Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 80 005
  • 746
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 155
Margherita09, предполагам по принцип не си със суха и чувствителна кожа?

Кожата ми е нормална към суха. За чувствителна - понякога реагира на някои неща (не зная точно на какво, мисля, че по-вероятно да са външни фактори, не козметика) с раздразнение и сърбеж, но не са някакви бурни реакции. Просто я чувствам раздразнена и ми се иска да си търкам лицето постоянно. Гледам да се въздържам, слагам вечерта някоя маска и отшумява, понякога на другия ден, понякога след ден-два. Това не от третиноина, а винаги съм го имала. Не зная точно на какво с дължи и понеже не ме притеснява кой знае колко, не съм се задълбавала. По-скоро си мисля, че е реакция към някои цъфтежи навън. Единственото, за което знам, че със сигурност ми запушва порите и кожата ми реагира ужасно е масло от карите. Има ли го някъде след 3-4 дни се сдобивам с големи твърди и болезнени пъпки, затова вече винаги чета съставите и ако го има - не купувам.

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 806
Момичета, Аирол 0,05% или 0,025% може ли да се поръча онлайн? Ще ми донесат от Турция 0,1% и ще го започна на лицето, но за шия и деколте със сигурност ще ми е много силен, а понеже спя някак сгъната по деколтето вече се забелязват първите линии.

# 572
  • Мнения: 255
Здравейте, момичета,
Много се радвам, че открих тази тема във форума. Интересувам се и чета за ползите от ретиноиди от доста време, а от почти две години ползвам и продукти с ретинол.  При доста непоследователното ми ползване на такива продукти, пак мога да кажа, че забелязвам положителен ефект - и аз съм в групата на 40+, така че неща като подобряване плътността и намаляване на дълбочината на някои бръчки се забелязват.  Мисля до половин година да въведа и ретин А, но засега ще продължа да увеличавам концентрацията и честотата на ползване само на ретинол и Hydroxypinacolone Retinoate. Тъкмо получих поръчката си от The Ordinary и смятам да ползвам всяка вечер Granactive Retinoid 5%, а ведъж в седмицата Retinol 1% - формулата в сквалан. Последно ползвах ретиноловия продукт на Indeed labs, но не съм съвсем сигурна какъв е процентът на ретинол в него.
Видях, че коментирате слънцезащитни продукти. Аз съм изключително доволна от Nivea Sun Protect Water Gel Spf 50, PA +++. Не срещнах коментари за него и затова реших да споделя впечатления.  Това лято попаднах на препоръки от доста блогъри и го поръчах от amazon. Не се намира в БГ, произвежда се в Япония. Млечнобял гел е, който се усеща много леко на кожата. Не лепне и стои добре под грим. Допълнителен плюс е икономичната опаковка от 140 грама., като на мен ми излезе около 25 лв.
 

# 573
  • Мнения: 18 542
Момичета, Аирол 0,05% или 0,025% може ли да се поръча онлайн? Ще ми донесат от Турция 0,1% и ще го започна на лицето, но за шия и деколте със сигурност ще ми е много силен, а понеже спя някак сгъната по деколтето вече се забелязват първите линии.
Не става онлайн, трябва на място за гръцкия. Ако не успееш да се сдобиеш, може да пробваш на Ординери ретиноидите за тази област. Другата "рецепта" за предотвратяване на линии по деколтето от поза на тялото при спане е да спиш по гръб. Трудничко е, но се свиква и е много ефективно и за деколтето а и за лицето също. 

Elenora, този ли е на Нивеа слънцезащитния?

# 574
  • Мнения: 1 667
Аз съм се заредиха с около 20тестера слънце защита и засега пробвам. От биодерма лъсвам. От виши пак. Авен най добре стои. вие от кои сте доволни?
 

# 575
  • Мнения: 255
 Миоки, ето този е моят слънцезащитен http://amzn.to/2frtzcm

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 11:50 от Elenora

# 576
  • Мнения: 18 542
Аз, като че ли до сега, от японския Hada Labo Perfect UV Sunscreen Gel 50g SPF 50+ PA++++ и ще продължа да се оглеждам за азиатски, но си търся без алкохол.
С химични филтри е, не е тониран, лек, консистенцията му е на воднист крем, нанася се супер лесно, попива бързо, не оставя следи и прави кожата много мекичка.

Другите, които имам и ми харесват, с някои забележки са NeoStrata Sheer Physical Protection SPF50 и SkinCeuticals Mineral Radiance UV Defense SPF 50. Доста са подобни двата. И двата са с физични филтри, текстурата им е на течен лосион, тонирани са, изсъхват без да оставят лепкав слой, но проблемът с тях ми е, че ми изсушават и цвета им е леко сивкав за моята кожа.
Задължително трябва да сложа нещо отгоре - я фдт, я бронзант или руж, иначе изглеждам мъртво бледа.

Elenora, благодаря! Ще взема да пробвам. До колкото видях, май няма алкохол в състава. Thinking

# 577
  • Мнения: 255
Миоки, алкохол всъщност има. Погледнах в cosdna и в едно-две ревюта, които бях чела. Оказва се че продуктът е бил преформулиран през 2015, но алкохолът си е останал. Аз обаче не го усещам. Макар че съм с доста суха кожа, алкохолът не причинява дразнене при мен.

# 578
  • Мнения: 18 542
Ясно, нищо, все пак мисля да го пробвам. Проблемът ми с алкохола е, че е изсушаващ, не друго, а както вече се оплаках многократно, напоследък кожата ми изпива всичко и много се изсушава, та ми се искаше да намеря и нещо без алкохол.
На Хада Лабо алкохолът не ми дразни и не го усещам наистина, та ще дам шанс и на Нивеата както и на още няколко азиатски снълцезащитни кремчета. В момента правя проучване, чета ревюта и съм така  Crazy

# 579
  • Мнения: 1 990
Включвам се по повод хидратацията, нищо че още не съм почнала третиноина, поради простата причина, че вероятно пътува със сухопътен транспорт, от сорта на кучешки впряг.
Много харесвам този крем, зимата ми е спасяващ. Страхотно омекотява и подхранва, хубав състав.. Предполагам, че ще е добър за третирана с третиноин кожа. Харесвам и този серум , но той е и по-скъп.  Ползвала съм го самостоятелно, защото е изключително хидратиращ.

Другите, които имам и ми харесват, с някои забележки са NeoStrata Sheer Physical Protection SPF50 ...... проблемът с тях ми е, че ми изсушават и цвета им е леко сивкав за моята кожа.
Задължително трябва да сложа нещо отгоре - я фдт, я бронзант или руж, иначе изглеждам мъртво бледа.
А на мен  даже  ми придава цвят, смЕтай Joy


п.п. Поръчах EUK 134  и Natural Moisturizing Factors + HA на Ординари. Първото ясно, второто някой ползва ли?

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 15:08 от Catalano

# 580
  • Мнения: 18 542
Направо се изяждам от яд, когато някой препоръча хубав български крем, до който не мога да се докопам веднага. Crossing Arms

Заглеждам го аз този натурален овлажняващ фактор от известно време, но събирам за поръчка от Ординери. Ще го пробвам със сигурност, още повече, че са пуснали и голяма опаковка. Отзивите са добри, като мненията са, че става за мазна кожа, но е слабичък самостоятелно за суха.

# 581
  • Мнения: 1 990
Миоки, има бг сайтове, които доставят до чужбина, не зная до колко е изгодно, но мисля, че и с Бг пощи пращат. Т.е. едва ли е непоносимо скъпо.

Аз се колебах толкова дълго какво точно да поръчам от Ординери, те пък се оляха с нови и иновирани неща, още сума ти са comming soon... И за да не се чудя още три месеца пуснах една бърза и недообмислена поръчка..

 А пък това как ме блазни......Flushed

# 582
  • Мнения: 18 542
А бе аз сестра ми ползвам за пощенски услуги  Mr. Green ама вече ставам маалко нахална.
Може ли да ми кажеш каква е цената на крема, че в сайта не я пише?

Какво поръча от Ординери?
Аз им ставам все по-голям фен. Сега ме вкарваш и в размисли за този серум на Niod  Crazy Не разбирам как се ползва, под слънцезащита или вместо такава?  newsm78  

Явно е слънцезащита + други защити. Май ще почакам да изкарат слънцезащитата на Ординери преди да реша какво да пробвам.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 13:42 от Миоки

# 583
  • Мнения: 1 990
Мисля, че 11-12 лв е кремът, не помня точно. Разгледай им нещата на Българска Роза, няколко серии са,  имат добри състави и са в широк ценови диапазон. И аз бих могла да ти пратя.


От Ординери поръчах само EUK 134  и Natural Moisturizing Factors + HA . Реших, че докато чакам да им излязат слънцезащитите - ще пуснат нещо друго, аз ще реша да чакам и него и.. т.н.Laughing

Абе НИОД е "for the hyper-educated", аз нямам такива претенции, навремето няколко шишета CAIS употребих, без видим резултат и сега съм просто скептична - което не ми пречи да дебна какво ново измислят Smile

# 584
  • Мнения: 18 542
И аз вече се връзвам трудно, особено като са високи цените, очаквам "уау" ефект, за това и съм така пристрастена към Ординери. Не са уау, но са достатъчно добри и цените са им доволни.

Сподели после опит с Natural Moisturizing Factors + HA как е. Вчера си пуснах един LA ROCHE-POSAY HYDRAPHASE UV INTENSE LIGHT да видим с него как ще е и си открих един забравен ББ крем пак на La Roche HYDREANE. Спомням си, че ми беше леко розов и за това не го ползвах, обаче сега като ми изсветля лицето и ми пасва точно цвета.

Общи условия

Активация на акаунт