BG-Mamma се променя. Запознайте се с новата визия и функционалности

  • 201 120
  • 4 118
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 28 189
Имам усещането, че разработчиците на новата версия никога не са били редовни потребители в бгмама. Само на това се дължат недомислията, които ни предлагат. Но пък се надявам да се огледат и да се вслушат във всяка една препоръка. Като казвам да се огледат, имам предвид, че всички сайтове, включително и доста новинарски са избрали същия фон, с който е и старата версия на бгмама. Моля ви, разработчици, задайте си въпроса защо всички са направили точно такъв избор. Опитът за оригиналност не винаги води до добър резултат, както е във вашия случай. Преди месеци туитър сложи най - горе подобна на вашата лента. Изключително нефункционална и дразнеща. Хубавото е, че тук поне се иска и мнението на потребителите, дано не го пренебрегнете.

# 1 081
  • София
  • Мнения: 2 995
То и в старата, ако последно ти е показвало, че нямаш нови отговори и след време седнеш пак същото ще ти показва, ако не натиснеш бутона за нови отговори отново, с което го рефрешваш. Тук се получава така, защото ти не излизаш от страницата, с което не опресняваш заредената листа на камбанката.
Аз като програмист да кажа, че ъпдейта на камбанката БЕЗ РЕФРЕШ на цялата страница се прави изключително лесно.

Пък дори и да се актуализира само на клик би било много по-добре.

# 1 082
  • Вестерос
  • Мнения: 38 389
Скрит текст:

Лилав фон няма и не е пускан.



Значи мониторът ми издава багажа, но пък много добре изглежда лилавото.Laughing

Това лилавото наистина ли е от моя монитор? Защото и на телефона ми е лилаво.


Такова лилаво и аз виждам, явно и моя монитор е за изхвърляне Simple Smile

За трети път вече ще го напиша.
Във всеки подфорум тази лента, не е фон, е в различен цвят.
На мен ми харесва.

Въпросителните изчезват, ако се отворят веднъж. При мен ги няма вече.
За десети път- не си ти коректива тук! При други , включително и при мен ? се появяват периодично!

# 1 083
  • Мнения: 5 508
Да си кажа за мобилната версия. Извинявам се ако се повтарям, но не мога да изчета 70+ страници.

1. Чефвената точка при известията е неудобна. Върнете ни цифричката с броя на известията, защото това за много хора беше начин да се ориентират дали са получили отговор в точно определена тема.
2. Прекалено безцветна е мобилната версия. Всичко се слива - главно моню, отделни, мнения и т.н. Ако не искате старите цветове, то поне малко сиво вкарайте в по-важните колонки за да изпъкват.
3. При писане на отговор, менюто встрани е ужасно.
- Губи много място в ляво, заради което пишем по три-четири думи на ред при вертикален екран.
- При скролване на страницата към бутон 'Публикувай' менюто изцяло изчезва, коетое неудобно.
- Много от бутоните липсват. Например бутона за скрит текст е изключително полезен, а въвеждането на таговете ръчно е меко казано досадно.
- И емотиконите са ужасяващо досадни. В колона по една, скролваш като луд за да търсиш нещо подходящо, а то такова няма. Върнете ни старите и, моля, нека се виждат всички или поне повече от 3-4 в една колона.

# 1 084
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 900
Чуствайте се поканени да ми го споделите и за 10ти път Joy Не знаех, че сме в детската градина и имаме нужда да разпознаваме различните неща по различните цветове - зелено за манджа, червено за спане, розово за излизане, пембяно за игра ooooh!

Прелестно разработения форум дава съобщение за грешка, като рефрешнеш и ти дава грешка и че си публикувал вече Simple Smile

Цитат
Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[HY000]: General error: 1040 Too many connections' in /var/www/bg-mamma/public_html/vis/lib/DBH_BASE.ext.php:466 Stack trace: #0 /var/www/bg-mamma/public_html/vis/lib/DBH_BASE.ext.php(466): PDOStatement->execute(Array) #1 /var/www/bg-mamma/public_html/vis/lib/DBH_BASE.ext.php(243): DBHStatement->execute(Array) #2 /var/www/bg-mamma/public_html/vis/classes/Membergroups.class.php(281): DBH_BASE::fetchAll('/*ms=master*/ S...') #3 /var/www/bg-mamma/public_html/Sources/Subs.php(603): Vis_Membergroups->updatePostgroups('ID_MEMBER = 919...', Array, '450') #4 /var/www/bg-mamma/public_html/Sources/Subs.php(702): updateStats('postgroups', 'ID_MEMBER = 919...', Array) #5 /var/www/bg-mamma/public_html/Sources/Subs-Post.php(1993): updateMemberData(9193, Array) #6 /var/www/bg-mamma/public_html/Sources/Post.php(1979): createPost(Array, Array, Array) #7 [internal function]: Post2() #8 /var/www/bg-mamma/public_html/index.php(197): call_user_func('Post2') #9 {main} throw in /var/www/bg-mamma/public_html/vis/lib/DBH_BASE.ext.php on line 466

# 1 085
  • Мнения: 4 841
Въпросителните изчезват, ако се отворят веднъж. При мен ги няма вече.

Може би появата на въпросителните е свързана по някакъв начин с настройките на браузера и бисквитките.
Аз ползвам Гугъл Хром, Version 59.0.3071.115, въпросителните ги имах един единствен път, и след като ги отворих, вече ги няма.
Може би ако изчистя кеша, бисквитките или се логна през друг браузер, пак ще се появят. Ще пробвам през Мозила и ще пиша пак.

