ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 815
  • 787
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Хора, извинете непрофесионалното ми мнение, но аз съм останала с впечатление, че туберкулоза би трябвало да се види ясно на рентгенова снимка. Греша ли?

# 541
  • София
  • Мнения: 3 026
Симантро, как се чувствахте после? От толкова пиене на антибиотик?
Притеснявам се много, защото синът ми не е пил аб от 6-7 г и само от две хреми се разболява зимата. Дано не влезем в омагьосан кръг сега...

# 542
  • София
  • Мнения: 1 715
Била съм на 26 години. Не помня да съм имала проблеми, което нищо не значи. А и децата са по-крехки, все пак. Оказа се, че при баба ми не е туберкулоза.
Потърсете второ мнение. Антибиотикът може да спрете вероятно. Консултирайте се. Дано мине бързо! И докладвайте - може и лично! Че винаги така си измиват ръцете - не е от ваксината. Само у нас няма фонд за обезщетения. Нашите ваксини сигурно са по-по-най.
За съжаление често човек започва да търси информация чак след нежелана реакция. Тогава разбира ужаса на цялата система и че съвсем не е единствен. Точно това би следвало да се промени у нас и да започнат да дават пълна информация, вкл. за реакциите, които са доста подробно описани в листовките на ваксините всъщност.
Успех Ви пожелавам.

# 543
  • София
  • Мнения: 11 464
Хора, извинете непрофесионалното ми мнение, но аз съм останала с впечатление, че туберкулоза би трябвало да се види ясно на рентгенова снимка. Греша ли?

Присъединявам се и аз към този въпрос.
И какво се оказа в крайна сметка - детето болно ли е от туберкулоза?

# 544
  • София
  • Мнения: 3 026
Ако е за моето дете - не било болно от туберкулоза, но подуването на лимфния възел е от ваксината със сигурност.
1. Защото мантуто е било фалшиво отрицателно и той е имал имунитет към туберкулоза или 2. Просто има бурна реакция към ваксината.
Защо е станало, никой не знае.
Убедена съм, че е първото.
Искам да предпазя някак и другите деца, които ходят в Туб диспансера.

# 545
  • Мнения: 653
Наистина е важно ако детето ви получи реакция след ваксина, да се дава гласност. Може би повече родители ще се замислят, и все ще се появи някой смел лекар да каже истината. Чета доста последните години по темата, в САЩ особено е страшно... всеки ден има починали деца след ваксинация.

# 546
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Никой ли не е сведущ по въпроса за рентгена? И не е ли по-логично първо една снимка да се направи на детето преди да започне тъпченето с АБ, особено след като има съмнения дали това е туберкулоза или не?

# 547
  • Мнения: 2 560
Това с гласността е трудна работа. Аз познавам майка на детенце, пострадало от ваксина. Никой лекар не го е признал официално. Само един, в разговор на четири очи. Как да докаже майката каквото и да било?
Аз за друго се включих. Като дете съм изпила толкова Тубоцин, че още му помня вкуса. Нямам никакви последици от него. Пожелавам бързо да се оправи детето и да няма последици 🌻

# 548
  • София
  • Мнения: 11 464
Чета доста последните години по темата, в САЩ особено е страшно... всеки ден има починали деца след ваксинация.

Може ли да ме насочите къде да прочета за това нещо, конкретно?

# 549
  • София
  • Мнения: 4 493
Хора, извинете непрофесионалното ми мнение, но аз съм останала с впечатление, че туберкулоза би трябвало да се види ясно на рентгенова снимка. Греша ли?

