Климатици

  • 171 473
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Пухи, специално за Мидея не мога да се съглася, прекалено са шумни.Колкото познати имаме с такъв са недоволни от шума който вдига външното тяло.

Така е.Външното тяло през зимата беше трактор.А вътрешното като включваше понякога все едно излиташе самолет.
Яд ме е че ги взехме...

# 16
  • Мнения: 490
Пухи, специално за Мидея не мога да се съглася, прекалено са шумни.Колкото познати имаме с такъв са недоволни от шума който вдига външното тяло.

Така е.Външното тяло през зимата беше трактор.А вътрешното като включваше понякога все едно излиташе самолет.
Яд ме е че ги взехме...



Що така бе мацки, изобщо нямаме такъв проблем, направо си е супер нашия ! newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Втория ни климатик е Краун,категорично отказах да дам повече пари,при положение че ме очакваше раждане.От септември не е изключван.Най голямата ни сметка беше 130 лв.,него месец пускахме и другия климатик от време на време.В стаята климатика не го чувам,вън не ме интерисува,но дори и да е отворен прозореца не се чува толкова силно.Още не се е развалял да чукна на дърво.Доста топли.Целия климатик с монтажа струваше 500 лв.Мен ако ме питате си е въпрос на късмет,независимо каква е марката на техниката Peace

# 18
  • Мнения: 1 045
За мен General Elektric са най-добрите климатици  Peace И независимо от марката е добре да е инверторен  Wink

# 19
  • Мнения: 1 925
Desika, за инверторен съм съгласна, но за General Elektric - не. Преди години може да са били много добри, но като цяло добрите призводители на климатици са TOSHIBA, FUJITSU, MITSUBISHI, SHARP, FUJI, PANASONIC, CORONA. Има четири вида инверторни сплит системи, разликите при всяка то тях е в икономията на електроенергия - АС (до 35%), DC (до 56%), DDC (до 60%) и DDC Hibrid (до 72% спрямо обикновенния климатик ). Предимства: инверторните сплит-системи са снабдени с голям набор от функции, много ниски нива на шум, голяма икономия на електроенергия, по-дълга експлоатация, плавно регулиране на температурата. Последното изречение се отнася за марките, които споменах по-горе.
vania_na, далеч си от истината, че е въпрос на късмет. Как ще определиш по-големия къмет на хората, купили си марките по-горе и пълните сервизи на хипермаркетите с Краун, Хаер, Осака ( най-вече ) ... Също така искам да добавя, че от тези марки, които мога да опрделя като не благонадеждни и не добра инвестиция, защото добрият климатик е инвестиция, само Мидея стават за нещо, като под нещо имам в предвид що годе здрави. Казвам го, защото Мидея бе купена от Тошиба, а няма как да се съмняваме в качествата на TOSHIBA. За незнаещите TOSHIBA са измислил инвертоните климатици...  Peace А и лаптопите  Peace
vania_na, а какво ще кажеш за сметка от 70 лв. ? Аз за това казвам, че добрият климатик се изплаща сам с годините.
  Wink

# 20
  • Мнения: 7 914
Като чета, виждам, че всички са правени в Китай, Тайланд и подобни.

Това, че са правени в Азия не означава, че са по-лошо качество, понеже има  тенденция производството да се изнася към тази част на света ( поради по малките разходи там) smile3521

# 21
  • Мнения: 94
Ние имахме 3 LG-та. Бях много доволна и много ги хвалех. Докато изведнъж не се развалиха  два от тях, две години след като ги взехме. И когато щяхме да купуваме следващия, бяхме категорични че този път ще дадем по-малко пари. Един познат, който монтира клематици ни каза, че Мидеа не са лоши. Взехме си инверторен и засега сме доволни и не е шумен. Но правя уговорката, че го купихме декември, т.е. все още е нов. Те и другите първите две години работиха перфектно. Не че сега не работят де, но все има по някоя дребна повреда по тях. Та мисълта ми беше че май всички са с еднакво качество.

# 22
  • Мнения: 249
От 5  години в къщи работят 2 климатика General Elektrik.Апартамента е 100кв. и успяват да стоплят навсякъде-зимата ходим по фанелки.Не бих ги сменила с никакъв друг.

# 23
  • Мнения: 490
А правите ли ежегодната профилактика за смяна на фреона  и почистване на климатиците за да не се чудите после що не топлят на другата година? newsm78

# 24
  • Мнения: 134
Ние имаме Мидеа, купихме го октомври миналата година-с монтажа беше 530лв., работи цяла зима напрекъснато, топли и не е шумен. Доволна съм дано да си работи така и за напред. Peace

# 25
  • Мнения: 657
OSAKA-17 СЛожихме го лятото,за сега сме доволни

# 26
  • Мнения: 6 039
Stra4iatela,
Виждам, че разбираш от клматици. Ние имаме Daykin, Струваше 4500лв, но с него отопляваме 170кв апартамент. Сметките които плащаме са около 90-110лв. Какво повече да кажа. Daykin са Мерцедеса на климатиците и специалистите го знаят. Всички други са  newsm11

# 27
  • Мнения: 1 925
Stra4iatela,
Виждам, че разбираш от клматици. Ние имаме Daykin, Струваше 4500лв, но с него отопляваме 170кв апартамент. Сметките които плащаме са около 90-110лв. Какво повече да кажа. Daykin са Мерцедеса на климатиците и специалистите го знаят. Всички други са  newsm11
Постингът ти ми напълни сърцето  bowuu Така се радвам, когато някой си купи хубава техника...  Peace
За останалите мога да кажа, че рядко българинът си признава, че се е минал, купувайки си евтина техника, докато тя не се скапе след 2 години и почнат и берат дерта и ремонтът им излезе, колкото целия климатик и всъщност е къде-къде по-евтино да си купиш климатик за 1800-2000 лв. и да забравиш с години, за разправии, да не се повтарям, но си направете проста сметка в спестяването от електроенергия и какво се оказва евтината тояга, примерно ОСАКА, ти излиза доста по-скъпо.
  Peace
пухи пухи, за това си права, хората са немърливи към техниката си и не се грижат за нея и после се чудяд какво става. Но за ОСАКА и да се грижиш и да не се грижиш все си остава тояга...  Peace
marinna, като им знам сервизът на LG ми става лошо... По-неорганизиран сервиз май няма. А като цяло LG одавна не са това, което бяха.
ЛейдиЛил, General Elektrik бяха що годе добри, когато ги правеха в завода на Самсунг, но новите модели не са.
  Peace

# 28
  • Мнения: 2 035
Сигурно не сте чували за тая марка, но ние сме с такъв LD Electronics... сглобявани в гр. Правец от Levee Electric Appliances JSCo Българси  Peace наистина е никък клас цена м/у 550 и 650 лв. с монтажа, но наистина останахме много доволни от него цялата зима работи безотказно, изобщо не е шумен и излезе много икономичен.  Peace

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 11:50 от val_stef

# 29
  • Мнения: 164
За мен General Elektric са най-добрите климатици  Peace И независимо от марката е добре да е инверторен  Wink

Най-добрите newsm10!!!Забравяш за пробемите, не като другите след една година стават шумни,не топлят а ти ги размразяваш и седиш под тях за да те топлят и т.н.Вярно че е по-скъп 1900лв. но въпроса е да останеш доволна дълго време,защото както е казано "Не сме толкова богати ,че да си купуваме евтино"

Общи условия

Активация на акаунт