С мъжа ми се разминаваме

  • 21 546
  • 269
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
След поредните караници,спорове и разговори до посред нощите стигам до извода,че с мъжа ми искаме различни неща от живота.Аз искам семейство,деца(дори повече от две),дом,който с радост да нареждаме парче по парче,топлина,взаимност,заедност.Той преследва някакви свои амбиции за развитие и трупане на финасови блага.Не искал да живее посредствен живот,искал да постигне повече.Семейството му е сякаш между другото и може и без него.Не се радва на семейни празници,не иска да ходим никаде по почивки,не му се харчат пари за нищо.Функционира като робот-бачкане до краен предел,прибиране късно и продължаване да мисли за работа,да чете,да пише и т.н.Ако го помоля да направи нещо иначе,винаги ще го направи.
Чудя се имаме ли бъдеще заедно?И можем ли да бъдем щастливи?Имаме две деца.

# 1
  • Мнения: 1 081
Вие имате деца, аз мислех в началото като прочетох, че нямате. Поема ли разнозските по тя? То нали знаеш нещата се променят не може да е в началото само страст. Освен това всеки човек има право на цели в живота? Ако си гледа семейството аз не виждам проблем???

# 2
  • Мнения: 84
Вие имате деца, аз мислех в началото като прочетох, че нямате. Поема ли разнозските по тя? То нали знаеш нещата се променят не може да е в началото само страст. Освен това всеки човек има право на цели в живота? Ако си гледа семейството аз не виждам проблем???
Поема всякакви разходи,но с неохота.През по-голямата част от семейния ни живот той е издържал основно семейството.Едва от около година аз имам по-високи доходи и поемам почти всичко по децата и част от грижите за домакинството.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
А ти какво искаш той да направи, за което е несъгласен?
За какво всъщност са споровете? В началото реших, че не иска деца, а впоследствие прочетох, че имате две.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Възможно ли е да си има любовница ?

# 5
  • Мнения: 5 468
И аз като останалите в началото помислих, че все още нямате деца и че явно сте младо семейство. Малко странно си формулирала поста си. Вие вече сте семейство, имате две деца, така че според мен е по-добре да работите в полза на семейното благо, вместо да се чудите дали сте един за друг. Няма нищо лошо, че е амбициозен и че иска да постигне повече. Ами, представи си, че беше някой мързеливец, който няма желание за развитие-тогава по-добре ли щеше да е? Поговори с него, обясни му как се чувстваш и се опитайте да изгладите отношенията. По това, което си описала не изглежда да имате някакъв по-сериозен проблем. За какво всъщност се карате? За битовизми ли?

# 6
  • Мнения: 8 803
След поредните караници,спорове и разговори до посред нощите стигам до извода,че с мъжа ми искаме различни неща от живота.Аз искам семейство,деца(дори повече от две),дом,който с радост да нареждаме парче по парче,топлина,взаимност,заедност.Той преследва някакви свои амбиции за развитие и трупане на финасови блага.Не искал да живее посредствен живот,искал да постигне повече.Семейството му е сякаш между другото и може и без него.Не се радва на семейни празници,не иска да ходим никаде по почивки,не му се харчат пари за нищо.Функционира като робот-бачкане до краен предел,прибиране късно и продължаване да мисли за работа,да чете,да пише и т.н.Ако го помоля да направи нещо иначе,винаги ще го направи.
Чудя се имаме ли бъдеще заедно?И можем ли да бъдем щастливи?Имаме две деца.

Може ли да ми преотстъпиш мъжа си, ако не го искаш моля? Mr. Green Шегувам се, но искам да ти покажа, че той е за предпочитане сто пъти пред някой лентяй, дето хем го мързи да изкарва достатъчно, хем се чуди как по-бързо и за какво да похарчи малкото спечелени пари. Екстра сте си и не търси под вола теле.
Само му обясни, че имаш нужда малко да поохлабва понякога нещата, та и ти да се чувстваш добре и изобщо не мисли за глупости като тази дали сте един за друг. Такива, дето хем печелят добре, хем се въртят около печката вкъщи, няма да намериш. Или работи здраво навън за благополучието на семейството, или се върти у дома, ама с празен джоб.

# 7
  • Мнения: 15 519
Според мен просто ти е скучно от еднообразното ежедневие и се чудиш каква драма да измислиш, за да вкараш малко тръпка. Живота ви си е добре. Семейство сте, имате две деца, живеете явно добре щом той е амбициозен да изкарва пари, а явно и ти изкарваш достатъчно. Не мога да разбера какво повече може да се иска. Ти си жената - гледаш домакинството, децата, семейния уют. Той е мъжа - изкарва пари, не се задоволява с това, което е постигнал до момента и иска да постигне повече. Ето на това му се казва мъж на място, който иска да осигури хубав живот на семейството си и добро бъдеще на децата си. Какъв е проблема не разбирам. Вечер си е вкъщи - не е, като да го няма с дни или месеци. Работи и има амбиция да се развива - не е, като да донесе вкъщи 600 лв. и да е доволен, че все е донесъл нещо. Единственото, което може да се нарече проблем във вашия случай е това, че не иска да ходи на почивки. Това, обаче ти можеш да го оправиш. Знаеш кога почива, правиш резервация и го уведомяваш, че едикои си дати сте едикъде си и край. Един, два, три пъти ще фучи, после ще свикне, че даже и ще му хареса, че някой се е погрижил за него да му осигури почивка от натовареното ежедневие Simple Smile. Даже, ако може да сте само двамата без децата ще е още по-добре. Тъкмо ще си се порадвате един на друг Simple Smile
Но, като цяло драма тук няма. Много жени могат само да ти завиждат на мъжа и честно казано, ако не започнеш да го цениш, то може и един ден да се появи някоя, която ще го цени повече от теб. Все пак такива мъже не се срещат често Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 480
Жена му в момента поема по-голямата част от разходите за дома и децата, а до преди година не е било така. Мъжката му гордост е наранена и той се предизвикал да върне "баланса". Дай му време , бъди търпелива и разбираща. Опитай се да видиш нещата през неговата призма. Щом имате две дечица ,явно е , че не разминавате чак толкова.

# 9
  • Мнения: 15 519
Жена му в момента поема по-голямата част от разходите за дома и децата, а до преди година не е било така. Мъжката му гордост е наранена и той се предизвикал да върне "баланса". Дай му време , бъди търпелива и разбираща. Опитай се да видиш нещата през неговата призма. Щом имате две дечица ,явно е , че не разминавате чак толкова.

Ето тук е ключа. Това е много сериозен удар по егото за мъжете, които държат да бъдат главата в семейството и за тях е важно те да се грижат за финансите в това семейство. Факта, че иска да върне баланса и прави всичко възможно, за да го постигне с цената на работа до късно и дори след работно време е достоен за уважение и то най-вече от неговата половинка

# 10
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторката ми се струва позната, та да питам.
Вие не бяхте ли семейството, което живее в Германия и мъжът ти стиска всяка стотинка, защото искаше по- голяма къща?
Не го интересуваше нито как ще е облечен, само и само да не се пръскат излишни пари........

Ти се притесняваше, че си подкопава здравето, защото работи на 2 места- ти тогава не работеше, защото децата бяха малки.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Според мен тя се дразни, защото вижда, че той драпа за повишения и по-добри доходи не за децата и нея, а за самия себе си. Каза, че поемал разходите по тях, но с неохота. За една майка, поставяща на първо място семейството и дома, това е трудно за преглъщане.

Иначе и аз се присъединявам към мненията, че мъжът е по-добър от доста други. Сериозни проблеми не създава, поема си отговорностите, не е хукнал по чуждо, какво още искаш? Идеални хора няма.

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Дори и да не е същата авторка, която беше пуснала идентична тема, тук също не пише, че той стиска парите лично за себе си.
А, че иска да постигне повече като положение на семейството, докато е в силата си.

# 13
  • Мнения: 84
При спорове той ме обвинява,че съм си взимала самостоятелни решения,не съм се съобразявала със семейството и не чувствал,че има партньор.Той иска всичко да се планра до последния детайл за много дълъг период напред.На мен не ми тежи толкова,че работи прекалено много.Като цяло подкрепям амбициите му.Тежи ми това,че не компенсира отсъствията си с пълноценно време прекарано със семейството.Винаги мисли предимно за работа.Не оценя моите усилия и грижи по децата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Предполагам, че той пък мисли, че ти не оценяваш неговите усилия да се развива професионално и да печели повече, което в крайна сметка пак е за вас и децата, макар и с неохота. И вероятно мисли, че ти пък си прекалено взряна в семейството и децата, а трябва да си малко по-материалистично настроена. Приеми, че имате различна гледна точка за тези неща. Всеки би бил щастлив другия да се промени по неговия калъп, но това едва ли ще стане. Засега успявате явно да движите като семейство, не си създавай излишни проблеми там, където ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт