Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 943
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 711
Cherry, Isotrex може и да няма, но Изотретинион под формата на таблетки има. Лекарството се нарича Roaccutane. Не искам да споря и т.н., не ме разбирай погрешно Flowers Hibiscus

В събота бях на козметик и сега се беля от салициловата киселина, изглежда много гнусно, дано някой на работа не си мисли, че ми има нещо Smiley

Искам да взема на майка ми някакъв крем с ретинол, само че се чудя какъв. За Neutrogena съм чела добри отзиви, макар че силно се съмнявам да види някакъв ефект.

# 211
  • Мнения: 462
Cherry, Isotrex може и да няма, но Изотретинион под формата на таблетки има. Лекарството се нарича Roaccutane. Не искам да споря и т.н., не ме разбирай погрешно Flowers Hibiscus

В събота бях на козметик и сега се беля от салициловата киселина, изглежда много гнусно, дано някой на работа не си мисли, че ми има нещо Smiley

Искам да взема на майка ми някакъв крем с ретинол, само че се чудя какъв. За Neutrogena съм чела добри отзиви, макар че силно се съмнявам да види някакъв ефект.
Йоана, мила, не сте ме разбрала правилно.
Аз не твърдя, че не съществува на пазара перорална форма на изотретиноин. Просто отбелязах, че има и локална такава, която просто не се среща в България. Затова статията от САЩ е неточна, като дели третиноина и изотретиноина по този начин. Никой за нищо не спори, права сте.   bowuu

# 212
  • Мнения: 337
Момичета, много странно! До момента, след като съм се мазала с третиноин, сутрин се събуждах със суха кожа, не пресушена, но нормална. От една седмица сутрин кожата ми е мазна (все едно че през нощта съм била намазана с тежък крем). Върху третиноина не слагам нищо. Не съм променяла и нищо в обичайната си грижа за кожата. Просто нямам обяснение.

# 213
  • Мнения: 18 542
А преди да започнеш третиноина, кожата ти как беше?
Моята не е суха в никакъв случай. Сутрин си се будя с нормално мазна както преди да започна мазането - разбирай сухи бузи и мазна Т зона, обаче през деня не лъсвам както преди.

# 214
  • Мнения: 337
Винаги ми е била много мазна. И след като започнах да използвам третиноин не съм забелязала някаква промяна по отношение на омазнавянето. През деня си лъсвам, тя и слънцезащитата омазнява. Но поне сутрин се събуждах със суха кожа, а сега не знам защо съм доста мазна.

# 215
  • Мнения: 18 542
Нямам представа, честно. Аз се опитвам да спя по гръб, за да не си мачкам лицето във възглавницата. Понякога успявам и бузите ми не са толкова сухи колкото други сутрини, когато се будя обърната настрани и явно си трия страните в калъфката.  Laughing
Честно казано, нощем дали се омазнява или не кожата не ме притеснява толкова.

# 216
  • Мнения: 337
Това със спането ми е голям проблем.  Постоянно спя по корем и не мога да отвикна по никакъв начин. Буквално си нагъвам кожата, особено на деколтето.

# 217
  • Мнения: 18 542
И на мен ми е доста трудно, аз спя странично, но полека лека успявам да се превъзпитам Simple Smile

# 218
  • Мнения: 337
Иначе ми се струва, че при мен има ефект от Астаксантина. Поне петната не нарастнаха и са по-бледи. Чудя се дали може да се пие целогодишно, като се правят почивки, или е по-добре да се приема само през пролетно летния период.

# 219
  • Мнения: 18 542
Аз съм си взела опаковка с 180 капсули 12мг и ще го изпия всичкия, после ще видим.
Нещата които пия и не почивам са омега 3, биотин и вит.Д за сега. Всичко друго ми е на почивки. 

# 220
  • Мнения: 337
Моят е на Солгар и е 5 мг. Твоят е доста повече, може би аз бих могла да пия по две таблетки на ден в такъв случай. Аз четох, че оптималната дневна доза е 4 - 5 мг. на ден, но дали реално е така.

# 221
  • Мнения: 18 542
Май никой не може да каже със сигурност. И аз четох че около 4мг е напълно достатъчно, но добавката която намерих и ме устройваше като цена, и брой капсули беше тази, и за това взех нея.

По принцип, хранителните добавки не са особено регулирани и всички дози са препоръчителни, та го карам на усещане.
Не съм станала по-розова  Laughing и не пишкам розово. Не изпитвам дискомфорт или усещам някаква промяна, така че предполагам, не предозирам.

Знам, че със сигурност омега 3 ми премахна болката в раменната става, за това не планирам да спирам тази добавка в близките години. Вит.Д ми е важен, защото рядко съм на слънце дори лятото - тук си е по-скоро все май месец през летните месеци  Joy а биотина ми намали косопада. От другите добавки не съм видяла пряк положителен резултат, което не значи, че няма такъв де.

Отплеснах се, съжалявам Simple Smile

# 222
  • Мнения: 155
На мен ми дойде най-накрая преди 2 дни Бюфет-а на Ординари. Хич не му вървеше на тоя серум - първо го поръчах през Амазон чрез посредник, обаче ми го върнаха като недоставен, после от сайта на Ординари където също беше върнат като недоставен, оказа се че има малка грешка в адреса, после пък мен ме нямаше и не можеха да се свържат с мен и така най-накрая го получих Wink)).  На първо четене ми харесва - основно като аликация, щото то за 2 дни няма как някакъв резултат да има. С него заместих един серум на Таймлес, който използвах сутрин заедно с вит С. серум. Вие какво използвате сутрин  след  тертиноина вечер? Има ли нещо, което да ви е впечатлило?

# 223
  • Мнения: 10 264
А този гръцкия Аирол, мога ли веднага да го мажа и всеки ден или постепенно трябва да го въведа?

Имам колега, който ще си ходи и планувам да му поръчам едно 3 тубички. Киселини, ретиноли и подобни мажа постоянно, но ги спирам края на май. Та означава ли това, че ако реша да пробвам Аирол-а, ще трябва да го въведа постепенно или да почна нещо по-леко и в по-късен период да мина на него?

# 224
  • Мнения: 3 776
Идвам да споделя, че кожата ми наистина стана изключително фоточувствителна предполагам от третиноина.

Излизам на двора с широкоспектърен сънскрийн 50 фактор, шапка и лягам да чета под дърветата на сянка и след час-два лицето ми е зачервено, а на деколтето усещам, че ми пощипва. Случва ми се вече два поредни дни. Интересното е, че миналото лято, когато започвах с третиноина нямах такъв проблем. Пак си носех сънскрийн и шапки, седях под чадъри, но не горях изобщо. Явно този ефект е с натрупване и се разгръща във времето.

Късно ли е вече да започна с астаксантин според вас?

Иначе продължавам да мажа по шията, деколтето и около очите, вкл. горен клепач и нямам никакви проблеми. Кожата по деколтето ми е много хубава - стои една стегната, блестяща и някак напоена.

Общи условия

Активация на акаунт