ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 940
  • 787
  •   1
Отговори
# 585
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Няма, има някаква глоба и толкова.
Но сега вече има световна тенденция за ограничаване на антиваксерите, защото започва да има пробив в имунното покритие и се появяват болести в страни, които нямат такива случаи от години. За сега тенденцията е ограничаването на антивакс пропагандата във фейбук, ютуб и подобни. Също и заменяне на пожелателните ваксинации със задължителни.
А такива, които твърдят, че ваксините са причина за здравословното състояние на децата им, няма да свършат, ако ще и Господ да слезе на земята да им обяснява.

# 586
  • София
  • Мнения: 4 493
Детето не е виновно, разбира се. Интересно ми е дали има някакво нормативно регулиране на такъв казус. При положение, че държавата осигурява средство/ваксина за предотвратяване на дадено заболяване, но по избор на родителите, които са законни представители на децата си, тази ваксина не е сложена, то тогава би следвало родителите да понесат за своя сметка стойността на лечението.
По същият начин ще задам въпросът от другата страна на барикадата - в случай на дете пострадало от вакисна, защо държавата не поема лечението на детето, а родителите се правят на маймуни за да събират пари за лечение, разпродават имоти и т.н. ИЛИ още по -лошо защо държавата не обезщети майката на Лили и не пое погребението, все пак жената е сложила задължителната ваксина?

Ако може и още един въпрос ще задам - от супер ефективната ваксина за морбили се разболяха много хора ваксинирани и държавата поема прегледите им и в същото време е поела и стойността на ваксината и манипулацията, е ккво излиза че държавата плаща двойно за нещо неефективно .....

И сега ако трябва да съм честна, държавата пое престоят на детето ми в болница след пентаксима и до там, но държавата не пое всичките ми частни прегледи и изследвания на детето, защото случайно се оказа че специалистите в областта не работят със здравна каса.

И да - има глаба, която се постановява от компетентен орган при несложена ваксина, ако няма предписание от лекар и отлагане от комисия. Напоследък обаче виждам, че това да минеш на комисия и да отложи ваксините при деца с проблеми си е направо чудо. Ако знаете само за какви случаи става въпрос, чак ти натръхва косата. Деца вече пострадали от ваксина са с предпосания за нови ваксини. Е кой нормален родител ще се подчини на това нещо?

# 587
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Детето не е виновно, разбира се. Интересно ми е дали има някакво нормативно регулиране на такъв казус. При положение, че държавата осигурява средство/ваксина за предотвратяване на дадено заболяване, но по избор на родителите, които са законни представители на децата си, тази ваксина не е сложена, то тогава би следвало родителите да понесат за своя сметка стойността на лечението.
По същият начин ще задам въпросът от другата страна на барикадата - в случай на дете пострадало от вакисна, защо държавата не поема лечението на детето, а родителите се правят на маймуни за да събират пари за лечение, разпродават имоти и т.н. ИЛИ още по -лошо защо държавата не обезщети майката на Лили и не пое погребението, все пак жената е сложила задължителната ваксина?

Ако може и още един въпрос ще задам - от супер ефективната ваксина за морбили се разболяха много хора ваксинирани и държавата поема прегледите им и в същото време е поела и стойността на ваксината и манипулацията, е ккво излиза че държавата плаща двойно за нещо неефективно .....

И сега ако трябва да съм честна, държавата пое престоят на детето ми в болница след пентаксима и до там, но държавата не пое всичките ми частни прегледи и изследвания на детето, защото случайно се оказа че специалистите в областта не работят със здравна каса.

И да - има глаба, която се постановява от компетентен орган при несложена ваксина, ако няма предписание от лекар и отлагане от комисия. Напоследък обаче виждам, че това да минеш на комисия и да отложи ваксините при деца с проблеми си е направо чудо. Ако знаете само за какви случаи става въпрос, чак ти натръхва косата. Деца вече пострадали от ваксина са с предпосания за нови ваксини. Е кой нормален родител ще се подчини на това нещо?
Къде това? Кога, кои са тия много ваксинирани и разболели се?

