Мъжете и жените говорят различни езици

  • 22 484
  • 319
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 143
Накрая: "Ама аз къде казах, че жените са по-лоши шофьори?" и заемаш отбранителна позиция като ощипана девойка.
Изказах простото мнение, че по мои наблюдения непредсказуемо поведение преобладаващо имат жените. След което извадихте статистики, че всъщност мъжете били по-лошите, защото статистически повечето птп са причинени от мъже. На което зададох въпроса, след като жена ми има златен талон дали това я прави по-добър шофьор от мен. И никои не се нае да отговори - което е разбираемо. Кое в тезата не е ясно!
Или, типично по мъжки, не ти стана ясно?
Напротив, прозрачна си. Ако желаеш да получиш обаче адекватен отговор, моля те да поясниш, какво те наведе на мисълта, че жена ми кофти шофьор, след като въпроса беше дали наличието на златен талон я прави по-добър шофьор от мен и въобще не съм коментирал уменията и ( буквалното срещу предположението ). Но за начало на смислен разговор в случай че не обобщаваш, сега забелязвам, че питаш жена а не жена ти, - Не! Това че една жена не се справя добре с дадена дейност не води до съждението, че всички жени не могат да се справят. Включително и в шофирането.
Аз само поставям под съмнение личните ти наблюдения, защото са субективни. И естествено пак получавам като отговор личните ти наблюдения. Смешно.
Хм.! Интересно как може да поставяш под съмнение личното ми възприятие за околния свят! Може би виждаш с моите очи? Е разбира се може да поставиш под съмнение изводите. Което ни връща на въпроса на който никои не отговори ( но извадихте статистиките ), Ако жена ми има златен талон ( спазвала е всички правила, не е глобявана и т.н. ) това прави ли я по-добър шофьор от мен

# 166
  • Мнения: 7 690
Да де, видяхме я въпросната прозрачност, заради която ти трябваше пояснение какво точно питам, дали и къде съм казала, че по твои думи жена ти е кофти шофьор и оттам следователно всички жени сме.

# 167
  • Мнения: 46 600
...И никои не се нае да отговори - което е разбираемо. Кое в тезата не е ясно!...
Кое е ясно? Че не ви познаваме. Това е ясно. Откъде да знаем кой е по-добър шофьор. Какво значение има златния талон? И аз имам, но никога не съм сядала зад волана.
Също познавам мъже със златни талони, които нарушават правилата на пътя и предизвикват опасни ситуации, но заради късмет се разминават засега.
Т.е. задаваш въпрос, на който няма как да знаем отговора, затова не сме се засилили да го правим.

# 168
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
А аз добър шофьор ли съм?

Не знам какъв е този златен талон.

Това прави ли ме по-добър шофьор?  Или може би по-лош?
...
?

пп.  Joy

# 169
  • Мнения: 2 143
Жена ти ако е кофти шофьор това прави ли всички жени кофти шофьори?
Не! Кратко и ясно! Сега очаквам да ми защитиш твоята теза като за начало ми посочиш къде са тези мои думи
че по твои думи жена ти е кофти шофьор и оттам следователно всички жени сме.
Т.е. задаваш въпрос, на който няма как да знаем отговора, затова не сме се засилили да го правим.
Защото златния талон е предпоставка за липса на наказания за нарушаване на ЗДвП. И беше изказано мението, че след като мъжката част от стадото по-често нарушава правилата ( статистически ), то значи, че не са по-добри шофьори от мъжете.
А аз добър шофьор ли съм?
Не си! След като не знаеш какво е златен талон, вероятно не знаеш и кога можеш да завиеш наляво след знак "Задължително надясно"

# 170
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
А аз добър шофьор ли съм?
Не си! След като не знаеш какво е златен талон, вероятно не знаеш и кога можеш да завиеш наляво след знак "Задължително надясно"

Не знам какво е златен талон, защото не живея и не карам кола в България. Имам австрийска шофьорска книжка. Тук няма талони, камо ли златни.

