Краста

  • 17 988
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 521
Според мен, това не е краста вече.
Но кожните доктори са много смотани. Моят син има дерматит, който по-миналото лято една докторка реши, че е краста. Даде ни едно правено мазило с някакво олио.

# 16
  • Мнения: 894
Пишете, че никой не ви е взел проба, а според мен задължително трябва да се види под микроскоп дали все още става дума за гадинки. След всички мазила и третиране е възможно и за някаква реакция да става дума. Обърнете се към центъра по паразитология например, да ви взимат проба и да се разбере. Успех!

# 17
  • Мнения: 5 820
Ами първият път, когато се заразих беше ясно, е е от човек и то съвсем конкретен. Сега не съм имала никакви контакти с хора извън семейството. И аз не смятах, че е възможно без контакт с болен да се зарази човек, но ето на, явно от ползване на легла или хавлии е съвсем реална възможност.

   Никога не съм се интересувала за крастата. Само знаех, че е силна заразна и обича мръсотията. Наистина съм уплашена, че случайно мога да се заразя отнякъде, макар че спазвам почти идеална чистота. Затова няма приятел, съпруг, дете и т.н. - ползват се лични хавлии и кърпи за лице.

# 18
  • Мнения: 15
И аз не съм се интересувала, но ето е тя е силно заинтересувана от мен:) Напълно съм сигурна, че аз донесох заразата. Близките ми се разболяха 2-3 седмици след мен. Още като се усъмних започнах да ползвам отделни кърпи, но все пак сядаме по едни и същи мебели и пипаме общи вещи...Не знам и аз какво можеше да се направи.
Във въпросния хотел нощувах, защото бях по работа, съответно вземах си душ всяка сутрин, така че, заразата едва ли е нивото на моята хигиена.

# 19
  • Мнения: 5 820
И аз не съм се интересувала, но ето е тя е силно заинтересувана от мен:) Напълно съм сигурна, че аз донесох заразата. Близките ми се разболяха 2-3 седмици след мен. Още като се усъмних започнах да ползвам отделни кърпи, но все пак сядаме по едни и същи мебели и пипаме общи вещи...Не знам и аз какво можеше да се направи.
Във въпросния хотел нощувах, защото бях по работа, съответно вземах си душ всяка сутрин, така че, заразата едва ли е нивото на моята хигиена.

   Желая на вас и на всички да се оправите по-бързо. Много страшна е крастата. Ако аз донеса нещо заразно вкъщи, родителите ми ще ме разстрелят. Естествено е, че щяха да кажат защо не съм се пазила и ще ме нарекат каква ли не съм. Но никой не е застрахован. Никой нищо не знае с какво може да се зарази отвън и да го донесе вкъщи, колкото и да се пазим, и затова няма виновни.

   

# 20
  • Мнения: 11 358
Ако аз донеса нещо заразно вкъщи, родителите ми ще ме разстрелят. Естествено е, че щяха да кажат защо не съм се пазила и ще ме нарекат каква ли не съм. Но никой не е застрахован. Никой нищо не знае с какво може да се зарази отвън и да го донесе вкъщи, колкото и да се пазим, и затова няма виновни.
 

Ами ако родителите ви реагират така то те са за разстрелване  Shocked Краста можете да хванете навсякъде, дори пробвайки дрехи в магазин! Дори и сифилис можете да хванете в автобус, ако човека преди вас и вие имате открита рана на ръката и се хванете на едно и също място. Хепатит или туберкулоза спокойно можете да пипнете от заведение. За половопредавани болести пък също не е кой знае колко трудно да пипнете и презервативите не дават голяма гаранция. Така, че по-спокойно приемайте такива неща.
Крастата е досадна, но слава богу не животозастрашаваща.

# 21
  • Мнения: 5 820
Ако аз донеса нещо заразно вкъщи, родителите ми ще ме разстрелят. Естествено е, че щяха да кажат защо не съм се пазила и ще ме нарекат каква ли не съм. Но никой не е застрахован. Никой нищо не знае с какво може да се зарази отвън и да го донесе вкъщи, колкото и да се пазим, и затова няма виновни.
 

Ами ако родителите ви реагират така то те са за разстрелване  Shocked Краста можете да хванете навсякъде, дори пробвайки дрехи в магазин! Дори и сифилис можете да хванете в автобус, ако човека преди вас и вие имате открита рана на ръката и се хванете на едно и също място. Хепатит или туберкулоза спокойно можете да пипнете от заведение. За половопредавани болести пък също не е кой знае колко трудно да пипнете и презервативите не дават голяма гаранция. Така, че по-спокойно приемайте такива неща.
Крастата е досадна, но слава богу не животозастрашаваща.

   Права сте. Около нас върлуват какви ли не болести. Ами такива са моите родители. Дори да хвана грип, веднага се ядосват, че съм настинала и ще ги заразя. Няма как. За сега живея с тях и изпълнявам техните правила, макар да съм надхвърлила 20 години преди няколко години.

# 22
  • Мнения: 15
Jennifer_w, много добре разбирам за какво става дума. Както написах в началото спестявам разни лични неща, които настъпиха вследствие от заразата, но със свекърва ми сме скарани, може би завинаги, защото за нея няма такова нещо като разболял си се без да искаш.

# 23
  • Мнения: 5 820
Jennifer_w, много добре разбирам за какво става дума. Както написах в началото спестявам разни лични неща, които настъпиха вследствие от заразата, но със свекърва ми сме скарани, може би завинаги, защото за нея няма такова нещо като разболял си се без да искаш.

   Същите са и моите родители. Ако трябва да пътувам някъде и нещо се разболея, аз съм била виновна и не се знае с кой съм се срещала и какво съм правила! Много е тежко човек да живее с такива родители, за които има само една тяхна истина.

# 24
  • Мнения: 2 480
Не мога да я коментирам, защото нямам представа от нея. Но съвсем скоро моята дерматоложка спомена, че имало бум в момента! Пропуснах да я питам какви превантивни мерки трябва да вземаме. Следващата седмица трябва да я посетя и дано да остане време да я питам.
Ако се е случило заради лоша хигиена в хотел, наистина е жалко!
Нашата лична веднъж спомена, че заради добрата хигиена по заведенията в Гърция нямало летни вируси! Ние от доста години ходим там на море и нито веднъж не ни е нападал летен вирус. А на нашето море се случваше или всяка година или през година.

# 25
  • Мнения: 5 820
Не мога да я коментирам, защото нямам представа от нея. Но съвсем скоро моята дерматоложка спомена, че имало бум в момента! Пропуснах да я питам какви превантивни мерки трябва да вземаме. Следващата седмица трябва да я посетя и дано да остане време да я питам.
Ако се е случило заради лоша хигиена в хотел, наистина е жалко!
Нашата лична веднъж спомена, че заради добрата хигиена по заведенията в Гърция нямало летни вируси! Ние от доста години ходим там на море и нито веднъж не ни е нападал летен вирус. А на нашето море се случваше или всяка година или през година.

   Жалко е наистина за нашето черноморие. Да те е страх да отидеш на почивка на море в България. Всеки, който отиде на море през лятото, го хваща летен вирус с разстройство, повръщане или пък някакви бактерии, от които няма отърване дълго време. Бяха излъчили миналата година за един хотел с мръсни чаршафи, кръв по тях. Май беше тризвезден или петзвезден. Нищо чудно е да хванеш нещо по тези хотели на черноморието. Затова не ходя на море в България. Ако искам да отида на почивка, ще си събера пари и ще отида в Гърция или пък в някоя друга държава. За мене най-важното е здравето ми. Един път изгубено ли е здравето ти, няма връщане обратно.

# 26
  • Мнения: 11 358
Jennifer_w, какви са тези крайни мнения Dizzy Face
Обобщенията ти за българското черноморие са много повърхностни. Има страхотни хотели и тук и в чужбина, има мърляви и тук и в чужбина. Цената, отзивите и малко опит ще те научат да ги подбираш правилно.

# 27
  • Мнения: 2 480
Миналия септември бяхме на почивка в Пулия с известната фирма Бохемия. Никотел Пинето е името на хотела. Намира се в Кастела Нета Марина. Четиризведен, а мърляв отвсякъде......И с врата от стая към стая.......Чувахме през нощта какво си говорят съседите вместо да спим!
Но летен вирус не ни нападна за щастие. Бохемия за пореден път доказа, че е мошеническа фирма и отсега нататък няма да види дори лев от нас! Неприятностите и лъжите бяха доста, а парите 1000лева на човек за 6дена! Извинявам се, че се отклоних от темата за крастата.
От нашата комисия за защита на потребителите ни отговориха, че нямали власт да контролират хотелите в чужбина. Нямат власт, но при такива оплаквания нямат ли право да притесняват нашите фирми относно качеството на избраните хотели?

# 28
  • Мнения: 15
Тези буби ги има навсякъде по света. Като чета из разни чуждоземни форуми и сайтове хора от цял свят се оплакват от краста. Конкретно крсатата е невидима, не е като хлебарка или мишка, за да можеш да я локализираш.

# 29
  • Мнения: 46 520
Почиваме само на нашето черноморие, също от години не сме хващали нищо, а ходим даже по няколко пъти, не веднъж.
Явно имате проблем с имунитета, сменете си диетолозите и лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт