Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 80 091
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18 542
За стягане на контура не мога да кажа нищо, защото поне този проблем за сега нямам, но кожата от двете страни на устата, определено ми е по-стегната. Не много, но е достатъчно забележимо. Надявам се да продължи подобрението въпреки, че остарявам с всяка една изминала година  Laughing

При мен най-големият проблем все още е околоочната зона, особено като се усмихна и фини линии тук-там.

Преди третиноина, черните точки и белите подкожни от двете страни на брадичката в зоната под нивото на устата. Тези черни и бели точки ги имах откакто се помня и никога не съм можела да ги изчистя напълно - това маски, скрабове, стискане - не братче, няма махане, но вече смело мога да кажа, че се изчистиха.
Имам си разширени пори, но черни и бели гадости не  Mr. Green Имам и петна още да боря, но не очаквам 25 години да си отглеждам проблемна кожа и за 5 месеца да се сдобия с бебешко дупе вместо лице  Joy

Мога смело да кажа, че за мен този крем е вълшебен и ме е яд, че не го открих 10 години по-рано. Винаги съм слушала и съм си мислела, че ретиноловите продукти са за възрастни жени (разбирай над 40-45) и мазната кожа не трябва да се добрижава до масла - голяма грешка, но не мога да върна времето назад.

# 661
  • Мнения: 3 027
Миоки, аз използвах тази слънцезащита преди 2г. и от нея си докарах петното на челото. Не бях на море, в градски условия.
От 1 год. използвам Дайлонг Екстрийм 50+ лосион за тяло се води и съм много доволна, щом и на морето се предпазих, при все, че се пекох!
Харесва ми най вече, защото е водоустойчив, не е нужно толкова често подновяване. За суха кожа е страхотен, дава ми лека сочност и плътност на лицето, не лепне, сякаш и леко ми матира петната, от светлината ли, но не личат толкова като съм с него.

# 662
  • Мнения: 4 741
Moмичета, четох едни препоръки на лекар за нанасяне на третиноина... Първо измивното средство да не е тип пенещо и да не съдържа sodium laurel sulfate, защото това води до белене от третиноина.. Освен това да се изчака 15мин от миенето до нанасяне на крема, пак за да се избегне отново беленето.. Най-добри резултати се виждали след нанасяне на третиноина всяка вечер след 2 години... После може да се поддържа през вечер..  Освен това за добра хидратация препоръчва крем с някакви опти-серамиди... newsm78

# 663
  • Мнения: 18 542
El_83, ще му дам аз шанс на този крем за сега, много ми харесва като текстура и усещане, а и подновявам редовно, така че не вярвам да ми създаде проблеми. Не съм се отказала от търсене на други де. Този ли е който препоръчваш?

lunna pateka, аз ползвам масла за измиване, а сутрин с онзи киселинния и имам едно голямо шише Cetaphill което ще ми стигне за 100 години сигурно. В тях няма такава съставка. Това е май пенещ агент, а пенещи се вече не ползвам категорично никакви.

Тези опти-серамиди нямам идея какви са. Гледам в натуралния овлажняващ фактор с хилауронова к-на на Ординери има някакви серамиди, липиди, уреа, амино-киселини и други благини. Крема на Сера Ве също е със серамиди. Други кремове все още не съм намерила, но и не съм търсила много де. Поръчах този на Ординери, ще видим как е. Ще се оглеждам и за опти-серамиди. Crazy   

# 664
  • Мнения: 3 027
Същия е да  Peace

# 665
  • Мнения: 18 542
Мерси, слагам го в мерак-листа  Grinning
Колекцията ми от козметика расте лавинообразно, вече не знам къде да слагам всичко  hahaha нито пък ще успея да измажа всичко. Време е да се поспра, ама аз толкова години нищо кажи-речи не правех за кожата си и сега явно наваксвам, а гледането на клипове в ютуб не помага в ограничаването.

# 666
  • Мнения: 1 675
 Миоки кой е този овлажняващ на ординери?

# 667
  • София
  • Мнения: 1 210
Кого следите в нета на тази тема, освен Мелиса и Hot&flashy? Аз скоро почнах да чета темата, видях линковете в началото и изгледах доста от клиповете им. Вдъхновяващи са, двете по различен начин са страхотни жени.
Но ми се чете и още някой.
За протокола - снощи за първи път сложих Airol. Днес усещам кожата си все едно съм била на силен вятър или на слънце, но не е неприятно. Сутринта почистих и намазах 2-3 стъпки от корейска хидратираща грижа.
Чудя се кога мога да вкарам вит. С. Трябва да поръчам от Ординери, но предполагам, че мога да поизчакам.

# 668
  • Мнения: 18 542
Ето този Natural Moisturizing Factors + HA. Има го в разфасофка от 30 и 100мл. Аз си поръчах един 30мл. Ако ми хареса, ще си взема голямата опаковка, обаче и без това имам един куп които искам да измажа, реших да не се хвърлям на голямата опаковка.

Аз гледам

Monika McGillicuddy - много ми е симпатична и няма ботокс, филъри и други интервенции.

Beauty and the Bargain - тя ползва ботокс обаче, за други корекции не знам, но има интересни клипове за ретин А

Тази е сладурана Noushin MK тя от пролетта е на ретин А

Още няколко канала с клипове по темата на ползващи ретин А редовно дами
FiftyPlusBeauty
Ziggy Smith: Look 10 Years Younger - има разни интервенции

и този господин дава доста добри съвети по темата + по темата за киселините и пилингите Montarbo Skin Care

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 21:20 от Миоки

# 669
  • София
  • Мнения: 1 210
Миоки, много благодаря Kiss Почвам ги Wink

# 670
  • Мнения: 429
Здравейте, тъкмо си купих Airol от Гърция
и разбрах, че съм бременна. Третиноин противопоказан ли е при бременност?

# 671
  • Мнения: 18 542
Да, абсолютно противопоказен е! Може да доведе до малформации.
Не го ползвай докато си бременна и после кърмиш.

# 672
  • Мнения: 3 300
Снощи се намазап с испанския ми Ретин А с доста страх. Нищо ми няма днес, но знам, че ако реша да продължа, по-нататък ще са страничните ефекти.
Сега, като няма слънце, пак трябва да плескам слънцезащита, нали?

И още нещо - на стайна температура да го държа, налир не в хладилник?

# 673
  • Мнения: 18 542
Карай го бавно и ще си наред.
Виж дали пише на тубичката за температура на съхранение. На моите пише на Т до 25 градуса. Аз моите ги държа в шкаф, не в хладилник.

Има-няма слънце, мажеш слънцезащитен. Лъчите минават и през облаците, просто през зимата може с по-нисък фактор, но поне spf20 зимата и spf30 лятото.

# 674
  • Мнения: 3 300
RумиK, за мен жената от Hot Hot&flashy не ми е вдъхновение въпреки че е опънатa.
Аз харесвам тази:
https://www.youtube.com/watch?v=kzuYebLh5Vw

Миоки, благодаря  Peace

Аз не искам да се откажа от обичайните си серум и крем и вчера сложих серума си, след него Ретин А и накрая нощния ми крем.
Освен, че не си давам кремовете, които десега ползвам, серумът го ползвах и като бариера преди Ретин, защото имам много чувствителна кожа. Кожата ми е минавала през себореен дерматит, който доста борих.
Само да не стане беля сега, както всичко ми наред.

Всъщност аз целя да не ми се отпуска физиономията. Бръчки и петна нямам.

Леко ме притеснява и това да мажа на кожата си нещо, което е с рецепта, да не се окаже вредно за друго за здравето ми.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 11:06 от marigold_

Общи условия

Активация на акаунт