Мина първата година, Юнчето с охота повдига на мама адреналина

  • 53 884
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • България
  • Мнения: 3 622
Оф,миленка,знам какво е да вземат венозна кръв на бебе,за съжаление.
Но както казва нашата лекрка,това е малък проблем.Важното е другото да е наред.
След последния ни случай й повярвах!
Дано всичко е наред!

# 106
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Милена, дано изследванията да са наред и това в ЕЕГ-то да е било нещо еднократно! Милото бебе! Много е гадно да ги бодат, а те не разбират защо...
Нещо не пишем вече активно, но бебоците растат, лято е, ходим по разходки Simple Smile
Тази вечер дадох на Йоана АМ. Изпи 50 ми и захвърли шишето, но като за първи опитване на АМ май е ок.

# 107
  • Мнения: 2 721
Здравейте мами..
Не съм се включвала отдавна защото малкия ме подлудява..буквално. 
Има ли други ревливи като нас?😳
Плаче за всичко, адски силни и с писъци , чак пронизващо...
Като иска нещо, като не иска , като е гладен, като не е , като му се спи, като не му се спи, като сме спряли за минута да му обръщаме внимание.. Започна и да се инати, като му кажа че нещо неможе се сяда на земята и почва да подскача от инат или пък тропа, или директно се отпуска назад и ако не са ми толкова бързо рефкексите, ще се е пребил 1000пъти до сега от кривене..
Вече и за ръка неиска, отскубва си я от моята , иска само сам . От количката излиза в движение,както е закопчан с 369203колана.. За секунда не се спира ей така да си поиграе с нещо .. Максимум 2-3минути и му омръзва.
Абе като цяло от както направи годинка стана още по ревлив , крив и инатест.. А аз съм със супер изпилени нерви и едвам се сдържам. Не му викам защото е малък и не разбира, но доста често отивам на терасата и се затварям сама за  5 минути, колкото да не избухна... Ето този  ми се струва адски труден, че то с коликите си беше направо песен....

# 108
  • Мнения: 1 775
_Magi, и на мен ми стана много по-трудно, откакто мина годинката, чудех се дали съм само аз. Не иска в количка, а още не ходи, успявам да я закопчая, когато излизаме навън, но изкарам ли я веднъж от количката, после напъхването е ад, ще се пребие, но не иска да влезе. Повече мрънка, крещи понякога, инати се, яденето е трудно, всичко хвърля на земята, а не иска аз да я храня, приспиването също... Често си мисля с носталгия колко по-лесно беше с мъничко бебе.

# 109
  • Мнения: 2 721
Наистина и аз си давам сметка колко пп-лесно беше вупреки умората..
Ето чак сега заспа, а е станал в 7ч сутринта, 1 час се тръшка и вика докато заспи..предавам се понякога.. Трудното е защото не разбирам какво иска, не е като тези вундеркиндчета дето показват какво искат и несъм от майките които чрез рева разбират какво иска..
Нямам търпение да проговори и да си казва..

# 110
  • Мнения: 3 213
И при нас е така, но предимно с младежа. Не иска в количката, не дава за ръце - иска да пълзи на площадката. Вече останахме без дрехи, а колената са му вечно издрани. Реве за всяко нещо, инати се, тръшка се, изпъва тялото си на дъга. Ще мине и това.
Маги, аз за разлика от теб, си го изкарвам понякога на децата и това ме мъчи.

# 111
  • България
  • Мнения: 3 622
Аз пък мога да кажа,че все по-лесно ми става.Не че ми е лесно,и тази нощ ме вдигаха поне 10пъти и сега мрънкат,но това,което беше първите месеци,няма сравнение.А з тогава не можех да ги сложа в количката или където и да е Simple Smile))
Милена не се е разписвала.Дано всичко е наред!

# 112
  • Русе
  • Мнения: 1 033
И Йоана реве като не стане по нейната, но все още е сравнително добро бебе. Като знам какво става с добрите бебета като стигнат terrible two... Тя си знае режима, та поне с ядене и спане сме наред.
Не иска да пие АМ. Утре ще купя друго, но ще видя с какво да сменя ако не иска... Остана едно сукане по нощите.
Дано Милена пише как са с Марина.

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 344
И Алекс се инати и се извива в дъга ако не стане на неговата.Особено се ядосвам като сме навън и започне да се тръшка за играчката на някое дете.Понякога му викам и ми става тъпо ама нервите ми неиздържат.
Незнам поради каква причина сутрин като го храня в повечето случаи имаме едни ревове.Неразбирам защо обаче.Давам обикновено попарка и кускус,но понякога си ги яде без проблеми иначе бих казала,че не му харесват.Яде и реве.Направо ме подлудява.Със аз е почти същата работа.Само на обед в повечето случаи е ок.

