С мъжа ми се разминаваме

  • 21 554
  • 269
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Поема всякакви разходи,но с неохота.През по-голямата част от семейния ни живот той е издържал основно семейството.Едва от около година аз имам по-високи доходи и поемам почти всичко по децата и част от грижите за домакинството.
Не оценя моите усилия и грижи по децата.
Колко са големи децата?
Щом една година вече работите, то те би трябвало да посещават детско заведение?
На квартира ли живеете?
Не искал да живее посредствен живот,искал да постигне повече.

# 16
  • Мнения: 84
Поема всякакви разходи,но с неохота.През по-голямата част от семейния ни живот той е издържал основно семейството.Едва от около година аз имам по-високи доходи и поемам почти всичко по децата и част от грижите за домакинството.
Не оценя моите усилия и грижи по децата.
Колко са големи децата?
Щом една година вече работите, то те би трябвало да посещават детско заведение?
На квартира ли живеете?
Не искал да живее посредствен живот,искал да постигне повече.
Голямото дете е на градина.Малкото няма 1 годинка още.В майчинство съм сега,но по стечение на обстоятелствата от около година имам приходи,които са по-високи от тези,които имах преди.
Живеем в собствено жилище на кредит.Голям апартамент,който обаче в движение обзавеждаме парче по парче.

# 17
  • Мнения: 2 495
Искам да ти кажа,че периодът с малки деца е доста труден и всякакви кризи могат да настъпят между партньорите.Помисли дали не би могла да се вместиш в неговите претенции,за да не го дразниш ,като в замяна на това изразиш и твоите претенции.Т.е -вслушайте се един в друг.Имай предвид,че бащите приемат родителството по по-различен начин от майките.
Другият ми съвет е малко да си измести фокуса от него и да започнеш да се забавляваш не задължително точно с него.Можеш да имаш хоби,приятелки, женски занимания ,почивки,излизания които не включват него.Вие не сте сиамски близнаци ,слепени с главите.

# 18
  • София
  • Мнения: 24 839

Голямото дете е на градина.Малкото няма 1 годинка още.В майчинство съм сега,но по стечение на обстоятелствата от около година имам приходи,които са по-високи от тези,които имах преди.
Живеем в собствено жилище на кредит.Голям апартамент,който обаче в движение обзавеждаме парче по парче.

Не искаш да отговориш дали вече си пускала тема по този повод, но дори и да не си ти- честно казано, да имаш голям кредит и необзаведен апартамент, и бебе, и да вдигаш скандали, че мъжът ти предпочита да не ходите по забавления, а да запълва финансовите дупки, няма да е разбираемо за доста хора.
Особено ако сте и в чужбина, където няма кой роднина или приятел едно рамо да му сложи.

# 19
  • Мнения: X
Засега успявате явно да движите като семейство, не си създавай излишни проблеми там, където ги няма.
 Peace
В майчинство съм сега,но по стечение на обстоятелствата от около година имам приходи,които са по-високи от тези,които имах преди.
А в дългосрочен план дали ще са постоянни?
(не че има нещо сигурно)
Можеш да имаш хоби,приятелки, женски занимания ,почивки,излизания които не включват него.
 Peace

# 20
  • Мнения: 1 701
Според мен мъжът ти е в стресово състояние и явно има и  страх от бъдещето.
Но от толкова работа рано или късно човек рухва.
Той толкова много се е вглъбил в работата, че не възприема реалният свят, семейството и жена си.
Но и фактът, че толкова работи, за мен показва, че ви обича много и не му е все тая за вас.
Ако до сега си говорила с него и резултатът е нулев, може би няма да е зле да се обърнете към семеен терапевт. Те имат много добри методи да го накарат да почувства, как ти и децата се чувствате.
Аз много харесвам Наталия Кобилкина.

# 21
  • Мнения: 18 609
Първо искам да кажа, че казвам само своето мнение и е напълно възможно да не съм права. Но ако имаме 2 деца с мъжа ми и той се страхува да не живее посредствен живот... за мен това би била огромна червена лампа.

Може би защото аз в момента живея с мъж, с който отглеждаме децата от моя предишен брак и имаме едно общо детенце. Но той почти всеки ден ми повтаря, че му се е паднала най-прекрасната жена и ми благодари, че съм му родила дете. За него е достатъчно чудо, че сме се срещнали и имаме дете. В този смисъл подценяването на семейството и децата, дори за момент, на мен ми светват като знак за внимание.

Мисля, че имате огромен шанс да си оправите отношенията. Просто трябва повече да се вгледате един в друг, да общувате повече и да се опитате отново да се преоткриете. Да се радвате един на друг, на двете си толкова малки все още деца - опитайте! Трябва да има шанс да се отворят очите на този мъж, че не всичко е пари и работа и обществено положение. Дано имате късмет Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
Добре, де, защо когато човек е затиснат от кредити, с необзаведен апартамент, с 2 малки деца и бачка като изоглавен, за да създаде по- стабилна основа докато все още може, трябва пак да е виновен, щото видиш ли, не му е до развлечения?
Аз пък се чудя- като едното дете е на градина, а другото няма и година, за какви развлечения иде реч? newsm78

Някакси не си представям детегледачка и ходене по дискотеки точно в този момент.

