Кое от "забранените" неща позволявате на децата си?

  • 2 894
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За мой най-голям срам Embarassed си признавам, че съм разрешавала на Рони да си близне от пяната на бирата на тати(мАмА).....ааа, и сокчета разтворими съм и давала да пие ooooh!.....

# 16
  • Линдау
  • Мнения: 72
И аз май позволявам доста от непозволеното.
-Да се направят на малки прасенца, въпреки почти белите дрехи с които са облечени(в яслата един ден паднах от смях, когато ми казаха:"Оооо, днес са с бели панталони трябва да ги пазим" Shocked-та аз нямаше да ги облека така ако исках да са облечени като манекени на витрина. В крайна сметка пералнята и праха за пране за какво са?!? Чувала съм със собствените си уши, дете на почти три години да казва на лелите в яслата те да го хранят, защото майка му  е казала че ще си изцапа дрехите Shocked - и съответно детето ходи с почти едни и същи дрехи на ясла цяла седмица  Shocked
-Да ядат шоколади, корнфлейкс със мляко, да пият кола, когато има вкъщи
-Да разхвърлят всичко, да вдигнат къщата с краката нагоре
-да се катерят по катерушки до насита
-да ме изнудват да им купувам все нови и нови играчки
- и т.н и т.н. ..........

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Не е важно, но да си кажа и това - да ходи боса в къщи и то по теракота. Когато отиде при бабите си, се започва едно  "Моля те, баби, убуй си пантофките" и така 100 пъти. И тя и аз молим да я оставят на мира, ама не. Никой не ни чува.

# 18
  • Мнения: 139
Яде кал от саксийте Embarassed
Яде тоалетна хартия Joy
Изважда почти всички дрехи от гардероба и ги разнася из къщата Sunglasses
Бърка в тоалетната чиния #Crazy #Crazy #Crazy
Прави на бербат шкафа с учебниците на брат си Shocked
и т.н., и т.н. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 3 034
Аз съм от тези, дето се правят на много строги, но в крайна сметка се оказва, че почти нищо не забраняват... Mr. Green
В детската градина като отивам да я взема, понякога не я виждам веднага и питам ; "Къде е Марена?"  и учителката ми отговаря : "Как къде?!? Където прекарва повечето време - легнала на земята" /става въпрос за тревата на пощадката - тя там е на море и лежи на плажа... Laughing/
Позволявам да яде колкото и каквото иска.
Позволявам да гледа детски филмчета, понякога повече от едно на ден.
Позволявам да си избира дрехите, дори и да са в безумни цветови комбинации или неподходящи за сезона.
Позволявам да стои до късно вечер /не всяка вечер/.
Позволявам да "подрежда".
Позволявам да изсипе всичките си играчки на пода в стаята си и да се зарие в тях.
Позволявам и да държи стаята си разхвърляна повече от един ден...
Позволявам й да "обича" котката.

Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes

Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy

# 20
  • Мнения: 2 818
Да се събува боса лятото на пясъчника(ми то си е половин море това Wink )
Да ходи гола понякога, дори зимата, вкъщи, докато не й стане студено, след което следва разхождане гола, наметната с одеало.
Да (не)яде яденето си.
Да стои по един час в банята на мивката и да пере/мие нейните си чинии и съответно да се намокря качествено.
Да се катери по катеручки колкото си иска.
Да се търкаля по земята, стига да няма явни следи от кучешко храносмилане...

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Позволявам й да "обича" котката.

Това е доста жестоко спрямо котката....ама тя пък да се научи да бяга!:)

# 22
  • Мнения: 3 034
Позволявам й да "обича" котката.

Това е доста жестоко спрямо котката....ама тя пък да се научи да бяга!:)

Не само котката се научи да бяга, а и Марена доби почти котешки рефлекси да се пази от одраскване или охапване, което може би е полезно и за двете. Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Само да кажа, чеизобщо не ме интересува кой какво си мисли за начина ми на възпитание, камо ли "мамите от форума", 90% от които правят същото, ма си траят Mr. Green

