ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 744
  • 787
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Ваксинираните лица също могат да се разболеят, но при тях болестта протича по-леко и не оставя тежки последици:
"Ваксина морбили:  протича характерно с развитие на висока температура, изразена отпадналост, кашлица, характерен макулозен обрив. Заразяването при имунизирани лица протича леко, с грипоподобна симптоматика, бързопреходен обрив. При неимунизирани лица болестта в повечето случаи протича тежко, с развитие на изразена обща интоксикация, екстремно висока телесна температура, диариен синдром, обширен, често хеморагичен обрив, като най-честите усложнения включват пневмония, вторична бактериална инфекция, менингит, енцефалит, кератит (една от най-честите причини за слепота вследствие инфекция)."
Последиците от менингит могат да бъдат много тежки - ослепяване, оглушаване, ампутиране на крайници.



# 46
  • Мнения: 13
Ваксините не причиняват аутизъм:
"Научни изследвания са доказали, че ваксинация не причинява аутизъм. Ако не вярвате на Центъра за контрол и профилактика на заболяванията, можете да видите десетките хиляди деца, живеещи извън пределите на САЩ, чийто аутизъм (или липсата му) по никакъв начин не е свързан с имунизацията (или с липсата й). Въпреки това тази тема предизвика ожесточени спорове, които продължават няколко години. И най-ужасното е (ако не вземем под внимание факта, че сега започва епидемия от заболявания, контролирани в миналото), че това води до намаляване на броя на децата, които се ваксинират, и виновен за това е един човек - ученият със съмнителна репутация Андрю Уейкфийлд.

Един от учените, който работел с Уейкфийлд, не успява да дублира резултатите, получени от самия Уейкфийлд. Установено е, че Уейкфийлд е манипулирал получените данни и ги представял така, все едно децата, които са били болни преди имунизацията, са се разболели след поставянето й. Резултатите, които Уейкфийлд не харесал и не се вписвали в неговата теория, той просто игнорирал. И в същото това време провеждал ненужни и често болезнени изследвания на децата.

Защо е правил това? Още преди публикуването на резултатите от изследванията си Уейкфийлд подал документи за издаването на патент на нова ваксина срещу морбили, рубеола и паротит - негова собствена разработка. Освен това той получил пари от организация, която се опитала да подаде съдебен иск срещу компании, производители на ваксини (т.е. той е имал сериозен финансов интерес, за да плаши хората и да ги убеди в опасностите, които крие ваксината).

Резултатите от изследването се оказали толкова съмнителни, че 10 автори и издател на научно списание, в което те са публикувани, бързо се отказали от тях. Точно така - хората, които изготвили и публикували статията, сега заявяват, че тя е пълна глупост. Не се притеснявайте, подобни теми винаги има в публичното пространство - попитайте например хората, които в продължение на 70 години твърдят, че флоуридът е отрова."

# 47
  • Мнения: 4 753
Ваксинираните лица също могат да се разболеят, но при тях болестта протича по-леко и не оставя тежки последици:
"Ваксина морбили:  протича характерно с развитие на висока температура, изразена отпадналост, кашлица, характерен макулозен обрив. Заразяването при имунизирани лица протича леко, с грипоподобна симптоматика, бързопреходен обрив. При неимунизирани лица болестта в повечето случаи протича тежко, с развитие на изразена обща интоксикация, екстремно висока телесна температура, диариен синдром, обширен, често хеморагичен обрив, като най-честите усложнения включват пневмония, вторична бактериална инфекция, менингит, енцефалит, кератит (една от най-честите причини за слепота вследствие инфекция)."
Последиците от менингит могат да бъдат много тежки - ослепяване, оглушаване, ампутиране на крайници.


Докато си на тема ваксина срещу морбили...

От листовката на Приорикс:

"4. ВЪЗМОЖНИТЕ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, Приорикс може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги
получава.
Както при приложението на всички инжекционни ваксини, съществува изключително малък риск (по-малко от 1 на всеки 1 000 приложени дози Приорикс) за развитие на алергична реакция. Тя може да бъде разпозната по появата на симптоми като ограничен или обхващащ цялото тяло сърбящ обрив по кожата, подуване на лицето и клепачите на очите, затруднение на дишането или преглъщането, загуба на съзнание). Тези реакции обикновено ще настъпят още преди да напуснете лекарския кабинет, но при всеки случай, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.
По време на клиничните изпитвания с Приорикс са наблюдавани следните нежелани реакции:

* Много чести (нежелани реакции, които могат да се проявят при повече от 1 на 10 дози ваксина):
• зачервяване на мястото на инжектиране
• повишена температура >38°С (ректално)

* Чести (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 10 дози ваксина, но при повече от 1 на 100 дози ваксина):
• инфекция на горните дихателни пътища
• болка и подуване на мястото на инжектиране
• повишена температура >39,5°С (ректално)
• обрив

Нечести (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 100 дози ваксина, но при повече от 1 на 1 000 дози ваксина):
• инфекция на средното ухо
• подуване на лимфните възли в областта на шията, в подмишничната ямка или в слабините
• загуба на апетит
• нервност
• необичаен плач
• безсъние
• сърбеж и отделяне на секрет от очите; покрити с коричка клепачи (конюнктивит)
• бронхит
• кашлица
• подуване на слюнчените жлези в областта на бузите
• диария
• повръщане

* Редки (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 1 000 дози ваксина, но при повече от 1 на 10 000 дози ваксина):
• алергични реакции
• гърчове с повишаване на температурата.

В следрегистрационния период, при лица, ваксинирани с Приорикс, изключително рядко са наблюдавани следните допълнителни нежелани реакции:
• болезнени, подути стави
менингит (възпаление на меките мозъчни обвивки).
• кървене или кръвонасядане (синини), появяващи се no-лесно от обикновено. Това се дължи на
намален брой на кръвните клетки тромбоцити.
• неочаквана животозастрашаваща алергична реакция.
• възпаление на гръбначния мозък (симптомите включват слабост и липса на чувствителност в
крайниците, както и двигателни, и сетивни нарушения)
• синдром на Guillain-Barre (общо неврологично заболяване)
• болезнено подуване на ръцете или краката
• енцефалит (оток или инфекция на мозъка)
• синдром на Kawasaki (основните симптоми на това заболяване са повишена температура за повече от пет дни, придружена от обрив по тялото, понякога последван от олющване на кожата на ръцете и пръстите, подути жлези на шията, зачервени очи, устни, гърло и език)
• сериозен обрив по кожата"

# 48
  • София
  • Мнения: 2 995
Парадоксът е в това, че антиваксерите не вярват на фармацевтичните компании, но пък четат листовките им като евангелия.

# 49
  • Мнения: 4 753
Парадоксът е в това, че антиваксерите не вярват във фармацевтичните компании, но пък четат листовките им като евангелие.

Парадоксът е, че проваксерите вярват във фармацевтичните компании, но не четат или не вярват на НРВ, описани в листовките им...

# 50
  • Мнения: 13

Докато си на тема ваксина срещу морбили...

От листовката на Приорикс:

"4. ВЪЗМОЖНИТЕ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, Приорикс може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги
получава.
Както при приложението на всички инжекционни ваксини, съществува изключително малък риск (по-малко от 1 на всеки 1 000 приложени дози Приорикс) за развитие на алергична реакция. Тя може да бъде разпозната по появата на симптоми като ограничен или обхващащ цялото тяло сърбящ обрив по кожата, подуване на лицето и клепачите на очите, затруднение на дишането или преглъщането, загуба на съзнание). Тези реакции обикновено ще настъпят още преди да напуснете лекарския кабинет, но при всеки случай, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.
По време на клиничните изпитвания с Приорикс са наблюдавани следните нежелани реакции:

* Много чести (нежелани реакции, които могат да се проявят при повече от 1 на 10 дози ваксина):
• зачервяване на мястото на инжектиране
• повишена температура >38°С (ректално)

* Чести (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 10 дози ваксина, но при повече от 1 на 100 дози ваксина):
• инфекция на горните дихателни пътища
• болка и подуване на мястото на инжектиране
• повишена температура >39,5°С (ректално)
• обрив

Нечести (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 100 дози ваксина, но при повече от 1 на 1 000 дози ваксина):
• инфекция на средното ухо
• подуване на лимфните възли в областта на шията, в подмишничната ямка или в слабините
• загуба на апетит
• нервност
• необичаен плач
• безсъние
• сърбеж и отделяне на секрет от очите; покрити с коричка клепачи (конюнктивит)
• бронхит
• кашлица
• подуване на слюнчените жлези в областта на бузите
• диария
• повръщане

* Редки (нежелани реакции, които могат да се проявят при по-малко от 1 на 1 000 дози ваксина, но при повече от 1 на 10 000 дози ваксина):
• алергични реакции
• гърчове с повишаване на температурата.

В следрегистрационния период, при лица, ваксинирани с Приорикс, изключително рядко са наблюдавани следните допълнителни нежелани реакции:
• болезнени, подути стави
менингит (възпаление на меките мозъчни обвивки).
• кървене или кръвонасядане (синини), появяващи се no-лесно от обикновено. Това се дължи на
намален брой на кръвните клетки тромбоцити.
• неочаквана животозастрашаваща алергична реакция.
• възпаление на гръбначния мозък (симптомите включват слабост и липса на чувствителност в
крайниците, както и двигателни, и сетивни нарушения)
• синдром на Guillain-Barre (общо неврологично заболяване)
• болезнено подуване на ръцете или краката
• енцефалит (оток или инфекция на мозъка)
• синдром на Kawasaki (основните симптоми на това заболяване са повишена температура за повече от пет дни, придружена от обрив по тялото, понякога последван от олющване на кожата на ръцете и пръстите, подути жлези на шията, зачервени очи, устни, гърло и език)
• сериозен обрив по кожата"

Относно тежките реакции - пише, че са изключително рядко срещани. Затова пък аз мога да покажа многооо снимки на неваксинирани деца, които са се разболели от менингит (децата са останали без крайници). Сега родителите на тези деца са изявени проваксъри и кампании провеждат даже. Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 995
И четем, и вярваме, но също така умеем да сравняваме естествени числа, вероятности например.

# 52
  • Мнения: 13
И четем, и вярваме, но също така умеем да сравняваме естествени числа, вероятности например.
Абсолютно! Аз съм летяла със самолет и в продължение на 13 часа, после трябваше да хвана още два самолета, с които летях още няколко часа. Знаех какво рискувам и че вероятността да се случи нещо лошо е много малка. Жива и здрава съм, Слава Богу. Simple Smile
Като излизам от вкъщи знам, че може да ми падне саксия на главата, но въпреки това рискувам. Simple Smile Вероятността за това също е малка.

Последна редакция: ср, 01 ное 2017, 22:37 от NadinkaG

# 53
  • Мнения: 11 253
NadinkaG, защо не идеш в темата на върлите ваксинатори и там да си излагаш смешните теории?

Но коя съм аз да ти казвам в коя тема да ака*, та аз съм само майка на пострадало от ваксина дете. Но какво ти пука на теб - то - моето детенце е просто статистика, а аз искам да убивам и по възможност наред.
След като къщата ти се подпали разбираш колко често си си играл с кибрита и как си мислил, че някой, нещо или Висша сила няма да позволи това да ти се случи.

Емоционалните щети за нашето семейство от "падналата саксия върху главите ни" е невъзможно да се остойностят. Финансово сме дали около 200 - 250 000 в опит детето ни да расте нормално. Времето в четене, което съм прекарала се равнява на поне 1-2 години от живота ми. Какво ще коства ваксината като бъдеще на детето ми не смея да помисля!
Та пиша всичко това не да се самосъжалявам или оплаквам, а за да ти кажа, че съм сложила ПРЕКАЛЕНО ГОЛЯМ И ВАЖЕН ЗАЛОГ, че съм чела и разбрала толкова много, че твоите простотии са ми просто досадни. Че съм бясна на коне с капаци мисля е ясно. Че хабер си нямаш как стоят нещата пак хабер си нямаш.

