Баби на внуци в чужбина

  • 4 371
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Купих им компютър,но за съжаление не възприемат много лесно..но пък се чуваме почти всеки ден по телефона!

  Peace

СъЩата работа и при мен  Thinking Майка ми е малко по_добре ама баЩа ми...  Confused  Добре,4е е сестра ми  Hug И ние сме пове4е "телефонна лЮбов". Ина4е праЩам здраво снимки през нета  Peace

# 16
  • Мнения: 3 388
Момичета,май темата ви хареса,ни6то че е тъжна.Купете на родителите си компютри.Те ще се научат заради вас.Това е страхотна възможност-всеки ден по няколко пъти да са с вас.Когато си информиран,става по-лесно.Все едно,че сме заедно......

Много си права да ти кажа, тъжните теми те хващат за сърцето, най-образно казано и затова се оказват сред най-успешните.
Аз съм дъщеря женена в Италия от 8 месеца. Имам братче в България, което точно аз като заминах така се случи, че отиде да учи в София. Та мама и тати сега са специалисти по всички видове чат, скайп и всякакви други форми на общуване  Grinning неволята учи, както се казваше ... Иначе и моите родители са доста млади- 54 и 56 набор. Имаме си и една баба ... само тя ни остана ... нейния / и наш последен/ дядо си отиде от тоя свят миналата година точно аз като се преместих в Италия, буквално дни преди сватбата ...

мама и татко казват, ние като сме щастливи и се обичаме и те ще са щастливи, ... но нали си говорим и чувам по гласа им как се чувстват в действителност ...

но такъв е живота ... никога не знаем какво следва  ... какво ще се случи ...

поздрави на всички дъщери в чужбина и мами в България  Grinning Обичайте се и се подрепяйте!  Hug Може да си направите и своя фондация ... например Фондация на чужбинските мами  Wink

# 17
  • Мнения: 5 475
поздрави на всички дъщери в чужбина и мами в България  Grinning Обичайте се и се подрепяйте!  Hug Може да си направите и своя фондация ... например Фондация на чужбинските мами  Wink

Подкрепям!!
 newsm10

# 18
  • Мнения: 764
Гледай,гледай как се разраства теми4ката  Peace
Много жалко само,4е о6те няма други баби или дядовци да се вклю4ат.Ина4е разбирам,4е вследствие международните бра4ни вразки се разраства комп.мрежа в БГ.Мислех да пи6а о6те ама малката се събуди,поздрави на вси4ки  bouquet

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гледай,гледай как се разраства теми4ката  Peace
Много жалко само,4е о6те няма други баби или дядовци да се вклю4ат.Ина4е разбирам,4е вследствие международните бра4ни вразки се разраства комп.мрежа в БГ.Мислех да пи6а о6те ама малката се събуди,поздрави на вси4ки  bouquet

Мога да предложа на наШата леля да се вклЮ4и от Бг като официален представител на баба и дядо ( Щото на тях малко им е трудно с компа  Wink ) ама утре ,4е сега сигурно е излязла ве4е с гаджето  Grinning

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ох....И на мен ми е болна тема, въпреки че нямам дете, но често си мисля какво ще е бъдещето. Дано да е малко по-светло, че  Confused  Моята майка отказва да дойде тук, дори за 2 седмици на гости. В началото си мислех, че ще се промени, ама то по-зле става....За близо 4 години можеше да е няколко пъти, а и не работи вече, така че има възможност. Съмнявам се, че някога ще се научи да работи с компютър, така че и това отпада. Не използва и мобилен телефон....Признавам, че не се обаждам достатъчно често....Просто понякога ми тежи да се разправям с нея за тривиални неща , които забъркват мен и сестра ми в безброй проблеми, които пак ние ще трябва да решим след време, но с цената на много време, нерви и пари. Въобще: нямам думи. Много си обичма майката, но понякога просто ми се иска да е малко, като другите майки....
По отношение на виждането често: има много деца, които живеят в друг град в България и също не се виждат често. Може би в миналото щях да се отзова за постоянно на 240 км от София и се съмнявам, че щяхме да се виждаме често...Понякога контакта на тези, които са навън и посрещат родителите си за ваканция тук е някак си по-интензивен...
Ох, трудна тема.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 21
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
още съм налко невежарно не зная защо имь много отговори,а ги няма на официалната страница?!Не искам да ви натъжавам и без това на всички ни е трудно.С радост бих си писала с майките на някои от вас,стига те да искат.Трябва да намерим подходящия начин за връзка

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 21:28 от krasitrud

# 22
  • Мнения: 1 049
Момичета,май темата ви хареса,ни6то че е тъжна.Купете на родителите си компютри.Те ще се научат заради вас.Това е страхотна възможност-всеки ден по няколко пъти да са с вас.Когато си информиран,става по-лесно.Все едно,че сме заедно......
newsm10 Всички имат компютри и всяка вечер сме с часове на компа   bouquet