# 588
  • Мнения: 683
Иска ми се да вярвам,че списващите про-...   
 имат минимум 6-ца по физиология и поне 3+  по ендокринология, генетика,педиатрия и др.
Сега нека погледнат изследванията,да гушнат дечицата си и да им прочетат следното:
Това детенце е с лимфаденити,неутропения,температури около и над 40 гр ,с обилно потене,загуба на тегло, сърбящи обриви,желязодефицитна анемия,но без поставена диагноза. При справка с НЗОК е установено,че всички неразположения са в период 12-30 дни след ваксинация. Детето да се наблюдава от и за сметка на родителите,като на всеки две седмици се пуска ПКК и ДКК.Почти всички деца правят лимфаденити след ваксина.Вместо да се радват, че има такъв силен отговор,те(родителите) тръгнали да искат отлагане на реимунизация.Детето ТРЯБВА ДА ИЗРАСТЕ тези проблеми,които всъщност не са нищо.Дори и след 4 гърча за 12 часа,следствие рязко вдигане и рязко смъкване на температура,без открита и досега причина или заболяване.Това дете може би ще е само статистика,а може и това да не е дори,защото щом лекарите твърдят,че ваксините нямат нежелани реакции кои сме ние,че да не им вярваме.Пък и какво са тия неразположения на фона на спасени животи?!?
Сега милички,сложете ръка на сърцата си и си отговорете честно(сами на себе си) кога,кои и колко ваксини ще сложите на съкровищата си при такива резултати от изследвания.
Който е поне малко умен не би обиждал и нападал.Би осъзнал,че стадният имунитет(в който вярва )ще е факт  ,когато... Ние знаем кога.А,Вие?
Само да вметна,че са открити отклонения в скрининг за новородени на аминокиселини при втори такъв( почти две години след първия).

# 589
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Искаш да кажеш, че всички родители, които слагат ваксини на децата си, трябва да са лекари? С минимум изброените горе оценки?

# 590
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
"имат минимум 6-ца по физиология и поне 3+  по ендокринология, генетика,педиатрия и др."
Да питам, това изискване важи ли и за тези, които не слагат ваксини?

# 591
  • Мнения: 11 341
didka-moni, а най-трудното е, че няма кой да помогне! Ние ходим в един център с изследвания в чужбина и най-важното търсене къде е проблема. Ако искаш на лични веднага давам координати. Скъпо е, но поне дава друга възможност за помощ.

# 592
  • София
  • Мнения: 4 493
Detox ли? В Павлово на ул. Купените 9 ?

# 593
  • Мнения: X
ganag, аз ще ти кажа какво ме накара да ваксинирам, т.е. да съм 100% убедена, че ще ваксинирам детето си. Като бях беременна прочетох всички теми за ваксините в бг-мамма. Почти всички стари теми ги има в първия пост на темата.
Не четете с мъжа ти само против или само за мнения за ваксините.

Леле, това се казва "информиран избор"! Да се смееш ли да плачеш ли..... Бих посъветвала всеки да чете листовките на ваксините има ги в интернет, да прочете и сайта на СЗО какво се казва за БЦЖ например, да попрочете и сайтовете на здравните министерства на UK например и на някои други развити държави и да се опита да мисли, вместо да се информира от "старите теми на БГ мама".  Темата е достатъчно сериозна, както и информационното затъмнение по темата в БГ, за да се дават такива махленски съвети!

# 594
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
ganag, аз ще ти кажа какво ме накара да ваксинирам, т.е. да съм 100% убедена, че ще ваксинирам детето си. Като бях беременна прочетох всички теми за ваксините в бг-мамма. Почти всички стари теми ги има в първия пост на темата.
Не четете с мъжа ти само против или само за мнения за ваксините.