Та нека ги видим твоите снимки на деца без крайници щото не били ваксинирани?  Joy И коя е тая болест дето им окапват крайниците? Задължителната във ваксинационни календар ЧУМА или ПРОКАЗА?   Joy

# 54
  • Мнения: 13
NadinkaG, защо не идеш в темата на върлите ваксинатори и там да си излагаш смешните теории?

Но коя съм аз да ти казвам в коя тема да ака*, та аз съм само майка на пострадало от ваксина дете. Но какво ти пука на теб - то - моето детенце е просто статистика, а аз искам да убивам и по възможност наред.
След като къщата ти се подпали разбираш колко често си си играл с кибрита и как си мислил, че някой, нещо или Висша сила няма да позволи това да ти се случи.

Емоционалните щети за нашето семейство от "падналата саксия върху главите ни" е невъзможно да се остойностят. Финансово сме дали около 200 - 250 000 в опит детето ни да расте нормално. Времето в четене, което съм прекарала се равнява на поне 1-2 години от живота ми. Какво ще коства ваксината като бъдеще на детето ми не смея да помисля!
Та пиша всичко това не да се самосъжалявам или оплаквам, а за да ти кажа, че съм сложила ПРЕКАЛЕНО ГОЛЯМ И ВАЖЕН ЗАЛОГ, че съм чела и разбрала толкова много, че твоите простотии са ми просто досадни. Че съм бясна на коне с капаци мисля е ясно. Че хабер си нямаш как стоят нещата пак хабер си нямаш.

Та нека ги видим твоите снимки на деца без крайници щото не били ваксинирани?  Joy И коя е тая болест дето им окапват крайниците? Задължителната във ваксинационни календар ЧУМА или ПРОКАЗА?   Joy

Първо, съжалявам за това, което се е случило на детето ти.
Второ, никъде не съм писала, че крайниците окапват. Те са ампутирани. Проказа? Нима не си ли чувала за други болестти, при които е възможна загубата на крайници? Аз мога да ти изброя поне няколко... Хилещите се емотикони са неуместни в случая...
Вчера бях постнала снимки именно на тези деца, но модераторът ги изтри...
Този път давам само линк:
https://sciblogs.co.nz/app/uploads/2010/05/nands.jpg
https://www.opednews.com/populum/uploadnic/1--jpg_16810_20140416-364.jpg
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/08/03/15/36D4AA0700000578-37 … 1470233357076.jpg
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/03/10/267A587600000578-29866 … 1425993606093.jpg
Болестта е менингит, а всички тези деца са били неваксинирани. В момента родителите им провеждат кампании, за да убедят останалите родители да ваксинират децата си, за да не ги сполети нещо толкова ужасно... Сега тези деца трябва да живеят без ръце и без крака.
Шарлот (първото момиченце) е лице на кампания, която окуражава ваксинирането в Нова Зеландия. Нейният баща е активист, който се опитва да осигури достъп на колкото се може повече хора до ваксините.

Последна редакция: ср, 01 ное 2017, 23:14 от NadinkaG

# 55
  • Мнения: 4 753
Ваксините от ИК в България са задължителни, ако не сте разбрали и изобщо няма как да се сравняват с избора на някого да лети или не със самолет... Също така това е тема за вреда от ваксини и ако някой толкова желае да обсъжда ползите е свободен да пусне тема за тях... Надявам се става ясно и че на фона на задължението, сравняването на естествени числа и вероятности, което Assos може да прави е нелогично... От думите на проф. Люк Монтание се възобнови разговора, а според него:

"Преди няколко десетилетия, през XX век, беше прието, че този риск може да се приеме, тъй като осигурява защита на голяма маса от хора. Вече не сме в XX век. Аз съм лекар и моята етика не ми позволява да причинявам смърт или заболявания с моите медицински дейности. Ако дадена ваксина причинява смърт, аз отказвам да я прилагам, макар тя да не води до смърт всички, а да става дума само за единични случаи"

както и

"Мисля, че не бива, както на времето да бъдат задължителни ваксинациите, в демократични държави, където хората могат да правят избор."

# 56
  • Мнения: 13
Ваксините от ИК в България са задължителни, ако не сте разбрали и изобщо няма как да се сравняват с избора на някого да лети или не със самолет... Също така това е тема за вреда от ваксини и ако някой толкова желае да обсъжда ползите е свободен да пусне тема за тях... Надявам се става ясно и че на фона на задължението, сравняването на естествени числа и вероятности, което Assos може да прави е нелогично... От думите на проф. Люк Монтание се възобнови разговора, а според него:

"Преди няколко десетилетия, през XX век, беше прието, че този риск може да се приеме, тъй като осигурява защита на голяма маса от хора. Вече не сме в XX век. Аз съм лекар и моята етика не ми позволява да причинявам смърт или заболявания с моите медицински дейности. Ако дадена ваксина причинява смърт, аз отказвам да я прилагам, макар тя да не води до смърт всички, а да става дума само за единични случаи"

както и

"Мисля, че не бива, както на времето да бъдат задължителни ваксинациите, в демократични държави, където хората могат да правят избор."


В момента този професор е осмиван от научната област заради своите чудати идеи. Enough said.
Тази тема е информативна и имам право да пиша в нея. Мога да пиша например за тежките последици от менингита.

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 00:05 от NadinkaG

# 57
  • Мнения: 4 753
Менингит е посочен като странична реакция в листовката на Приорикс, както се вижда... Продължавай да пишеш за тежките последици от менингита...  Peace

А ти лично като какво светило на науката се съмняваш в здравия разум на проф. Люк Монтание? И защо ти можеш да се съмняваш в неговия здрав разум, а никой не може да се съмнява в здравия разум на някой професор, защитник на задължителните ваксинации?

# 58
  • Мнения: 13
Менингит е посочен като странична реакция в листовката на Приорикс, както се вижда... Продължавай да пишеш за тежките последици от менингита...  Peace

А ти лично като какво светило на науката се съмняваш в здравия разум на проф. Люк Монтание? И защо ти можеш да се съмняваш в неговия здрав разум, а никой не може да се съмнява в здравия разум на някой професор, защитник на задължителните ваксинации?
Стелт, мисля, че четеш избирателно. Пострадалите деца от менингит, чиито снимки постнах тук, са именно лица на кампании, които окуражават ваксинирането. Родителите им са активисти в тази област. Бих искала да можеха да прочетат какво пишеш тук сега. Simple Smile
И, да, въпросният професор е осмиван от свои колеги.
Ти също не си светило на науката, Стелт. Нито ти, нито аз. Видях как се подигравахте на едно медицинско лице в предишната тема, аз не бих постъпила така никога.

# 59
  • Мнения: 4 753
Каква е разликата между менингит като нежелана реакция от ваксина и "твоя" менингит, за който ще пишеш? Ако детето ти е с менингит от ваксина, тогава менингита по-малко менингит ли ще бъде? И какво като децата са лица на кампании за ваксиниране, това всъщност е избор на родителите им дали и на какво ще бъдат лица... Онези деца, които родителите показаха като отговор на призива "vaccinate your fucking kids" по-приемливи ли ти се видяха от "твоите" пострадали деца? Понеже го изтриха по незнайни причини, да ти припомня...

Провокирани от плакат с надпис "vaccinate your fucking kids", много родители на пострадали от ваксини деца отговарят със снимки и надпис "we did"...
http://www.cheeseslave.com/march-for-science-vaccinate-your-kids … d-respond-we-did/


#vaccinateyourfuckingkids #wedid
https://www.facebook.com/hashtag/vaccinateyourfuckingkids?source … =1321106244633107


Ти си видяла едно медицинско лице, аз съм видяла много и голяма част от тях са отчайващо неграмотни на тема ваксини и заболявания, които се профилактират с тях...

Общи условия

Активация на акаунт