# 23
Моето майче винаги ми казваше "По добре далеч и добре, отколкото близо и зле", така че живеейки с това правило не тъгувам много от това, че не можем да се видим със семейтвото ми често. Предпочитам да се виждаме по рядко, но да има хубави неща който да си разкажем, отколкото всеки ден да си разказваме едни с същи проблеми Peace Важното е семеството да се обичат, уважават и да държат един на друг, тогава разстоянието няма значение  Hug

# 24
Безброй целувки на всички майчета и татковци от техните скъпи деца и внуци в странство.моите родители вече 12 години живеят без нас-мен и брат ми.малко преди да вляза във форума им съобщих ,че пак ще стават баба и дядо.брат ми ще има бебе и най интересното е че на снахата-чужденка и харесва страшно много името на татко и непременно иска да го кръсти на него-Иван.татко предполагам ще хвръкне от радост.

# 25
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Момичета,май темата ви хареса,ни6то че е тъжна.Купете на родителите си компютри.Те ще се научат заради вас.Това е страхотна възможност-всеки ден по няколко пъти да са с вас.Когато си информиран,става по-лесно.Все едно,че сме заедно......

От една седмица се 4уваме по скайпа, от 3 дни те ни виждат, а от днес и ние ги виждаме  Laughing  Peace
Тази ве4ер бяхме заедно на маса, така да се каже  Wink
Много са доволни, 4е ве4е могат да виждат вну4ето си всеки ден, а понякога и го храня пред компа  baby_neutral 

# 26
  • Мнения: 436
Раздялата...това ми е най тежкото от когато съм в чужбина.
Мен ме гризе в последно време мисълта,че тези години на раздяла са за мен пропуснати години.
Измъчва ме мисълта,че не мога да дам на родителите си това, което бих им дала ако бяхме заедно. Дори ако това е само моето присъствие. В началото не ми беше толкова тъжно, но след като вече и аз имам дете доста се замислям. Верно е телефонираме всеки ден, виждаме се...обаче...за мен това са пропуснати мигове...тъй като живота е много, много кратък и нищо не се повтаря. И ще си останат за винаги такива.

# 27
  • Мнения: 708
ох това ми е най_болната тема.Аз съм една дъ6теря и до преди година бях при мама и татко,толкова са ми малди и модерно мисле6ти,4е 4есто ми доставя6е пове4е удоволствие да излизам с тях по заведения и ресторант4ета отколкото с приятели.А за пазаруване на дре6ки,майка ми просто е най_добрата компания.Абе с една дума много си ги оби4ам и винаги сме били много близки.
Сега съм много 6тастливо омъжена в Италия и въпреки телефонните разговори по 2 пъти на ден многооооо,ама много ми липсват.Сега съм бременна,тежка бременност карам и знам как им се къса сърцето,4е не са до мен,просто по телефона ги усе6там,как се късат от притеснение.
Охххх разревах се.....няма да пи6а пове4е,само 6те кажа 4е МНОГО ГИ ОБИ4АМ И МНОГО МИ ЛИПСВАТ.Да са ни живи и здрави родителите,това е най_важното.

# 28
  • Мнения: 167
ох това ми е най_болната тема.Аз съм една дъ6теря и до преди година бях при мама и татко,толкова са ми малди и модерно мисле6ти,4е 4есто ми доставя6е пове4е удоволствие да излизам с тях по заведения и ресторант4ета отколкото с приятели.А за пазаруване на дре6ки,майка ми просто е най_добрата компания.Абе с една дума много си ги оби4ам и винаги сме били много близки.
Сега съм много 6тастливо омъжена в Италия и въпреки телефонните разговори по 2 пъти на ден многооооо,ама много ми липсват.Сега съм бременна,тежка бременност карам и знам как им се къса сърцето,4е не са до мен,просто по телефона ги усе6там,как се късат от притеснение.
Охххх разревах се.....няма да пи6а пове4е,само 6те кажа 4е МНОГО ГИ ОБИ4АМ И МНОГО МИ ЛИПСВАТ.Да са ни живи и здрави родителите,това е най_важното.

Хей спокойно!Недей така,чак със сълзи!Имай предвид че докато си бременна си още по-чувствителна.И аз родих навън.Без подкрепата на близките ми.Само съпруга ми беше до мен.Майка ми почина преди 7 години и така и не видя внука си.
Радвай се че твоите родители са живи и здрави и ще се радват заедно с теб на внучето!!

# 29
  • Мнения: 2 907
оле Биба, успя да ме докоснеш с думите ти. Тежко е, вярвам ти. Кажи си, 4е имаш най-хубавото на света- хора , които те оби4ат и ще са винаги до теб, дори и само мисловно. Всяко нещо се плаща, щастието също. Вие ще бъдете пак заедно, повярвай ми!!

И се успокой, всяка бременност свършва един ден , после се забравя доста бързо, но ценностите в живота остават...

Общи условия

Активация на акаунт