- да се къпе сама с подвижния душ
- да яде колкото и каквото поиска
- да седи на компа със слушалките на главата
- да гледа телевизия
- да опитва бира и кафе
- да се маже с водни боички в опитите да рисува
- да разхвърля, както и душа иска
- да лежи по земята

# 24
  • Мнения: 811
Всичко зависи от гледната точка - поведение, норми , забрани...

Наскоро една позната се възхити на "волското" ми търпение, докато двегодишния ми калпазанин, удобно разположен в леха с цветя, старателно се зариваше с пръст  Mr. Green
Половин час по-късно един татко ме упрекна, че съм истеричка, задето уплашено изпищях виждайки горецитираната маймунка на върха на двуметрова катерушка  Rolling Eyes

според "форумските" норми и аз май съм за разстрел... или поне за доживотна

Красавицата отдавна не яде от земята, но Разбойника е мечта за всяко заведение  Mr. Green в състояние е да оближе пода до блясък  Sick

лягат си когато искат, НО стават в седем
ядат каквото, колкото и както искат, НО поне вечер да сме заедно на масата
цапат се постоянно, но не им пука,... то и на мен не ми пука - имам пералня
вкъщи ходят боси, а аз стоически приемам градивна критика от бабите
хапват студено и сладолед без ограничения
скачат на батути, катерят се, тичат, карат колело и ролери... навсякъде имат синини... притеснявам се дали Разбойника ще оцелее до училище, ако не го връзвам  newsm78 успява да се удари и в дунапренена играчка....
правят си къщичка в гардероба ми върху легло от ИЗГЛАДЕНИТЕ ми дрехи  Party
Красавицата играе сама пред блока

Позволявам да се закусва хляб и вода
Миналата събота зверовете се събудили преди мен. Щерката /браво на нея/ приготвила вкусна закуска - шоколад, мляко и бонбони  Laughing

`айде стига, че съвсем ще ме  #2gunfire


# 25
  • Мнения: 184
Не че го позволявам, но просто не мога да се наложа над него- види ли биричка вкъщи и се побърква,"дай, дай, дай".Иска в чаша да му сипя, а аз тайно ако мога да издебна я разреждам с вода, ако не успея я пие "чиста". Вече се принуждаваме да крием шишетата с бира, когато купим, и да си я пийваме, когато дребния заспи. Какво да се прави- на майка си, и на баща си прилича-обича биричка. Или може би е решил че, тъй като майка му е бременна и не може да си пийва, той да я замести, че да не се изхвърля бирата. Grinning

# 26
  • Мнения: 46 518
Ляга и става, когато си иска.
Яде когато си поиска (но си направи строг режим) и количество, което тя си избере.
Не я ограничавам за гледането на телевизия, но пък тя не ще  Rolling Eyes
Седи ми на компютъра, трие и преименува на воля  Joy
Яде веднъж в месеца кренвирши  Mr. Green
Ходи по теракота само по чорапи, за ужас на бабите  Laughing

# 27
  • Мнения: 811
Не че го позволявам, но просто не мога да се наложа над него- види ли биричка вкъщи и се побърква,"дай, дай, дай".Иска в чаша да му сипя, а аз тайно ако мога да издебна я разреждам с вода, ако не успея я пие "чиста". Вече се принуждаваме да крием шишетата с бира, когато купим, и да си я пийваме, когато дребния заспи.
Охо, и моите зверове са върли почитатели. Някъде четох, че бирата е хранителна и бебетата я харесват.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes
Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy
За какво да те съдим,  ти си си го казала, децата са си деца и сега ако не опитат от всичко, сега ако не се налудуват, после ще им липсва детството. piasyk

# 29
  • Мнения: 3 034
...Позволявам й да бъде дете и да прави всички онези неща, които няма да прави, когато порастне... Heart Eyes
Сега не се сещам, но има и още неща. Хайде, съдете ме !  Joy
За какво да те съдим,  ти си си го казала, децата са си деца и сега ако не опитат от всичко, сега ако не се налудуват, после ще им липсва детството. piasyk

Е пошегувах се...нали идеята беше как ще реагират повечето форумки. Въпреки че съм сигурна, че за никоя от нас това няма значение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт