ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 65 739
  • 787
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 11 368

основната борба на антиваксърите е правото на избор

И кои ваксини желаете да поставяте, ако не е някаква тайна?

Полиомиолит + БЦЖ

# 376
  • София
  • Мнения: 1 915
https://www.dnevnik.bg/zdrave/2019/03/01/3398128_obshto_27_ot_bo … 3Bfzbqh0aSWcQyT_c
От статията е видно, че:
- боледуват и ваксинирани. Тогава за какъв колективен имунитет се говори, щом ваксинираните също боледуват и разнасят зараза?
 - между 3 и 5% не развиват имунитет дори и след два приема на ваксината, т.нар. "нонреспондери".

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 07:35 от stelaartois

# 377
  • Мнения: 3 049
ето едно по-различно мнение на лекар, "за" ваксините; голяма доза истина, макар и смекчено за вредите https://www.dnevnik.bg/intervju/2019/03/01/3396718_d-r_boiana_pe … shki_v_zdravnite/
"За" поставяне на МПР съм, само след обстойни изследвания и оптимално здравословно състояние на детето; на себе си на този етап не бих сложила - имам си достатъчно здравни "кахъри" в момента. А вие, проваксинаторите, изследвахте ли се за титри? А (ре)ваксинирахте ли се? Или само неваксиниращите са "виновни"?

# 378
  • Мнения: 1 880
Здравейте, не съм чела все още темата, но какво смятате за противогрипната ваксина за възрастни? Има ли някой запознат, който вече си я е слагал? Питам, тъй като тази година се разсипах и все още се лекувам и планирам превантивни мерки. Обикновено не отричат ползата на ваксините, но съм наясно, че има и много изключения, пострадали и странични ефекти, които са необратими..

# 379
  • Мнения: 683
Цоп...и аз тук.
И,тук срещам познати "муцунки".Гуш.
Обвиниха ме в конспирация и антиваксърство.
Продължавам да търся причината за лимфаденита при детето си(2г 1м).
На контролен преглед(17.12.18) бях изгонена от кабинета,защото поисках твърдението, че състоянието на детето е реакция към ваксините да бъде записано в епикризата и да чакам да се "израсте".Последва тел разговор с уж лекуващ лекар от Детска онкохематология София,в който бе потвърдено становището,но завършил с думите "не ме търсете повече".
Правени са изследвания за най-вероятните болести.Всички отрицателни.В процес на търсене сме на добри имунолог и паразитолог.
Сега сме на етап отхвърляне/доказване на неофициалната диагноза.Проваксърите ме изпратиха при вас.Предполагам ,афектирани от думите ми "В този момент,дори и Господ да слезе от небето,няма да направя последната реимунизация".
Приемам всякакви мнения,насоки и обиди/нападки.За последните-дреме ми на...
Ей,Мистик! Липсваш ми,момиче.Къде си се била покрила.Кафенце?
17-01-19 Здрав

28-02-19.   7 дни след първите симптоми на настинка

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 07:20 от didka-moni

# 380
  • Мнения: 11 368
didka-moni, съжалявам, че минавате през това.

Изследванията ви не са страховити. Надявам се да мине бързо.

Обърни внимание на прочистване на лимфната система, противопаразитни като тиквени смеки, кокос, чесън. Обезателно сокове с цвекло + морков + ябълка - на левкемии помага.

Спрете глутениа във всички храни за месец /заместват се с ориз и оризово брашно/, за да минимизираш възпаленията.

По капка цитросепт на бучка захар.

Сега ще ходим тук - https://detoxcenter.eu/. Има различни изследвания.

# 381
  • Мнения: 11 368
Това не са мои мисли, а цитирам една полемика, но не пречи да поразсъждаваме ...

"Общо 52 са докладвани случаите на морбили, 31 са лабораторно потвърдени. Отхвърлени са 6 заболели. 27 от болните не са били имунизирани, 15 – са пациентите, имунизирани с една доза от ваксината, а един човек на над 30 години е бил ваксиниран, както се предвижда – с два приема на ваксината, но въпреки това се е разболял. За девет от пациентите няма данни за имунизация срещу морбили."


И какво излиза - от заболелите само половината не са били ваксинирани. А от тях пък 10 не са ваксинирани просто защото още не са навършили необходимата възраст.

15 деца не са били имунизирани втори път, но от тях 13 са нямали навършени години (12) за втората ваксинация, съответно втора ваксинация не е трябвало да се прави. Или само 2 деца са пропуснали срока за втора ваксинация.

Министъра удобно и преднамерено премълчава и какво точно означава "няма данни", защото явно тези хора не са в графата "неваксинирани". Като с мълчанието си удобно премълчава, че вероятно са си ваксинирани, но го няма черно на бяло.

Или елементарната сметка - от 52 заболели едва в 19 случая причината е неспазване изискванията и сроковете за ваксинация. Поправете ме, ако греша, но това е сметката!

С две думи - все тая дали си ваксиниран! Бай бабо да не те срещне мечка!

# 382
  • Португалия
  • Мнения: 4 015
Ваксиниран не е равнозначно на имунизиран.
Това премълчават също.
Признавайки, ще отворят кутията на Пандора...

При всяка епидемия, в последно време, най- важно е да имаш здрави нерви- да издържиш на всяващите паника масмедии.

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 21:08 от Mamagemelar

# 383
  • Мнения: 11 368
При всяка епидемия, в последно време, най- важно е да имаш здрави нерви- да издържиш на всяващите паника масмедии.


Точно това е най-неприятното. В момента заинтересованите да се ваксинираме под строй използват ситуацията да всеят страх и напрежение. И успяват!

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Няма да успеят...все още има трезво мислещи хора!

# 385
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Не не е все тая дали си ваксиниран или не. Не се правят така “сметките”. Важното е колко от контактните с вируса са се разболели. Защото ако, примерно, от 100 контактни ваксинирани се се разболели 3 души,  от 100 с една доза -  7, а от 10 неваксинирани - всичките 10, хич не е все тая в коя група си по отношение на риска да пипнеш болестта,  нищо че неваксинирсните болни в примера са “само” половината от всички болни.

Рискът е най-малък при пълно ваксинираните, после при тези с по една доза. Най застрашени са тези без ваксини.

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 18:07 от ЧеКа

# 386
  • Мнения: 525
......
Рискът е най-малък при пълно ваксинираните, после при тези с по една доза. Най застрашени са тези без ваксини.




От листовката на Приорикс: "Ваксинацията с единична доза PRIORIX индуцира антитела срещу морбили при 98,1%"....  И още:

Наредба № 15 за имунизациите:
Чл. 19. (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Имунизацията се счита за завършена при:
.....
6. (нова - ДВ, бр. 77 от 2012 г., в сила от 09.10.2012 г., предишна т. 4 - ДВ, бр. 92 от 2014 г., в сила от 07.11.2014 г.) един прием на комбинирана ваксина срещу морбили, паротит, рубеола.

# 387
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Е, и? Това по някакъв начин трябва да доказва, че е все тая дали си ваксиниран или не?! С какви “сметки” този път?

# 388
  • Мнения: 11 368
Е, и? Това по някакъв начин трябва да доказва, че е все тая дали си ваксиниран или не?! С какви “сметки” този път?

Ще ме прощаваш, но твоята логика за броя заболели е твърде уклончива. Приемаш, че заразата се разхожда и заразява х% от напълно ваксинираните, у% от частично ваксинираните и всички -1 от неваксинираните. Х%+У%+Z% = 52, като с това обясняваш, че Z e приблизително 40% спрямо Х + У, но е 100% от неваксинираните.Т.е. допускаш няколко вероятности и приемаш твърдението си за обосновано! Има си цяла наука наречена Теория на вероятностите и не ми се рови за да ти докажа, че твърдението ти е необосновано научно.

Обаче за мен и науката Бръснача на Окам е по-вероятен. И за това твърдението Броя на болните от морбили ваксинирани /пълно и частично/ е по-голям от броя на неваксинираните. Предположения НЯМА!

Прилагам една статия за болните от морбили в Русия

Интересно е, как през цялото време се опитват да прехвърлят  проблема към неваксинираните. Настройват обществото ваксинирани - срещу неваксинирани. А къде са статиите, в които се пита "Колко ефикасни са поставените ваксини? Защо има бумове от епидемии в страни от бившия социалистически строй, където ваксинирането бе поголовно?". Дали не им е по-удобно на някой да сочим антиваксърите, вместо да поискаме анализ на ваксините и тяхната ефективност?

# 389
  • Мнения: 1 466
Е, и? Това по някакъв начин трябва да доказва, че е все тая дали си ваксиниран или не?! С какви “сметки” този път?

Ще ме прощаваш, но твоята логика за броя заболели е твърде уклончива. Приемаш, че заразата се разхожда и заразява х% от напълно ваксинираните, у% от частично ваксинираните и всички -1 от неваксинираните. Х%+У%+Z% = 52, като с това обясняваш, че Z e приблизително 40% спрямо Х + У, но е 100% от неваксинираните.Т.е. допускаш няколко вероятности и приемаш твърдението си за обосновано! Има си цяла наука наречена Теория на вероятностите и не ми се рови за да ти докажа, че твърдението ти е необосновано научно.

Обаче за мен и науката Бръснача на Окам е по-вероятен. И за това твърдението Броя на болните от морбили ваксинирани /пълно и частично/ е по-голям от броя на неваксинираните. Предположения НЯМА!

Прилагам една статия за болните от морбили в Русия

Интересно е, как през цялото време се опитват да прехвърлят  проблема към неваксинираните. Настройват обществото ваксинирани - срещу неваксинирани. А къде са статиите, в които се пита "Колко ефикасни са поставените ваксини? Защо има бумове от епидемии в страни от бившия социалистически строй, където ваксинирането бе поголовно?". Дали не им е по-удобно на някой да сочим антиваксърите, вместо да поискаме анализ на ваксините и тяхната ефективност?
Няма как да се изключат от сметките и контактните с болните от морбили, които до миналата седмица бяха над 200 човека. Тогава картината се променя. Морбили е болест, която при среща на 100 неваксинирани, заразява 95 от тях. От ваксинираните с две дози, 3% не развиват имунитет, а при ваксинираните с една доза, този процент е по-голям. Съответно картината е по-мащабна и не може да се разглежда само като картина от заболелите, включват се и контактните с тях. Това са над 250 човека, имали досег с болестта. Съответно процентът болни-неваксинирани, болни-ваксинирани, здрави-неваксинирани и здрави-ваксинирани е съвсем различен.
Това е и красноречив отговор на въпроса: "Как моето неваксинирано дете е заплаха за твоето, което е ваксинирано?". Ами ето така - може моето да е от тези, които не развиват антитела.
Колкото до деветте случая, за които няма данни дали са имунизирани, аз съм склонна да вярвам, че не са. Защото основно са заразени деца под 18 години. Това на мен лично ми изглежда като: 1. Майката се опитва да прикрие, че не е сложила ваксина. 2. Майката е от ромски произход, не я интересуват ваксини.

И нека не забравяме, че в разложкото детско отделение болестта тръгва от тригодишно дете, което не е ваксинирано, защото майката така била преценила. В семейството има по-голямо, ваксинирано дете, което не се е разболяло. С тези данни и сметки може би вече става ясно защо се сочи, че проблемът са неваксинираните.

Общи условия

Активация на акаунт