Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 692
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 13 206
Мирта, ей това ме подлудяваше. Физическото на Сашето беше 4 пъти седмично... и тя трябваше да ходи с анцунг 4 дни. Аз не понасям ходенето на публични места с екипчета. Много се дразнех... също се дразня от толковата часове физическо. Едва ли не повече от българския и математиката. Изобщо не смятам, че нещо правят за двигателната активност на децата с 4-5 часа на седмица. През другити време дремят с телефони в ръцете.

# 391
  • бургас
  • Мнения: 624
Моля!!! 4 дена физическо?! Мислех, че са два часа седмично Sad ще ни трябват още анцузи

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 16 184
Навсякъде е различно.

# 393
  • София
  • Мнения: 1 639
Анцунг имаше в раничката с резервни дрехи и само, когато му се е налагало да се преоблече, се е връщал така облечен в нас.

# 394
  • sofia
  • Мнения: 1 189
В рамковия учебен план за начална степен за 1 и 2 клас са предвидени по 2 часа седмично ФВС, а за 3 и 4 клас 2,5 часа. Това означава, че единия срок ще имат 2 часа, а другия 3 часа.
Обаче има някакви модули за допълнителен час по ФВС, който се прибавя към основните. В нашето училище този допълнителен час ще е плуване, само единия срок по 2 учебни часа.
Ваче, и аз съм на твоето мнение.
Например в гимназията на баткото не се допуска ходене по анцуг на училище, води се за недопустимо облекло и трябва да се преобличат за часа по ФВС, но те са си големи хора вече и бързо се преобличат.

# 395
  • Мнения: 427
В градината ходеше с долнище на анцуг. Сега ще е с анцуг, когато имат физическо. Но, ако е 3 пъти седмично ( с допълнителния час) основно пак ще е с ... анцуг. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мирта, басейн ли имате в училище?
Плуването е супер, жалко, че при нас няма.

# 397
  • София
  • Мнения: 13 206
Ааа, може да са ги намалили и слава богу, защото с каката наистина помня, че имаше само един ден дето ходеше нормално облечена и имаха някакво непрекъснато физическо. Да, модула дето добавят и досега не знам защо им е тоя модул. И в гимназията го има.
Жалко, че в сегашното училище на малката няма басейн. Каката имаше и ходеше. Много бях доволна. 2 пъти седмично препускаше в мокра глава от басейна към колата на -10 градуса Wink Беше здрава като камък Simple Smile

# 398
  • София
  • Мнения: 1 639
Ааа, може да са ги намалили и слава богу, защото с каката наистина помня, че имаше само един ден дето ходеше нормално облечена и имаха някакво непрекъснато физическо. Да, модула дето добавят и досега не знам защо им е тоя модул. И в гимназията го има.
Жалко, че в сегашното училище на малката няма басейн. Каката имаше и ходеше. Много бях доволна. 2 пъти седмично препускаше в мокра глава от басейна към колата на -10 градуса Wink Беше здрава като камък Simple Smile

Има в другите училища... няколко родителя на ротационен принцип могат да извозват младежите.

# 399
  • София
  • Мнения: 5 288
Батко и без това отказва дънки :/ Изкарва средно десет часа в училище и ми е важно да му е удобно, а не да е "фешън". Два дни физическо, два дни футбол... на практика ходи по ангуг и тениска всеки ден (зимата е някаква сауна в училището му).
Момата кара на клинчета + туника/тениска, едва ли ще има промяна и при нея.
За физическо носят само бяла тениска и гуменки, другото не преобличат. То нито има време, нито удачно място...

Ние сме на практика готови. За първия ден тя ще си избере рокля от наличните, той вероятно ще облече ризка с дънки (дано) или тениска с дънки. За първи клас пожела бяла риза в сратовръзка, угодихме му Simple Smile

Има останали тетрадки от миналата година, взех по още едно стекче. Няколко шепи етикети, химикали, облекла и малко шарени гумички от Джъмбо, моливи и т.н. Вече е лесно, има всичко буквално навсякъде...

# 400
  • Мнения: 1 345
Нашите от миналата година / 5 клас/ започнаха да се преобличат в съблекалнята. До четвърти клас учителките го смятаха за ненужно, децата се преобличаха в класната стая, което пък довеждаше до това, че ходеха непрекъснато с анцузи, защото се срамуваха. Аз не се притеснявам за това, че не са нагласени, по-скоро се дразня, че губят навици да носят нормални дрехи. Ще си имат ежедневен и официален анцуг:smile:
В училището на големия ми син физическото си е на ниво, изобщо не го претупват. На тях им се падна млад и амбициозен учител, занимаше ги с много спортове, съобразяваше се и донякъде с индивидуалностите - някои от момчетата играеха футбол, други баскетбол. Аз съм "за" и всеки ден да имат физическо. Все пак е разтоварване. А и е доказано, че спортуващите деца имат по-добри резултати и в ученето, защото разтоварват по-ефективно.
Много ми харесва и това, че дори и зимата играеха навън . По тениски в снега, което ги и калява.

# 401
  • Мнения: 68 679
Не знам на кое точно викате анцуг, но синът ми обожава да ходи с памучно долнище тип ХМ-ско...има и изчистени, има и по-шарени с надписи...за мен това си е нормален панталон.
С дънки зимата не го виждам...те стават на кора в студа и грам не топлят..
Аз съм като Зелено човече..комфорта ми е на първо място, равняването с другите хич не ми стои на дневен ред.

За първия уч.ден съм подготвила бяла риза и черни дънки...дано да склони да ги облече, защото имам вече едни дънки нови, които ще хвърлям, защото му умаляха без нито веднъж да ги обуе...
Нови маратонки ще му вземем.
За физическото какви гуменки купувате?

# 402
  • Мнения: 1 345
И аз купувам от там - черни, сиви и тъмно сини - без надписи. Чак нормален панталон, долнище си е. Моите също не носят горнища на анцузи, не купуваме комплекти.
Изобщо не ми пука за равняването с други, въпросът е, че на мен лично не ми харесва. Не ми допада и прекалено официалното облекло за деца. Но след като те си се харесват така, си ходят както искат.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Гуменки обикновено има в ХМ с ластици вместо връзки, но последния път не видях. Ще погледна пак тези седмици, за да купя от тях, ако има. Удобни са им на децата.

# 404
  • Мнения: 68 679
Ми хубаво...не е панталон, а е долна дреха...не врат ами шия Joy

Анцуг в моята представа е друго, но може и аз да съм в грешка..

8 чАса на мен не ми е удобно да съм впъната в дънки, на детето също...не учи и в лицей, че да се трогна Wink

Общи условия

Активация на акаунт