Леле, това се казва "информиран избор"! Да се смееш ли да плачеш ли..... Бих посъветвала всеки да чете листовките на ваксините има ги в интернет, да прочете и сайта на СЗО какво се казва за БЦЖ например, да попрочете и сайтовете на здравните министерства на UK например и на някои други развити държави и да се опита да мисли, вместо да се информира от "старите теми на БГ мама".  Темата е достатъчно сериозна, както и информационното затъмнение по темата в БГ, за да се дават такива махленски съвети!
И това го казва някой, който не е прегледал всичките теми?
Там и листовки има, и какво ли не.  Wink

# 595
  • София
  • Мнения: 3 029
Не можеш да наричаш родители на пострадали деца от ваксини " шепа хора, които от раз изпадат в истерия". Това е много грозно!
До преди месец и аз бях убедена, че ваксините са важни и че е хубаво да се слагат.. Докато детето ми не пострада от ваксина БЦЖ и лекарите вдигаха рамене...Никой не ми пое лечението, нито ваксината. И не това е важното в случая, всички казваха, че е от ваксината, но не го написваха или не даваха съвет, какво да се направи. Дали съм изпаднала в раз от истерия!?
Или друг случай - удариха двете реимунизации едновременно на дъщеря ми на 2 г, при положение, че има анемия и хематологът каза, че не трябва да й се бият ваксини. Не че той ми даде бележка за това, а уж обеща. Заведе я мъжа ми при педиатърката, за да поиска отлагане на ваксините поне, но детето получи две ваксини, защото нямало нищо страшно! Тогава мъжът ми беше убеден във ваксините и преценката на лекарите, докато седмица след това повредиха момчето ми...
Да, и за протокола ходя на лекар веднъж-два пъти в годината и си лекувам сама децата. Нямам нужда от лекари, които ми тровят децата с антибиотици , вече и ваксини.

# 596
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Конкретизирала ли съм кои са тези хора, че се опитваш да ми прииначаваш думите?
Достатъчно съм чела мнения и от двете страни, плюс мнения на доктори, та да знам кой как реагира.

А мъжа ти защо е дал да се сложат ваксините, след като те могат да се отлагат?
Когато лекар препоръча устно да се отложи ваксината на 6 години с няколко месеца на моето дете, казах на нашата ЛЛ и тя се съгласи, отложихме я. Сложихме я малко преди да стане на 7 години, нямаше проблем. Но и аз нямаше да дам да я сложи преди да минат месеците, които  препоръча лекаря.

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
И там където си чела, какво казват докторите за случаи като на Денизара?
Усложнение от вирус, сигурно...пък за беля за него няма ваксина Close

# 598
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И там където си чела, какво казват докторите за случаи като на Денизара?
Усложнение от вирус, сигурно...пък за беля за него няма ваксина Close
При Денизара се разбра какво е - не е туберколоза, а силна реакция към ваксината. И пак това й го обясниха доктори, а тук всички си мислеха, че детето е заразено с туберколоза. За Мантуто и грешните му резултати я подкрепям да пусне жалба.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Денизара, хващаш се за шепата хора, изпадащи в истерия, но удобно пропускаш това, което също е обидно, а на всичко отгоре е насочено и към конкретен потребител (Цеца), докато тя не е посочила конкретно никой от тук пишещите като "човек, изпадащ с истерия".

ganag, аз ще ти кажа какво ме накара да ваксинирам, т.е. да съм 100% убедена, че ще ваксинирам детето си. Като бях беременна прочетох всички теми за ваксините в бг-мамма. Почти всички стари теми ги има в първия пост на темата.
Не четете с мъжа ти само против или само за мнения за ваксините.

 Темата е достатъчно сериозна, както и информационното затъмнение по темата в БГ, за да се дават такива махленски съвети!

А всъщност тя не е и казала директно в поста си "йок, ваксинирайте децата си на всяка цена" или "в никакъв случай ваксини, ще убият децата ви", а даде полезен съвет - прочетете старите теми и вземете решение за себе си. И е така, там има полезни неща.

Общи условия

Активация на акаунт