За zелените карти...

  • 2 192
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
абе ние че не сме тръгнали за Америката, не сме - нали баба ми и майка ми ще изпоприпадат (баба ми дори превантивно рева, като чу, че сме се тествали  Crazy)
но се замислих как ей така от едното нищо могат да амбицират / зарибят хора, колко ли надежди дават на милиони хорица...  newsm78
МакДирокова, чакаме ви когато ви скимне, може да поогледаме за апартаментче, нещо  Joy...  Mr. Green

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
абе ние че не сме тръгнали за Америката, не сме - нали баба ми и майка ми ще изпоприпадат (баба ми дори превантивно рева, като чу, че сме се тествали  Crazy)
но се замислих как ей така от едното нищо могат да амбицират / зарибят хора, колко ли надежди дават на милиони хорица...  newsm78
МакДирокова, чакаме ви когато ви скимне, може да поогледаме за апартаментче, нещо  Joy...  Mr. Green

Смей се ти,смей,ама аз,таковата,съвсем сериозно си го казах  Crossing Arms Wink

# 17
  • Мнения: 1 909
съвсем сериозно ти говоря, бе жена Simple Smile

# 18
  • Мнения: 948
Също така, езици и квалификации (за съжаление!) с нищо не помагат за лотарията. 

Не е като далеч по-справедливите "точкови" системи за Канада, Англия, Нова Зеландия, и т.н., където имиграционните политики имат нещо общо с главния мозък.  Американските процедури са безумни; затова и много от спечелилите зелени карти не успяват да се реализират...

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
`ади де, `ади де! да почвам ли да се оглеждам за апартаментче, нещо?

# 20
  • Мнения: 2 257
Тези сайтове са чиста форма на "Взе парите и каза: "ше видим"". Никога, никога не им се доверявайте. Сайтът за зелени карти е един, времето за подаване на същите е определено. Всичко друго е губене на време, пари и за някои хора - големи надежди. Правят го да изглежда тежко, истинско, намесват "адвокати", а всъщност зелена карта от такива места не идва никога.
По принцип в онлайн пространството много от сайтовете имат начини за изтегляне на информацията по метода, по който е станало при вас - написан телефонен номер или адрес и после ви заливат с джънк. Забелязала съм, че на някои бензиностанции помпите питат за зип код и после мога да предам на вторични суровини сърцераздирателните вопли за приапрувд кредит кард, които ми се изпращат, само заради единия зип. Понякога ги изполват и по предназначение - а именно - да верифицират картата. Има още и много още примери за това как личното инфо изтича без да се усетиш....
Както и да е - хич не го мислете това "what if", щото такова няма.
 

# 21
  • Мнения: 2 907
ха! не о4аквах да видя това. Нека ви разкажа какво се слу4и на моята приятелка. Тя е българка в Париж. Обади ми се преди седмица и плака по телефона. Тя попълнила то4но така в интернет и като се отворил прозорец с цените, затворила веднага. На следващия ден и се обаждат и я баламосват пове4е от 40мин. , после я превклю4ват на друг служител и т.н. , докато я питат : " ами АКО се решите да у4аствате в томболата, как бихте платили?" . Тя казва, 4е има само виза карта. Те по някакъв незнаен за мен на4ин и изтръгват номера на картата, според тях трябвало първо да се провери дали бил истински номера и на нейно име, а тя ве4е тотално изморена и умопомра4ена им дава доброволно номера си. На другия ден отива да си блокира сметката в банката, защото и се видяло съмнително ( аз никога не бих си дала номера , но това е друг въпрос....) и вси4ките пари над нулата, които е имала са били ве4е изтеглени!!! 400 евро. Моми4ето е студентка, няма много пари, работи след унито като бейбиситер. Оттам подаване на молба в полицията. По тел. тази фирма е неоткриваема. Намерила е форум в интернет където пишат само жертви на тази фирма. Вси4ките са обрани по този на4ин и никой не може да ги осъди. На моята приятелка и е толкова зле, 4увства се като 4е ли тя е виновна, а те с тези въпроси то4но това целят - да им дадеш уж да проверят номера ти.

А между другото, за да у4астваш в томболата за зелена карта не плащаш и цент! те даже ти пращат самолетен билет. Вси4ки други оферти на фирми са измамни, направо криминални, но после полицията нищо не може да направи. Пазете се хора!

# 22
  • Мнения: 404


А между другото, за да у4астваш в томболата за зелена карта не плащаш и цент! те даже ти пращат самолетен билет. Вси4ки други оферти на фирми са измамни, направо криминални, но после полицията нищо не може да направи. Пазете се хора!

Никой не праща самолетен билет.  След като спечели зелената карта си човека си поема всички разходи и ако си няма познат или парички с които да започне не го виждам. 

# 23
  • Мнения: 98
ха!
А между другото, за да у4астваш в томболата за зелена карта не плащаш и цент! те даже ти пращат самолетен билет. Вси4ки други оферти на фирми са измамни, направо криминални, но после полицията нищо не може да направи. Пазете се хора!
Това със самолетния билет е много далеч от истината, спечелилите зелена карта сами поемат всички разходи- такса за интервю, такси за медицински прегледи , самолетни билети + поне  $ 5000 на човек за пържоначалните разходи

# 24
  • Мнения: 2 907
о, щом казвате, може и така да е. Аз познавам 4овек, който спе4ели карта и му бяха поети вси4ки разходи по пътуването. Ина4е излиза, 4е ме е излъгал  newsm78

# 25
  • Мнения: 3 537
Тук някъде четох за фирма,която ако спечелиш,ти давала безплатен билет за самолета.Да не би да е използвал тяхните услуги?

# 26
Пиша за първи път—здравейте, всички.
Изкушавам се да пиша по темата, защото повечето от живеещите в Европа се учудват, че Geraniums изобщо е имала идеята да се пресели от CH в US. За нейния личен избор, естествено, не мога да говоря, но исках да ви кажа това, че не познавам нито един швейцарец, който да не харевса US.
Живея в US от 6 години и по стечение на обстоятелствата съм заобиколена от швейцарци. Всички до един много харесват живота тук и не възнамеряват да се връщат, вярвайте ми. Това за мен е трудно разбираемо, но те казват, че в CH  е скучно, еднообразно, прекалено стерилно, планирано и подредено, без спонтанност и цвят. Че има прекалено много правила, малки мащаби, няма движение. Че няма предизвикателство и изненада и позитивност. “Switzerland is not sexy.”
Не мислете, че цитирам шепа хора. Тук познавам около 50-тина швейцарци, които имат различни професии и занимания-- от Нобелов лауреат до автомеханик; от senior manager до майка-домакиня. Идват от различни части на CH, от селца и по-големи градове. Т.е.—не говоря за тесен кръг от хора с подобни интереси и опит. С някои от тях съм много близка, познавам и роднините им в CH --  на всички до един много им харесва тук!
Аз съм живяла в CH (в Цюрих) преди да дойда в US, пътувала съм из цялата страна, дори сватбата ни беше там, често ходим на гости—т.е. CH е с особено значение за мен и напълно споделям предпочитанието на повечето от вас (CH vs.US). Просто исках да ви дам и една друга гледна точка.

# 27
  • Мнения: 7 091
Пиша за първи път—здравейте, всички.
Изкушавам се да пиша по темата, защото повечето от живеещите в Европа се учудват, че Geraniums изобщо е имала идеята да се пресели от CH в US. За нейния личен избор, естествено, не мога да говоря, но исках да ви кажа това, че не познавам нито един швейцарец, който да не харевса US.
Живея в US от 6 години и по стечение на обстоятелствата съм заобиколена от швейцарци. Всички до един много харесват живота тук и не възнамеряват да се връщат, вярвайте ми. Това за мен е трудно разбираемо, но те казват, че в CH  е скучно, еднообразно, прекалено стерилно, планирано и подредено, без спонтанност и цвят. Че има прекалено много правила, малки мащаби, няма движение. Че няма предизвикателство и изненада и позитивност. “Switzerland is not sexy.”
Не мислете, че цитирам шепа хора. Тук познавам около 50-тина швейцарци, които имат различни професии и занимания-- от Нобелов лауреат до автомеханик; от senior manager до майка-домакиня. Идват от различни части на CH, от селца и по-големи градове. Т.е.—не говоря за тесен кръг от хора с подобни интереси и опит. С някои от тях съм много близка, познавам и роднините им в CH --  на всички до един много им харесва тук!
Аз съм живяла в CH (в Цюрих) преди да дойда в US, пътувала съм из цялата страна, дори сватбата ни беше там, често ходим на гости—т.е. CH е с особено значение за мен и напълно споделям предпочитанието на повечето от вас (CH vs.US). Просто исках да ви дам и една друга гледна точка.

Май за всички важи, че чуждата трева е по-зелена Simple Smile

# 28
Олеле-- не Geraniums, а Geminarius! Дислексия! Embarassed Embarassed Embarassed

# 29
  • Мнения: 179
о, щом казвате, може и така да е. Аз познавам 4овек, който спе4ели карта и му бяха поети вси4ки разходи по пътуването. Ина4е излиза, 4е ме е излъгал  newsm78
Не зная дали твоят човек те е излъгал, но никой не поема каквито и да е разходи на човек спечелил от лотарията. Както и по-горе беше отбелязано всички разходи по прегледи, подготовка на документите, таксата за интервюто (755 $ на човек, независимо от възръстта) , пътни и средстава за стартиране в САЩ биват поемани от спечелилият.

Общи условия

Активация на акаунт