Не знаех, че сме в детската градина

Там сме JoyJoyJoy

- Няма ми я любимата функция Х!!!! Върнете я!!! Как може да орязвате точно тази най-много използвана функция.
- Има я - горе, в центъра, видима през цялото време, върху цветната лента.
- Нееее, аз искам долу в дясно, или по средата в ляво. Закована. На син фон. Не ви е срам. Гаврите се с хората. Върнете ми функцията!!! Явно ще трябва да огранича престоя си тук.
* * *
- Не функционира функция У през бутон Z!!! Какво става? Докога ще се подигравате с нас?
- В момента се работи по отстраняване на проблемите и скоро функцията ще бъде достъпна.
- На идиоти ли ни правите, колко пъти трябва да рефрешвам? Гоните си хората, грижа ви е само за рекламодателите!
* * *
Много зряло  Hands Clap

Последна редакция: чт, 13 юли 2017, 08:37 от BirdsFlu

# 1 086
  • Мнения: X
Новата версия забележимо ми лагва - при зареждане, дори при писане (пиша много бързо и буквите се появяват със закъснение след клавиша, та се налага да изчаквам). Лагва ужасно при маркиране и триене. Качването на снимки от мрежата чрез адрес се оказа невъзможно. От 3 места ми пише - въведете валиден адрес (след като чаках по около минута), на четвъртото просто си зависна и дотам.

Изглежда някак замазана, неконтрастна, като че е с лоша резолюция. Ползвам 1360х768 и само в новата бг мамма изглежда така. Иконите и надписите също са замазани.

Не видях как мога да отговарям, без да цитирам (и после да трия), но допускам, че има някакво скрито бутонче.

Фонът и на мен не ми харесва.

Бързам да кажа, че компютърът ми си е съвсем добре, защото работя с тежки програми. Процесорът ми е i7 с 16 GB RAM. Мониторът също е като за графичен дизайн. Тези проблеми ги има само в този сайт, и то в новата му версия. Засега съм пробвала само настолната и не съм във възторг.

Виждам, че правописната проверка е оправена, има бутон за скрит текст - неща, за които писаха потребители.

# 1 087
  • Мнения: 4 553
В новата мобилна версия непрекъснато ми стоят два рекламни банера на LG - вляво и вдясно на екрана. Някой знае ли как мога да се отърва от тях, защото ми закриват части от екрана?

# 1 088
  • София
  • Мнения: 6 241
То и в старата, ако последно ти е показвало, че нямаш нови отговори и след време седнеш пак същото ще ти показва, ако не натиснеш бутона за нови отговори отново, с което го рефрешваш. Тук се получава така, защото ти не излизаш от страницата, с което не опресняваш заредената листа на камбанката.
Аз като програмист да кажа, че ъпдейта на камбанката БЕЗ РЕФРЕШ на цялата страница се прави изключително лесно.

Пък дори и да се актуализира само на клик би било много по-добре.

В мобилната версия камбанката си обновява състоянието след повторно кликване върху нея, в основната не се обновява. Явно е проблем, който трябва да се "пипне".

# 1 089
  • Мнения: X
Как мога да направя така, че дадена тема да не ми се появява на камбанката? Не мога да разбера къде да сложа отметката за отписване.

# 1 090
  • Мнения: 28 189
Цитат
Качването на снимки от мрежата чрез адрес се оказа невъзможно.
Сутринта от комп качвах без проблем, сега от лаптоп зарежда, зарежда... и нищо.

# 1 091
  • Мнения: 4 841
Въпросителните изчезват, ако се отворят веднъж. При мен ги няма вече.
Може би появата на въпросителните е свързана по някакъв начин с настройките на браузера и бисквитките.
Аз ползвам Гугъл Хром, Version 59.0.3071.115, въпросителните ги имах един единствен път, и след като ги отворих, вече ги няма.
Може би ако изчистя кеша, бисквитките или се логна през друг браузер, пак ще се появят. Ще пробвам през Мозила и ще пиша пак.

Така, направих няколко проби, и се оказах права - от настройките на браузера е.
Влязох през браузер, който не използвам редовно, и въпросителните бяха там. Отворих ги, скриха се, и излязох, като при затварянето на браузера изтрих всичко (кеш, бисквитки, изтегляния). Влязох отново, и въпросителните пак бяха там. Пак ги отворих. При следващото излизане обаче не изтрих нищо, а направих настройките така, че да пазят информацията от влизанията ми. При третото влизане въпросителните вече ги нямаше. При четвърто и пето - пак Relieved

Последна редакция: чт, 13 юли 2017, 09:06 от BirdsFlu

# 1 092
  • Мнения: 2 660
В новата мобилна версия непрекъснато ми стоят два рекламни банера на LG - вляво и вдясно на екрана. Някой знае ли как мога да се отърва от тях, защото ми закриват части от екрана?
Изтегли си adblock plus и забравяш за всякакви реклами и досади.

# 1 093
  • Мнения: 5 280
постоянно се появяват тези въпросителни , при всяко логване

# 1 094
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
За мое учудване много бързо свикнах с новата версия.Дори и фона вече не ме дразни Laughing Само да се отстранят бъговете.Често срещам проблем с качването на изображения.
Въпросителните и при мен не са се появявали повече.

Общи условия

Активация на акаунт