Ти добър шофьор ли си?

# 171
  • Мнения: 46 600
Защото златния талон е предпоставка за липса на наказания за нарушаване на ЗДвП. И беше изказано мението, че след като мъжката част от стадото по-често нарушава правилата ( статистически ), то значи, че не са по-добри шофьори от мъжете.
Не съм забелязала връзка м/у златния талон и нарушаването на правилата.
По простата причина, че няма полицай, седнал до нарушителя, за да му пише акт.
Изказано беше мнението, че според статистиката повечето катастрофи са извършени от мъже. Такива са фактите. Но това няма връзка със златния талон. На един човек може да му се разминава 10 г. и пак да вземе талона. Това не значи, че е добър шофьор.

# 172
  • Мнения: 2 143
Ти добър шофьор ли си?
Ммм да кажем, да! Въпреки, че някои имат съмнения...

# 173
  • Мнения: 7 690
За трети път - никъде не съм казала, че това са твои думи. Ясно съм написала

Цитат
заради която ти трябваше пояснение какво точно питам, дали и къде съм казала, че по твои думи жена ти е кофти шофьор и оттам следователно всички жени сме.

Дотук с теорията ти за прозрачност. Моята обаче се потвърждава.

# 174
  • Мнения: 2 143
Ти добър шофьор ли си?
Ммм да кажем, да! Въпреки, че някои имат съмнения...
Но това няма връзка със златния талон.
Има. Няма начин да ти са отнети точки от талона и той да е златен.

# 175
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Ти добър шофьор ли си?
Ммм да кажем, да! Въпреки, че някои имат съмнения...

Добър шофьор си, защото имаш златен талон? Или защото си по-добър шофьор от жена ти, която има златен талон? Или защото ти се оценяваш като добър шофьор?

# 176
  • Мнения: 46 600
Има. Няма начин да ти са отнети точки от талона и той да е златен.

Както казах вече:
Цитат
познавам мъже със златни талони, които нарушават правилата на пътя и предизвикват опасни ситуации, но заради късмет се разминават засега.
Всекидневно сума ти нарушения не биват установявани и наказвани, съответно нарушителите си остават с всички точки.

# 177
  • Мнения: 2 143
За трети път - никъде не съм казала, че това са твои думи. Ясно съм написала
Sunglasses Joy Правилно! Жена ти е лош шофьор, това прави ли всички жени лоши? Не не ги прави!
На така зададен въпрос - такъв отговор!
Или защото ти се оценяваш като добър шофьор?
Защото знам кога мога да завия наляво след знак "Задължително надясно". Защото мога да изпреваря камион при нулева видимост и ще съм 100% убеден, че никои няма излезе насреща ми. Защото знам каква е разликата в поведението на кола със задно и предно предаване в завой на хлъзгав път. Още да изреждам ли?

# 178
  • Мнения: 3 706

Аз само поставям под съмнение личните ти наблюдения, защото са субективни. И естествено пак получавам като отговор личните ти наблюдения. Смешно.
Хм.! Интересно как може да поставяш под съмнение личното ми възприятие за околния свят! Може би виждаш с моите очи? Е разбира се може да поставиш под съмнение изводите. Което ни връща на въпроса на който никои не отговори ( но извадихте статистиките ), Ако жена ми има златен талон ( спазвала е всички правила, не е глобявана и т.н. ) това прави ли я по-добър шофьор от мен
Ти наясно ли си  с понятията субективен и обективен?

# 179
  • Мнения: 7 690
Хабер си нямам жена ти дали е добър шофьор и какво изобщо влагаш под "добър шофьор". Добър като теб или добър като комшията Тишо? Добър шофьор като мъж или добър шофьор като жена? Щото дотук стана ясно, че по твои наблюдения жените са по-лоши шофьори. Аз ако съм добър шофьор кое ще е валидно от двете

- кара като мъж
или

- абе, добре кара като за жена

Общи условия

Активация на акаунт