никога  не е имал проблем с яйчници,пневмония и други болежки...след.прекарана варицела така ми се срина имунитета,че изкарах що настинка,пневмония,възпаления и т.н..
Представям си морбили какво прави с имунната система на човека.

# 721
  • Мнения: 11 337
Не знам за откритието на момичето..но знам до какво води една "безобидна" варицела.Как от здрав човек,който никога  не е имал проблем с яйчници,пневмония и други болежки...след.прекарана варицела така ми се срина имунитета,че изкарах що настинка,пневмония,възпаления и т.н..
Представям си морбили какво прави с имунната система на човека.

Да, всеки знае, че варицелата сваля имунитета и пневмонията е често срещано заболяване след прекарана варицела. Но не защото е спаднал имунитета, а защото варицелата е не само по кожата, а и отвътре вкл. по белия дроб. С две думи - пневмонията е усложнение на варицелата.


Аз материала го намерих - https://immunology.sciencemag.org/content/4/41/eaay6125

Но това няма да ме направи по-голям поддръжник на ваксината за морбили...

Прочетох много внимателно материала. Типичния phD труд, на ниво студентско израстване.
За заинтересованите най-важното което трябва да знаете - ето на база какво проучване се правят заключения! Смехотворно е!

3 деца с времеви проби! т.е. цялото заключение МОЖЕ да се търси в пробите от три деца боледували от морбили /без уточнение дали са били или не ваксинирани/

Human blood samples
Twenty-six children sampled before and after laboratory-confirmed measles and 3 children sampled across two time points who remained seronegative were used as measles disease and control groups, respectively. Sampling time points and measles seroconversion titers are provided in table S1. PBMC samples from seven adults sampled before and 40 days after vaccination with TIIV were used as vaccine controls. PBMCs were isolated from heparinized blood (from the children and adult cohorts) using Ficoll density centrifugation and were frozen at −135°C in RPMI 1640 medium supplemented with 20% fetal bovine serum (FBS) and 10% dimethyl sulfoxide (DMSO)

Също така се замислям - ако вируса на морбили причинява според авторите имунна амнезия на ниво Б-лимфоцити какво си причиняваме като САМИ го вкарваме в телата на децата си? С какво точно ваксинирането е по-различно от боледуването, като целта е идентична - промяна на ниво имунен отговор.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 23:23 от the Дорис

# 722
  • София
  • Мнения: 1 912
Не знам за откритието на момичето..но знам до какво води една "безобидна" варицела.Как от здрав човек,който никога  не е имал проблем с яйчници,пневмония и други болежки...след.прекарана варицела така ми се срина имунитета,че изкарах що настинка,пневмония,възпаления и т.н..
Представям си морбили какво прави с имунната система на човека.
Повечето остри инфекциозно заболявания могат  да отслабят имунитета. Но ето тези дни моя позната каза, че детето й е изкарала пролетта варицела, много леко, само с пъпки и лека температура. Без усложнения. И без ваксина. Впрочем, грипът също дава усложнения, задължително се ваксинираѝ!

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 23:33 от stelaartois

# 723
  • Мнения: 653
И моите деца изкараха варицелата, едно след друго - почти не я усетих, не помня след това да са боледували повече, а си ходеха и двете на градина.

# 724
  • Мнения: 1 080
Много странно, тук няколко персони постоянно заявяват, че хора без знание "потвърдено" от  диплома не трябвало да се взимат сериозно . Самите персони дават мнение и нямат диплом. Да не говорим, че самият " пионер " на ваксините Едуард Дженнър си купува лиценз.
Една много хубава книга от дипломиран доктор по отношение на Дженнър https://archive.org/details/b21357067/page/2

# 725
  • София
  • Мнения: 11 484
За държавите с пожелателни ваксини:

https://dnes.dir.bg/svyat/germaniya-vavezhda-sas-zakon-zadalzhit … a-sreshtu-morbili

# 726
  • Мнения: 11 337

Много весела и тенденциозна статия.

Що така не показаха статистиките как боледуват ПРЕДИМНО ваксинирани?
Да не говорим пък защо на Германия и се налага да преосмисли ваксинационната си политика. Разбира се няма как да напишат "Идва куцо, кьораво и сакато слязло от клона и трябва да го накараме да се ваксинира. Ще кажем, че има епидеми и го спасяваме."

# 727
  • Мнения: 1 521
А на мен някой ще ми обясни ли защо слагат тетанус ваксини, като към тетанус имунитет не се изгражда.
И защо на толкова малки бебета го слагат..... ваксината за тетанус има ефект месец и после ако стане нещо, все едно не си слагал и пак трябва.

# 728
  • София
  • Мнения: 11 484
Много весела и тенденциозна статия.

Що така не показаха статистиките как боледуват ПРЕДИМНО ваксинирани?

Тази ви информация от къде е? Ако може да прочетем? Защото по ТВ тогава съобщиха обратното.

# 729
  • София
  • Мнения: 4 493
Много весела и тенденциозна статия.

Що така не показаха статистиките как боледуват ПРЕДИМНО ваксинирани?

Тази ви информация от къде е? Ако може да прочетем? Защото по ТВ тогава съобщиха обратното.
По ТВ незнам какво са съобщили, виждаше се в справките на РЗИ.
Нещо не мога да вляза в старата информация на РЗИ например от февруари март .... Но пък намерих една стара статия /от 2017 г/ https://www.actualno.com/healthy/poslednata-epidemija-ot-morbili … -news_600430.html

А ето и една статия относно имунната амнезията след морбили, нещо което се върти отдавна в простарнството и не е "открито" онзи ден......... https://www.tetyanaobukhanych.com/blog/should-you-be-afraid-that … rnt9cI5tGlj5Dc_fk
под статията се виждат и извадки на материалите побликувани в медицинско издание и т.н. за който иска да чете

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 11:35 от dioni

# 730
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ето тук нещо от МЗ

http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/aktualna-informac … nite-sluchai-na-/

"По отношение на имунизационния статус на заболелите: 74% от заболелите са без проведена имунизация или без данни за проведени имунизации."

Те и докторите по ТВ го казаха, че голяма част са без имунизации или с имунизации само на хартия. Има как да се докаже дали някой има ваксината само на хартия.

По отношение за тетанус - назад из всичките теми за/против ваксини и подобни има описано защо се слага тази ваксина и какво следва, ако се окажеш без нито една. Чела съм доста спорове по темата из форума.

# 731
  • Португалия
  • Мнения: 3 948
В днешно време, да се позоваваш на информация от ТВ ...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 732
  • Варна
  • Мнения: 36 601
А на каква? Лично ли трябва да ходим да ги проверяваме?

# 733
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В днешно време, да се позоваваш на информация от ТВ ...Stuck Out Tongue Winking Eye
Значи да не вярваме на докторите, защото това са от техни интервюта по повод последната епидемия от морбили.
А линка от МЗ? На него да вярваме или ако не е писано в конспирация.ваксини.ком не важи?

# 734
  • София
  • Мнения: 11 484
В днешно време, да се позоваваш на информация от ТВ ...Stuck Out Tongue Winking Eye

Казано от човек, който се позовава на информация от ваксини.еу Grinning

Общи условия

Активация на акаунт