# 23
  • Мнения: 18 609
Ние живеем в момента с 3 малки деца, много ангажименти и бачкаме  също като като изоглавени. Това не ни пречи да мислим и плануваме само развлечения за настоящето и бъдещето - когато е възможно.

Имаме детегледачка само за през деня и не за уикенди и вечери, само за работното време.  Докато сме на работа, все пак едното дете е бебе, а баби за него няма.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Това е вашият живот и вашето разбиране, но защо решаваш, че щом мъжът ѝ има други приоритети,които поставя пред забавленията, е нечитав и трябва да ѝ светне ламБата? newsm78

Аз все пак продължавам да си мисля, че тази авторка е същата, която писа, че са емигрирали в Германия, че мъжът ѝ иска да имат голяма къща, да постигнат среден стандарт за там, че работи на 2 места и си подкопава здравето.
После постовете ѝ се изместиха в посока, че бил следял да не се пръскат пари, че не искал дори нови дрехи да му купува.........и накратко, изби в това, че тя иска да си седят на нивото емигранти, на които им стигат парите за наема и сметките, и дрешки, и малко забавления.

# 25
  • Мнения: 2 746

Мисля, че имате огромен шанс да си оправите отношенията. Просто трябва повече да се вгледате един в друг, да общувате повече и да се опитате отново да се преоткриете. Да се радвате един на друг, на двете си толкова малки все още деца - опитайте! Трябва да има шанс да се отворят очите на този мъж, че не всичко е пари и работа и обществено положение. Дано имате късмет Simple Smile

 Peace


Другият ми съвет е малко да си измести фокуса от него и да започнеш да се забавляваш не задължително точно с него.Можеш да имаш хоби,приятелки, женски занимания ,почивки,излизания които не включват него.Вие не сте сиамски близнаци ,слепени с главите.

По мое мнение, това е силно погрешно! Отчуждаването е сигурно най-вече когато двама души започнат да се забавляват поотделно  Peace

Авторке, нямате сериозен проблем.Не го притискай много,нека да усеща подкрепата ти, а ти не пропускай да изтъкваш пред него усилията, които полагаш,за да работи спокойно той.

# 26
  • Мнения: 18 609
Самата аз също смятам, че имат огромен шанс да са си добре, само да се вгледат повече един в друг Simple Smile Мен лично лишения от типа на лъскави придобивки никога не могат да ме впечатлят. Аз съм имала периоди с малко средства, както и такива с много налични финанси. Затова съм сигурна, че най-важни си остават отношенията между хората и нищо друго.

И също като viva мисля, че това жената да тръгне по хобита и приятелки няма да й закрепи брака.

# 27
  • Мнения: 8 811
Това е вашият живот и вашето разбиране, но защо решаваш, че щом мъжът ѝ има други приоритети,които поставя пред забавленията, е нечитав и трябва да ѝ светне ламБата? newsm78

Аз все пак продължавам да си мисля, че тази авторка е същата, която писа, че са емигрирали в Германия, че мъжът ѝ иска да имат голяма къща, да постигнат среден стандарт за там, че работи на 2 места и си подкопава здравето.
После постовете ѝ се изместиха в посока, че бил следял да не се пръскат пари, че не искал дори нови дрехи да му купува.........и накратко, изби в това, че тя иска да си седят на нивото емигранти, на които им стигат парите за наема и сметките, и дрешки, и малко забавления.

Може би не е същата, за която мислиш. Не знам защо не отговаря на въпроса ти, може би смята, че не това е същественото, а техните отношения.
Аз съм на страната на мъжа в тази тема. Не разбирам авторката, мисля, че се държи инфантилно. Животът става все по-сложен и подобни претенции ме изумяват. Разбира се, не знаем всичко как стои у тях, но от написаното направих такава преценка.

# 28
  • Мнения: 84
Може би защото аз в момента живея с мъж, с който отглеждаме децата от моя предишен брак и имаме едно общо детенце. Но той почти всеки ден ми повтаря, че му се е паднала най-прекрасната жена и ми благодари, че съм му родила дете. За него е достатъчно чудо, че сме се срещнали и имаме дете. В този смисъл подценяването на семейството и децата, дори за момент, на мен ми светват като знак за внимание.


Бинго!Точно това ми липсва.Понякога имам чувството,че присъства само телом в семейството,а душата му е на работа.И да не чуе дявола,но няма любовница.Мисля.
Не сме емигранти в Германия.В България си живеем.
Той си има някакви комплекси от финансово естество.Израснал е в семейство на не особено амбициозни хора и се е дразнил,че не се стремят да постигнат нещо.Никога не са му помагали материално по никакъв начин.Винаги са купували най-евтиното.Сам се е издържал като студент.
Аз пък съм израснала в семейство,кудето родителите са бачкали много,добре са материално.но неглижират децата.На мен винаги ми е липсвал семейния уют.Обещала съм си децата и семейството да са преди работата ми.

# 29
  • Мнения: 18 609
Тогава просто се успокой. Нищо при вас не е загубено. Какво би зарадвало мъжа ти, какво би накарало теб да се чувстваш по-добре? Това са важните неща!

Общи условия

Активация на акаунт