Как да стигна от Централна Автогара до Летището с метро?

  • 44 512
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 118
В колко часа тръгва последния влак от терминал2

# 31
# 32
  • Мнения: 1 921
През тунела на Сердика.
Отпред на влакчето да пише За летище София.
Ако имаш време и не ти се влачи багаж през тунела може от Центр. гара да вземеш влакчето в обатната на Сердика посока - Обеля. От там след доста спирки ще отидеш директно на летището. Отпред трябва да пише същото - За летище. Че понякога има междинни влакчета - До Сливница.
Малко стара тема, но е по въпроса. Миналата година имаше някакви ремонти на метрото покрай Сливница, ако не се бъркам. Дали е завършен или в момента не става тоя номер от ЖП гарата до Терминал 2 (обратна посока на Сердика)?

# 33
  • Мнения: 449
През тунела на Сердика.
Отпред на влакчето да пише За летище София.
Ако имаш време и не ти се влачи багаж през тунела може от Центр. гара да вземеш влакчето в обатната на Сердика посока - Обеля. От там след доста спирки ще отидеш директно на летището. Отпред трябва да пише същото - За летище. Че понякога има междинни влакчета - До Сливница.
Малко стара тема, но е по въпроса. Миналата година имаше някакви ремонти на метрото покрай Сливница, ако не се бъркам. Дали е завършен или в момента не става тоя номер от ЖП гарата до Терминал 2 (обратна посока на Сердика)?
Става с прекачване на станция Сердика. Между Обеля и Сливница още няма връзка.

# 34
  • Мнения: 10
Моля Ви за помощ!От предишните постове от м.април чета за ремонт на линии от метрото.Объркана съм.
На 24 юни трябва да пътувам от Ц Гара София до летището.Пътувала съм без прекачване,влакче Витоша - Летище София.
Възможно ли е това сега или не е?
И после връщане от Летището до Централна гара може ли без прекачване? Ако да,как?
Благодаря на всички, които ще се отзоват!

# 35
  • София
  • Мнения: 19 112
Вече не може без прекачване на Сердика.

# 36
  • Мнения: 8 086
Моля Ви за помощ!От предишните постове от м.април чета за ремонт на линии от метрото.Объркана съм.
На 24 юни трябва да пътувам от Ц Гара София до летището.Пътувала съм без прекачване,влакче Витоша - Летище София.
Възможно ли е това сега или не е?
И после връщане от Летището до Централна гара може ли без прекачване? Ако да,как?
Благодаря на всички, които ще се отзоват!
Поради строеж на станция Обеля в момента от Ц. Гара до летището не може да се пътува без прекачване. От Централна гара следва да се качите на синята линия М2 за две спирки(Лъвов мост и Сердика). На станция Сердика слизате и трябва да минете през едни ескалатори и тунели, за да стигнете до другият перон на станция Сердика, където да се качите на жълтата линия М4 за летище София/Васил Левски. На този перон като идват влакчетата много внимателно гледайте какво пише на предното стъкло на мотрисата! Трябва да пише ЛЕТИЩЕ СОФИЯ, а НЕ  Бизнес парк, която е другата червена линия М1. На връщане се прекачвате по обратният път. Ето ви схемата на метрото и описание на линиите.
https://www.metropolitan.bg/shema/dejstvashto-metro

# 37
  • Мнения: 10
Много Ви благодаря, Fatalina!
Имайте чудесно лято! Heart

Общи условия

Активация на акаунт