В колко води миете ориза?

  • 2 124
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 403
И аз не го мия  newsm10

# 16
  • Мнения: 1 685
В някакво кулинарно предаване преди много време една кубинка готвеше нещо с ориз.Та тя сподели идеята,че в Куба имат обичай да мият ориза с няколко води до избистряне на течността.Особеното е ,че редуват топла със студена вода.От тогава и аз така процедирам. newsm78
И аз гледах това предаване.Май беше "Бон апети".Така и правя от тогава, но го мия в по-голяма цедка.

# 17
  • Мнения: 364
по принцип не го мия, но ако не ми вдъхне доверие опаковката или самия ориз го изплаквам веднъж със студена вода.

# 18
  • Мнения: 1 153
Все пак ще кажете ли за галетата Rolling Eyes

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 958
Мия го на течаща, студена вода в голяма цедка, докато не се измие нишестето. Иначе се слепва.

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз го миех в 5-6 води до преди месец. Купих си голяма цедка - като гивгир, но е цедка. И вече не се налага да изхвърлям води и покрай тях и половината ориз, а направо под течаща вода, ориза в цедката и става много по-бърза и чисто.

И аз от години с цедка действам под течаща вода и изобщо не мога да преценя колко са водите. Когато започна да го мия и го стисна в шепа той става на топка в самото начало, когато спре да се слепва при стискане, спирам да го мия.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 282
поне 10 пъти, за да муизмия скорбялата, за да стои на зрънца (но когато е бланширан само 2-3 пъти), от един познат готвач знам

# 22
  • Мнения: 547
Не съм ги броила. В първата вода слагам сол, поразбърквам и изхвърлям водата. После изплаквам, докато водата стане сравнително бистра.

# 23
  • Мнения: 945
Когато искам да се слепва (но не да става на каша, а zрънцата да zалепват едно zа друго), го мия докато водата стане проzрачна. А иначе, само го иzмивам с 2 или 3 води и до тука. Мърzи ме много.

# 24
  • Мнения: 2 825
Когато го варя за гарнитура, го мия след като го сваря, така не се слепва.
Ако е за готвене, го мия няколко пъти, докато се поизбистри водата.

# 25
  • Мнения: 2 910
Мия го 3 пъти, да се поизбистри малко водата.

# 26
  • Мнения: 5 713
Аз не го мия, а специално на ризона пише да не се прави.

# 27
  • Мнения: 793
Мия го поне веднъж, ама и аз съм с цедка, така че   33uu

# 28
  • Мнения: 7 914
И аз съм в отбора на немиещите ориза! smile3521

# 29
  • София
  • Мнения: 39 764
Ънкъл Бенс не мия. От кутията, директно в тенджерата.

Общи условия

Активация на акаунт