# 114
  • Мнения: 555
Явно ще ни тормозят нашите мъници Simple Smile и Софи имаше режим -папкане, игра, спане, пак игра папне и спане около 3-4 следобяд. Но от 5 дни, от както става в 7-8 до вечерта не спи 21-22ч. С мен е изключително агресивна - щипе ме, драска, шамари, скубе...ужас някакъв. Карам й се, а тя се смее с глас или също ми крещи. Постоянно мрънка, иска да пипа неща, които не може, крещи. С баща си е нежна и добра , но я го вижда за час-два на ден. Вода не иска да пие, на храната се лигави, пък не ми се мисли периода 2-3 годинки... Инатливи близнаци!!!

# 115
  • Мнения: 3 213
Максимка, бях писала по-горе, че моят юнак ми прави такива номера при хранене. Оказа се, че иска да яде сам. Тъкмо мислех да го слагам гол върху мушама с купичката и той взе, че спря засега.
Ирен, наистина е много лошо, като не спят. Помня, че ти беше много трудно в началото. Заслужаваш почивка.
Аз сериозно се замислям дали да не купя наколенки за младежа и да го оставя да пълзи по площадките. Страх ме е само да не свикне с тях и така да отложим прохождането и да навредим на инстинкта му за самосъхранение. Още умувам....
Чакаме новини за Марина. Дано всичко да е наред.

# 116
  • Мнения: 509
И аз да се оплача. Като ви чета сякаш описвате моята Йони. От както стана на годинка стана своенравна. Буди се в 2:30 или 4:30 и като се нахраним Fearful т.е. майка й спи докато я храни, не иска да я върнем в кошарката й,а да спи между нас  на спалнята и започва едно мятане и раздаване на шамари ту на мен ту на баща си...не се спи,но някак се унася и я местим след час два. После е кукуряк цъфнала готова за игри в 7:00като часовник... а ние сме гроги. Добре че към 11:00-12:00 заспива за час два да си повися малко поне. И после край- не иска да яде ако няма песнички от таблета,мята всичко,не иска да седи в количката,но още не ходи уверена и само иска да й помагам, поне вече само с една ръка я хващам. Вика,кара се на дръгите деца, като й се забрани нещо чак се изчервява от инат,същото е и като я вързвам в столчето за кола. Въобще кога минава тоя гаден период? Иначе ме разбира отлично какво й говоря...когато иска. За сега само една игра ме спасява- донеси ми котето-има едно коте играчка което хвърлям далеч и я моля да ми го донесе,а като го намери сред играчките си и дойде да ми го даде много се радвам,а тя повече от грейнала:) слага и формички в кутия и с това може да се занимава като е на кеф до 20 минути...почивка:)

# 117
  • Мнения: 509
Да,чакаме и новини за Маринка. Четох за ЕЕГ-много е относително това изследване и е нужна подготовка,така че ако и не  се разчете като хората резултата така може да се интерпретира... дано всичко да е наред и скоро хубави новини да чуем.

# 118
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Да ви "успокоя" ли, че не минава този период, само се задълбочава Simple Smile Вече се чувстват човечета, със собствено мнение, не са зависими от мама. И се започва пробване на граници и лазене по нерви... Аз уж бях толкова спокойна, но усещам как викам по каката даже за дреболии. Пък тя така добре е усвоила избирателното чуване, ама взема пример и от баща си Simple Smile Йоана и тя не остава по назад... Все още сяда в триколката, ама със сърдене, иска да ходи и бута навсякъде...Пък иска и да държи пръст, че не се чувства стабилна. След четири месеца затишие най-накрая проби единият кътник, но от това или от жегата се мята цяла нощ...

# 119
  • България
  • Мнения: 3 622
Е,нинив,наистина отдавна чакахте зъбчето.Честито Simple Smile
Аз като чета май ще излезем от кротките Simple SmileОсобено пред хора,където е голям срам Simple Smile Те се срамуват де Simple Smile
А и доста се разбираме.Те си казват какво искат-ако са се ударили нещо сочат къде и казват "ох",ако са гладни"ам",млякото е "Мако", а водата все още е нещо странно като "уа" Simple Smileако им се спи"нани" и "ака"казват,но не се задържат много на гърнето,а и често е фалшива тревога.С амо да се размърдат нещо червата и много впечатлени ме поглеждат и казват"ака" Simple Smile
Нали постоянно лапат някакви неща от пода, а и бибите все са по земята и Стелето много се дразни като има някакво мъхче или косъмче,идва,плези се и казва нещо като"кон",което значи косъм и да го махна.
Казват-меко,моко(мокро),пее,сети(свети) и пампи (памперс) ,ока(рокля). Много обичат рокли Simple Smile)))
Като искат да излизаме,вземат обувките и се опитват да ги обуят на "ка"(крака).Отиват на вратата и викат"айде"
Само че на мен вече ми е много трудно да ги свалям двете със столчета и от седмица прекратих тази дейност.А за да слезем пеша 3етажа ми трябва обикновено още един човек иначе е малко сложно,но пак става малко по малко Simple Smile.
Ама нали лягаме късно и докато се насочим,то станало жега.Теодора още спи защото в 6 стана и отиде да тропа на хола и да вика"та-тиииии,татииии",та играха с него до 7.Стелето се опитва и тя да заспи и така че май сутрешното излизане пак пропада.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 10:02 от ирен22

Общи условия

Активация на акаунт