Присъединявам се и аз към този въпрос.
И какво се оказа в крайна сметка - детето болно ли е от туберкулоза?
При дъщеря ми правиха снимка в туб диспансела в софия - заключението беше - не се вижда добре но има сянка на дробовете. Втора снимка по искане на личната лекарка в нашата поликлиника - петно на дробовете и на база тази снимка приеха детето в детска белодробна клиника. От там без да ме информират, без да ми кажат какво е са и взели секрет - храчка и са я изпратили за посявка, направена е още една синмка и преди да излезе посявката започват да и дават лекарствата и аз побеснях, защото всеки ден на обед за информация ходеше майка ми , а аз всяка вечер. И на двете ни казваха - още правиме изследвания, спокойно, донесете тоалетна хартия, препарат против въшки и т.н. не даваха да видиме детето, не даваха да говориме с нея, защото ако е заразна било лошо за нас. В крайна сметка се докопа детето до един отворен прозорец и друго дете и помогна да се качи на стол и аз държейки ръчичката и разбрах че и дават лекарства и т.н. На следващата сутрин отидох след визитация и хванах професора в крачка, които погледна документите и каза - ама вие какво искате детето е дошло тук с ясна диагноза ... бях като онемяла, поисках да видя изследванията които са направени и ми бе отказано, защото не съм медицинско лице. След час и половина , два се върнах с ЛЛ на детето и на нея изследванията бяха показани , така че да не може да ги види. ЛЛ поиска да види детето - отказаха. И тогава вече съвсем побеснях и казах им че за да я лекуват е редно аз да подпиша информирано съгласие, а такова не ми е представено - дежурната лекарка се държа отвратително с мен и на базата и на емоции вече взех решение да си взема детето от там на секундата. Казах на въпросната лекарка да подготви документите и след опит да ме сплаши взе да обеснява за някакви пътеки, казах - че няма да мръдна от болницата докато не си взема детето. След доста грозна сцена - аз си сложих крака на една врата към отделението и извиках детето -тя се опита да дойде при мен, една сестра я хвана, друга дойде да блуска мен за да се махна и т.н.  си взех детето със сила и стояхме около 3 часа за да ни дадат багажа и - въпреки че и по пижама и чехли бях готова да си я взема. След което първият пулмолог при който отидох ме посъветва да се направи скенер с контрасно вещество, защоото от болницата отказаха да ми дадат правените изследвания вкл и снимката от поликлиниката, само размазаната снимка от туб диспансера дадоха, а той нямаше как да пусне изследване с посявка и т.н. резултата на което се чака около 20 дни ...... и така .... последва втори и трети пулмолог. Детето ми е било заразено ..... след направено манту и съответно БЦЖ на 7 г - това което преди първи клас, защото когато взимат в 5-ти клас да и правят манту се разигара цялата тая драма.
В крайна сметка се оказа че детето не е болно от туберкулоза и не е имала нужда от тия силни лекарства натоварващи черният дроб и т.н.

Ще вметна само че това беше преди 10 г, но от тогава до сега доста нейни приятелчета попадаха в такава ситуация и та самата им казваше - не отивай в туб диспансера, нека твоята мама да звънне на моята и да си поговорят. НА около 17-18 г имаше пак манту - 4 деца от нейното обкръжение бяха диагностицирани и изписан римицит и т.н. нито едно не го пи, след като майките им говориха с мен и аз разказвах. Ходиха по лекари и правиха квантиферонов тест и т.н.
Стана дълго и отново емоционално, извените ме, но ми е много трудно да пиша за това спокойно. Връщат ми се картини пред очите и ..........

Сега връсниците на синът ми са наред за манту и масово децата ги ваксинират с БЦЖ, че даже имаше и едно болно, но майката го беше наредила и него за БЦЖ....

# 550
  • Португалия
  • Мнения: 3 897
Като прочета подобна история, и оставам без глас,без думи,без сили и мисъл как да се реагира...
Толкова мъка..
Такава ярост ме обзема...

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 40 697
Като прочета подобна история, и оставам без глас,без думи,без сили и мисъл как да се реагира...
Толкова мъка..
Такава ярост ме обзема...
+1...много мъка!И няма помощ  Confused

# 552
  • Мнения: X
Аз имам въпрос към тези, които знаят - Може ли личен лекар да постави БЦЖ (не манту) или задължително се ходи в тубдиспансера?

# 553
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
Аз имам въпрос към тези, които знаят - Може ли личен лекар да постави БЦЖ (не манту) или задължително се ходи в тубдиспансера?
И на двете ми деца личната ги е поставяла.При раждането също слагат тази ваксина

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 40 697
Аз имам въпрос към тези, които знаят - Може ли личен лекар да постави БЦЖ (не манту) или задължително се ходи в тубдиспансера?
И на двете ми деца личната ги е поставяла.При раждането също слагат тази ваксина
и на 6г има реимунизация.ЛЛ ги слага.

Общи условия

Активация на акаунт