От Щатите към Европа?

  • 2 398
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Решили сме да се местим в Европа и аз вече тъгувам за огромните магазини, парковете, почти 500 канала по Твто, а  и не на последно място  за приятелите които намерихме тук.
С приятелите, живот и здраве ще продължим да се виждаме, макар и рядко, но съм любопитна как е "животът" и порядките там.
Пътувала съм доста из Европа, но това е било отдавна, а и за кратко, та нямам добра представа.
Знам, че е трудно да се отговори така общо, и се извинявам, че така го поставям, но ще се радвам някой ако има време и желание да сподели.

УРА УРА УРА АЙДЕ ИДВАЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ  
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 017
Тя тази тема е от миналата година Laughing

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 334
ега ти майтапа Laughing ми къде е тая мацка да ни разкаже сега как и се вижда Европата? така и така изкарахме темата на 1-ва страница Wink

# 18
  • Мнения: 2 452
ега ти майтапа Laughing ми къде е тая мацка да ни разкаже сега как и се вижда Европата? така и така изкарахме темата на 1-ва страница Wink

Ами тя си е в.... Щатите. Laughing

На нас пък ни харесва в Канада, въпреки че можем буквално утре да се преместим в Европа - мислили сме за подобни действия, но никога на сериозно. Ние бихме се преместили в Скандинавия - Финландия или Швеция, макар съпругът ми да е от Великобритания. Причината да се замислим за местене бе образованието в тези страни - Финландия дава едно от най-добрите образования в света (на доуниверситетско ниво). Само че нашия стандарт там ще спадне, защото ще започнем отначало (макар, надявам се с добри заплати), но все пак; докато тук имаме всичко. И все пак се замисляме....

# 19
  • Мнения: 2 825
Да се намеся и аз в темата, че скоро говорихме с колежката по въпроса - тя е американка (индианка) Simple Smile И тя казва, че живота в Европа много повече и харесва. Според нея тука се живее много по лесно, весело и се работи по-малко  Wink Не може да рабере защо голяма част от европейците се стремят към Америка. Според нея, единственото нещо в което европейците не са 'добри' е бизнеса. Там бизнеса бил на по високо ниво. Аз наблюдения нямам... не съм живяла там, но това което виждам от нашата американо-българо-испанска фирма, напълно подкрепя нейните думи. Но пак сравнението ми е само между Испания и САЩ.... не знам как е бизнеса в другите европейски държави...
Мисля, че това е доста интересна тема, ще ми е интересно да прочета вашите мнения и наблюдения за различията от двете страни на Атлантика  Simple Smile

# 20
Решили сме да се местим в Европа...
pg, определено сте си на Америкска територия все още. Какво стана с тази ви идея? Отказахте ли се? Вий доста години избутахте в Щатите Thinking

# 21
  • Мнения: 1 909
Тя тази тема е от миналата година Laughing

 Whistling  Joy
Абе чудих се кога я е писала, че и толкова мнения е събрала без да забележа  Rolling Eyes, ма кой да гледа  Blush
Пфу! Толкова се зарадвах.  Sad Close

# 22
  • Мнения: 7 430
Mr. Green...да но и тя се включи и каже защо не са се преместили още Wink...щом са в Америката сега newsm78

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Лаура все пак Канада не е Щатите.
Щатите са супер за работохолиците. Зависи кой какво търси. Някои ги дразни спокойствието в Европа и търсят динамиката в щатите, други обратното.
А пък за хора искащи да развиват свой бизнес най-доброто място е Китай. Там имало много ниши за запълване. Вече двама Англичани ми казаха, че бъдещето е в Азия. Аз затова се замислям, че не е лоша идея децата да започнат да учат китайски  Laughing

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ами в нашия град вече има училища, които предлагат и курсове по китайски Wink

Кой същност иzкопа теzи тема Joy

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ами в нашия град вече има училища, които предлагат и курсове по китайски Wink

Кой същност иzкопа теzи тема Joy
а ти къде си?  newsm78 извинявай за невежеството Blush

# 26
  • Мнения: 4 244
Ами в нашия град вече има училища, които предлагат и курсове по китайски Wink

Кой същност иzкопа теzи тема Joy
а ти къде си?  newsm78 извинявай за невежеството Blush
Хахахахах, ти не позна ли Роза? под новия си облик Wink

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
 Shocked
тя и името си сменила!! аз се чудих кой е този нов модератор!!! newsm78
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
 м_е_р_и , добре те обърках, нали Wink

# 29
  • Мнения: 274
Na men saprugata mi e regestrirana tuka, no moje li i az da kaja. Az sam jivql v 3 razlichni grada v Canada. Mechtata mi beshe da otida da jiveq v Liverpool, UK. Sle4d kato vzeh kanadski pasport mechtata mi se usashtestvi i edin den stapih v Liverpool. Parvata sedmica chak nemojah da povqrvam s mizeriqta s koqto se sblaskah, izostaveni sgradi, po prozorcite daski, izostaveni izgoreni kashti. Hodih i do Ispaniq za edna sedmica i na avtogarata v Madrid po barchetata beshe palna mrasotiq, prosto nikoi ne se seshtashe da izchisti masite. Sashtoto beshe i v "Burger King" v Liverpool. ta da kaja na kratko - obslujvaneto po supermarketi e pod vsqkakva kritika s tova s koeto bqh sviknal v Canada. V Evropa mantraliteta na horata e blizak do nashiq v BG, no v Evropa si ostavash imigrant za cql jivot. Imam priqtel koito ot 7 godini ima Holandski pasport i izkaran kurs za avtomontior, no nikade ne go vzemat na rabota poneje ne e edin ot tqh i trqbva da prodava v magazin za mebeli vtora upotreba. Dokato v Canada, USA i Australia vsichki sa imigranti i ako si kadaren shte se izdignesh, a v Evropa trqbva da si genii za da stane tova. V Evropa vinagi si chujd, a v Canada obshtestvoto te priema po-lesno. I nakraq e dokazan fakt che v Evropa e po-dobre da jiveesh ako si natrupal dosta solidna suma v ramkite na $500 000 i prosto da se naslujdavash na jivota, no starata prikazka glasi "Che ako iskash da pravish pari, otivash tam kadeto sa parite". Estestveno razlika mejdu Canada i USA ima ogromna tai kato Canada e mnogo socialna darjava. Taka che Vie sami precenete na koi etap ot jivota ste i reshavaite. Kasmet

Общи условия

Активация на акаунт