Давате ли сладолед на децата, когато имат проблеми със сливиците?

  • 8 374
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 898
Пенелопа, ние също както писах сме с големи сливици целогодишно(такъв им е сорта) Grinning, но досега не сме правили ангина също, а често боледуваме.Някой лекар казвал ли ти е как се получава това чудо. newsm78
Аз съм с уголемени сливици/по рождение/и нямам здравословни проблеми.

# 16
  • София
  • Мнения: 551
Нашия доктор препоръчва сладолед.Големия ми син е с увеличени сливици и единствено сладоледа го спасява.Давам и студен сок и вода,но никакви  газирани напитки.

# 17
  • Мнения: 7 263
Големия ми правеше страхотни ангини на възрастта на Александра - но никога не съм го спирала. Както ме увериха лекарите проблема се израства - поне при него се получи точно така. Между 2 и 4 си година правеше ангина почти през месец -бях се отчаяла. Дори го водих на 3-ма специалисти с една и съща молба - да махнем сливиците - защото вече бях бременна с малкия и ми се изправяше косата.
Отказаха ми и единия лекар - ми каза това се израства - така и стана.
От тогава да чукна на дърво рядко боледува и от от стандартните грипове и настинки.
Заложи на общото закаляване и имуностимулацията и не я лишавай от лакомства  Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами да, ама не помня, да не говоря сега глупости. EmbarassedДо колкото знам тя по принцип си е такава третата-уголемена и регресира като растат.При някои по-сложни вече моменти и напреднала възраст препоръчват отстраняване, на моя приятелка детенце беше с намален слух от честите ангини. TiredТе и на ясла не искаха да я давам, ама аз я пуснах, не е боледувала. Party

Третата си е трета.. тя е м/у носа и гърлото. На Александра са уголемени другите две. Моите също са били такива. На 5 г. са ми ги извадили. Лекарката ни каза, че са си наследствени и в крайна сметка най-вероятно ще се стигне до вадене. Слава богу тя не прави поне гнойни ангини, ами херп-ангини, обаче вече веднъж й изолираха стрептокок и най-вероятно ще си има проблеми... Тя затова чат-пат си страда, гъгне й гласа и има дъх. Без да вдига Т и пр. Аз за тия периоди питах дали да й давам сладолед... Confused

# 19
  • Мнения: 3 034
Това звучи различно от увеличена 3-та сливица. Може би трябва да питаш лекар, не знам. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ами аз не смея много-много да давам сладолед(изключвам лятото).
 Сега в събота дадохме на щерката сладолед и в неделя се събуди със зачервено гърло Sad.
  Махнахме третата сливица и за два месеца вече втори път е със зачервено гърло и наченки на ангина, а преди това никога не е правила ангина. Дано не се наложи махане и на другите две.

  Не давам на децата студено и газирано. Това стана постепенно(като бяха малки бях по-смела), като започнаха(особено щерката) да боледуват често и аз постепенно намалих студените неща до минимум от страх. Може и да е вярно, че колкото повече се пази едно гърло става по-чувствително, но толкова се наплашихме, че предпочитам да не давам.

След операцията на сливицата, мъжа ми донесе сладолед на децата в стаята(нали всички това говорят - след операция на сливици -сладолед). Лекарите и една сестра ни се скараха и не дадоха да го дадем на децата. Това били глупости от едно време. След операцията няколко дни само неща на стайна температура.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Не, аз не се изразих правилно. На мойта дъщеря газирано не й давам, но пък и тя няма никакво желание да пие.
Това, което исках да кажа е, че сестра ми сега и 3 глътки газирано да пийне, вече е проблем. Просто й е прекалено изнежено гърлото, аз например мога да пия газирано / а дали го пия е съвсем друг въпрос/.
А иначе пред дилемата сладолед или газирано, мисля, че по-добре е сладолед. Peace

Eeeе, то явно си има значение, че се е занимавала с пеене. Може би това донякъде "експлоатира" гърлото и става по-чувствително. А иначе да си призная, понеже аз съм без сливици и съответно си имам хроничен фарингит сладоледа понякога ми дразни гърлото, за газираното пък да не говорим...

