ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 65 754
  • 787
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 915
Само че никой не знае и не може да каже принципно, при дадена епидемия, колко ваксинирани са били контактни с вируса, и колко неваксинирани, за да се правят изводи, че  процентът разболели се неваксинирани винаги е по- голям от разболелите се ваксинирани. Има безсимптомни преносители на болестта, които заразяват, но нямат симптоми, като такива преносители могат да бъдат както ваксинираните, така и неваксинираните. Такъв категоричен и 100% достоверен извод може да се направи, ако 100 ваксинирани например, се подложат на контакт с болестта, и съответно в другата група- 100 неваксинирани. Но такива опити никога не са правени по "етични съображения". В литературата се говори-за т.нар "първичен неуспех" на морбилната ваксина - когато въпреки ваксината не се изграждат антитела, и "вторичен неуспех" - когато въпреки изградените такива, ваксинираният боледува.

# 391
  • Мнения: 11 380
Есен Снежнобяла, отговарям по абзаци

Да, вероятности много. Именно за това говоря за ?% от дадена извадка хора. Който иска да смята вероятности - има си формули.

Ако твоето дете не развие антитела е точно толкова заразно, колкото напълно неваксинираното.

Относно деветте случая - как така "майката ще казва" каквото и да е? Как майката ще е източника на информация? Здравната инспекция от кога поддържа списъците с ваксинирани на база "една майка каза"? Има два списъка, в които институциите са максимално средоточени - тези за гласуване и тези за ваксиниране. И двата са свързани с пари! Всеки един от нас може да получи информация за ваксинационния си статус от съответните институции и то без майка му да се меси. Каква е тази неяснота за тези 9 човека? Именно за това говоря за мипулация със ситуацията - как така НЯМА ИНФОРМАЦИЯ? Къде е информацията? Защо удобно с премълчаване се насочва обществения страх към "евентуално неваксинирани"? А аз си мисля, че по-скоро са си от поколението щателно ваксинирани и тъй като тогава нямаше компютри удобно се крият зад "няма информация".

Проблемът тръгва от "тригодишно неваксинирано дете" ... но как може проблемът да тръгва от него, като трябва да се е заразило от някого! Не е ли пак това манипулация?

Пак подчертавам ДЕБЕЛО не усещате ли, че за някого е добре топката да се прехвърля между ваксинирани и неваксинирани и да няма обществен дебат дали случайно ваксината за морбили е недостатъчно ефективна. Какви изводи и мерки се вземат на база случващото се?

Всички знаем, че имунизацията не означава, че няма да се разболееш, а че по-леко ще понесеш срещата с болестта. Защо никой не попита и не написа статия как боледуват ваксинираните, частично ваксинираните и неваксинираните. Да  и тук има относителност - т.е. неваксинираните са бебенца и за тях са основните рискове.

# 392
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За да има наистина достоверна статистика първо трябва да няма ваксинирани деца по документи. Защото знаем всички, че има такива.
Аз не знам дали съм ваксинирана или не, би трябвало да съм. Картоните ми са загубени някъде, ако сега се разболея от морбили докторите могат единствено да ме тестват за антитела и да видят някъде ваксинационния ми статус. Ако по някакви причини в училище не са ми сложили ваксината, то ще мина в графата - ваксинирана и разболяла се.

# 393
  • Мнения: 1 466
Разбира се, че не могат да се обхванат всички, особено сега, когато има и много имунизирани само по документи деца. Заразоносителство на морбили не съществува, освен ако не визирате заразността преди типичната клинична картина и появяването на обрива.
Изводи обаче могат да се правят. След въвеждане на ваксината, епидемиите и смъртността рязко се намаляват. Това е разпространението на морбили в САЩ между 1950 и 2011г. Там ваксината е въведена през 1963 г.

Вижда се, че след въвеждането ѝ, заболеваемостта рязко спада и то с над 95% и вече няма епидемични цикли. Между 1989 и 1991 година има повишени случаи на морбили, предимно заради паднало вксинационно покритие сред латиноамериканци и цветнокожи. 90% тогава от смъртните случаи са на неваксинирани. Умират 123 човека, или 2,2 на 1000. Започват усилени ваксинации и до 2004 г. заболелите спадат до 37 човека, като повечето случаи са внесени.

Все пак излиза, че е много по-вероятно да се срещне вируса сред неваксинирани и намалява много вероятността ваксинираното ми дете да срещне изобщо вируса морбили, ако ваксинационното покритие е добро.
Дорис, разболелите се от морбили над 18 години са 8, като за 27-годишния и 35-годишната жена потвърдиха, че нямат ваксини. Значи остават 6 за които може би не се знае дали са или не са ваксинирани. А нямат данни за 9, т.е. за поне трима под 18 години не се знае. А "майките казват" го казвам, защото сега нали е модерно да си прехвърлят помежду си информация кой лекар издава фиктивни бележки за ваксинации, заради детски надбавки, детски градини и други подобни нужди.

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Есен, що си мислиш, че вкасинираните по документи са толкоз много???
Наистина ли вярваш, че доктор така лесно вписва непоставени ваксини?

# 395
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Но не са и 1-2ма човека, нали? Не би трябвало да се вписват несъществуващи имунизации.

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Всеки си пази хляба...никой не вписва ей така.

# 397
  • Мнения: 1 466
Есен, що си мислиш, че вкасинираните по документи са толкоз много???
Наистина ли вярваш, че доктор така лесно вписва непоставени ваксини?
Това го каза доц. Мангъров през 2017 г.

А за заболелите от морбили в Пазарджик през същата година, проф. Кантарджиев говори за доказани с изследвания случаи на деца, ваксинирани само по документи. Значи все пак има лекари, които го правят. Не бих се учудила и ако има такива и в графата "ваксинирани" сред заболелите сега.

# 398
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Има и такива, които вписват. Не е масово, но има и си се знаят и се търсят.

# 399
  • София
  • Мнения: 1 915
И как се постига лелеяното 95% вакс.покритие, след като Морбили ваксината в БГ е въведена 1969 г., а родените преди това са около 2 млн. души /нямащи ваксината/ - по данни на Нац. Статистически институт? Колко процента са 2 млн. от 7 млн.?- отговорът е ясен.

# 400
  • Мнения: 11 380
Аз си признавам, че преди да се явим на комислия опитах да намеря лекар, който да впише ваксините като сложени. Варианта е много по-лесен и коства по-малко нерви и разправии. Имаме доста познати и приятели лекари, личната лекарка бе хомеопат против ваксините, алергложката също бе против поставянето на повече ваксини. Ами никой не се съгласи да ми даде фалшиви документи. И подчертавам, че не съм търсила нищо даром.

Та сигурно има и такива, които съдействат, но аз лично не съм чула за нито един такъв случай на фалшиво вписана ваксина! Честно!

По-скоро е мит, който се поддържа.  

# 401
  • Мнения: 1 466
И как се постига лелеяното 95% вакс.покритие, след като Морбили ваксината в БГ е въведена 1969 г., а родените преди това са около 2 млн. души /нямащи ваксината/ - по данни на Нац. Статистически институт? Колко процента са 2 млн. от 7 млн.?- отговорът е ясен.
Родените преди това повечето са преболедували и са с пожизнен имунитет.
Дорис, как да е мит, като има доказани с изследвания случаи, че няма поставена ваксина, а на документи я има?

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 10:04 от Есен Снежнобяла

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 40 813
Дорис, да, точно така е...аз също съм търсила и то без успех.
Просто това е още един довод за създаване на провокации.

# 403
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е добрето, измисляме си.
Явно не сте нацелили къде да търсите.
На мен са ми споделялие.

# 404
  • Мнения: 2 560
Мен пък друго не ми излиза от ума.  За пациент нула, т.е. - този, от който е тръгнала заразата, се твърди, че е три годишно неваксинирано дете. В клиничното описание на болестта пише, че източник на зараза може да бъде единствено болен човек. Тогава това тригодишно дете къде и как се е заразило? Може да ми е лаишки въпроса, ама моля някой да ме просветли?   

Общи условия

Активация на акаунт