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Заложи на общото закаляване и имуностимулацията и не я лишавай от лакомства  Heart Eyes Heart Eyes

Да, това и правим... изяжда огромни количества желирани бонбони, чак ме е срам... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 3 034
Не, аз не се изразих правилно. На мойта дъщеря газирано не й давам, но пък и тя няма никакво желание да пие.
Това, което исках да кажа е, че сестра ми сега и 3 глътки газирано да пийне, вече е проблем. Просто й е прекалено изнежено гърлото, аз например мога да пия газирано / а дали го пия е съвсем друг въпрос/.
А иначе пред дилемата сладолед или газирано, мисля, че по-добре е сладолед. Peace

Eeeе, то явно си има значение, че се е занимавала с пеене. Може би това донякъде "експлоатира" гърлото и става по-чувствително. А иначе да си призная, понеже аз съм без сливици и съответно си имам хроничен фарингит сладоледа понякога ми дразни гърлото, за газираното пък да не говорим...

Възможно е, но мисля, че и прекаленото пазене изигра роля. Тя самата го отчита като вид грешка. Но просто тогава нямаше никакъв избор - хорът, в който пееше имаше много строги правила./ не че някой ще разбере, ако част от тях не спазваш, но детето беше изпълнително/

Но пък и всеки случай си е индивидуален, така че най-добре да се оставиш на интуицията си, в крайна сметка няма нищо фатално, ако детето не яде сладолед.

# 24
  • Мнения: 8 917
А сега, малко нестандартен въпрос  Wink

Не става дума като са болни, ама моята си има периоди, когато й е обложен езика и сливиците са й понадути. Не е болна, но тя си е с увеличени сливици по рождение и си страда... Та чудя се дали мога да й давам сладолед? От една страна взе чуваме "Не яж сладолед, че те боли гърлото!", от друга, обаче сладоледа понеже е студен намалява откока на сливиците и дори се препоръчва да се яде след операция на сливици. Аз хич не съм от майките дето топлят на детето водата, сока и пр.
Вие какво мислите по въпроса? Grinning

На Гери от съвсем минъчка й даваме сладолед, защото ако не й дадем , ще си го вземе сама Mr. Green и досега проблем не е имало newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
На Гери от съвсем минъчка й даваме сладолед, защото ако не й дадем , ще си го вземе сама Mr. Green и досега проблем не е имало newsm78

E, това е!!! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
Изобщо не лишавам Дияна от сладоледа.
Когато ме боли гърло... винаги имам бутилка вода в хладилника, и това пия. Мама изпадаше в истерия кат ме види - болна пред хладилника. А аз и казвах "при темп се слага студен компрес на челото - в случая гърлото ми има темп" Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 006
Давам да Simple SmileАлекс има операция на носни сливици и веднага след това от болницата раздадоха на всиччки по един сладолед.

# 28
  • Мнения: 2 792
 Не ограничавам,  за увеличени сливици се препоръчва охлаждане и в този ред на мисли, сладоледа върши чудесна работа Grinning.
   Сливиците са тонзилитни и естествени образования, а третата сливаца е съвсем различно аденоидно оброзавание и обикновено се провокира и развива от вирусни заболявания, в случай че не закърнява естествено се превръща в развъдник на постоянна инфекция и своево рода катализатор на такива.
 

# 29
  • София
  • Мнения: 418
Още сладолед не е ял, защото съм по-бърза от него и не може да го докопа  Mr. Green.  Но от едномесечна възраст си консумира кърмата директно от хладилника, без размразяване. Много добре му се отразява, особено ако се е попритоплил нощем в леглото. Досега не съм му притопляла пюрета, а ако му се случи да хапне нещо по-топличко, е силно озадачен и недоверчив. И аз обожавам пиенето ми да е с много лед. Баща му е "пазен" от студено и всяка глътка бира през лятото "го хваща за сливиците". ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт