Помага ли ви мъжът Ви в гладенето?

  • 23 818
  • 326
  •   1
Отговори
# 255
  • На Марс
  • Мнения: 8 723
У дома всеки глади себе си, ако това значи че помагам да, макар ич да не ме бива Simple Smile

# 256
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Не ми помага, ама и аз не го карам де.Повечето ни дрехи са такива дето не искат гладене, защото хич не си падам по него.Случвало се е с детето да заминем на някъде за седмица-две и тогава сам си глади ризите за работа, т.е. ако го накарам вероятно няма да ми откаже.Виж с пускането на пералнята е чист абориген-изобщо не знае кое копче за какво е,но това е въпрос от друга тематика...

# 257
  • Мнения: 138
У нас се глади само в краен случай.Grin Мъжът ми не е по домашната работа, над нещата е човекът.Yum
До сега винаги аз съм чистила, прала и тн. Когато имах време не беше проблем, но в момента сме с малко дете, освен това двамата работим наистина много, в следствие на което домът ни все повече почна да придобива вид на кочина. Скоро ще се местим в ново жилище, та там мисля да си реша проблема генерално - просто ще наема жена, която два пъти седмично да идва и да ни опрвя мизериите....барабар с измачканите дрехи. Simple Smile

# 258
  • Мнения: X
У нас се глади само в краен случай.Grin Мъжът ми не е по домашната работа, над нещата е човекът.Yum
До сега винаги аз съм чистила, прала и тн. Когато имах време не беше проблем, но в момента сме с малко дете, освен това двамата работим наистина много, в следствие на което домът ни все повече почна да придобива вид на кочина. Скоро ще се местим в ново жилище, та там мисля да си реша проблема генерално - просто ще наема жена, която два пъти седмично да идва и да ни опрвя мизериите....барабар с измачканите дрехи. Simple Smile
Трудно ще се оправят нещата дори с наемане на жена за чистене. Ако някой е над нещата, половин час до два часа са напълно достатъчни за да се върне кочината. Или жената ще бъде у вас 24/7, за да мие всяка изцапана чиния и чаша или да почиства трохите, наронени по пода?

# 259
  • София
  • Мнения: 11 542
Охооо, и вкъщи имам един над нещата.
Иначе не прави кой знае каква кочина, само си лежи на дивана и си цъка на компютъра.

# 260
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
На такива "над нещата" най- малкият им проблем е дали има или не кочина около тях.

# 261
  • Мнения: 138
The wishmaster, на мен дертът ми е ако може някой да ме отменя за по-съществените домакински задължения - баня, тоалетна, тераса, прахосмукачка, стирка - въобще цялостното привеждане във вид на жилището. Това на мен би ми отнело поне половин ден, а просто вече не разполагам с това време. Струва ми се доста по-лесно  да се опитвам да поддържам чистота за определен период (да събера един трохи, както даде за пример), отколко да лъскам основно цялото жилище и то в оскъдното свободно време, което имам. А мъжът ми....такъв е, приела съм го, не желая постоянно да му мрънкам, полза от това не съм видяла (колкото и да дудна, пак намирам събути и захвърлени чорапи на най-невероятни места Smiley ). За щастие той е много ЗА идеята "домашна помощница", така че в нашия случай си мисля, че до известна степен ще си решим проблемите. Simple Smile

# 262
  • Мнения: X
The wishmaster, на мен дертът ми е ако може някой да ме отменя за по-съществените домакински задължения - баня, тоалетна, тераса, прахосмукачка, стирка - въобще цялостното привеждане във вид на жилището.
Разбирам. Основното чистене е трудоемко и е добре да има някой, който да го свърши вместо теб. Но аз имах предвид, че когато се пази, т.е. поддържа, основно чистене се налага много по-рядко, а ако някой е прасе свинско, като моя син например, и два часа след основното чистене са достатъчни, за да не си личи, че изобщо някога е чистено. Мръсни, засъхнали чинии на масата и трохи, достатъчни за седмичната прехрана на средно угоена кокошка, допълнени с някой и друг миризлив чорап и резултатът от чистенето е заминал.

# 263
  • Мнения: 138
The wishmaster, така ме разсмя, искрено. Описваш познати картини. Simple Smile

# 264
  • Мнения: 138
Тарталетка, не съм съгласна с теб. Това, че вкъщи е кочина прави впечатление, както на него, така и на мен. Но факт, никой не обвинява и не изисква от другия безупречен ред и чистота. Просто сме приели обективно нещата. Аз не съм домакиня, работя активно, времето, което имам извън работа гледам да го прекарвам с детето, пък ако остане малко и за мен...ехееее, берекет версин! Simple Smile  Мъжът ми има над 100 човека персонал, та за това сигурно, след като се прибере мята чорапите на лампите, наяжда се и просто гледа да легне и да умре. Smile Та така, хора и ситуации всякакви. Simple Smile

# 265
  • Мнения: X
И на мен вече ми е смешно, защото Говендърът порасна и живее отделно. Ама, като беше тийнейджър, що джобни съм му конфискувала за наказание...

# 266
  • София
  • Мнения: 11 542
Е, моят хубавец никога не оставя чорапи или мръсни дрехи където му падне. Чинно си ги оставя където трябва. Колите подрежда и мие, чантичката му е подредена като аптека. Ама вкъщи никакъв го няма. Има редки просветления, като например да измие чиниите 1 път в седмицата, да измие банята и душ кабината 2 пъти в годината. Прозорци също мие. За всичко друго никакъв го няма.

# 267
  • Мнения: 46 641
Gerry@, няма да помогне жената, 1-2 най-много ще е ок.
Единственият начин е да станеш и ти над нещата. Точно след 2 месеца като няма какво да яде и няма чисти дрехи ще спре да е над нещата, гарантирам Grinning

# 268
  • Мнения: 592
Аз не давам на никой да ми глади дрехите! Имам си изисквания.

# 269
  • Мнения: X
Аз не давам на никой да ми глади дрехите! Имам си изисквания.
Склонна съм да се примиря с твоите изисквания и да ти делегирам гладенето на дрехите на цялото фемили. ГладИ ги според твоите изисквания колкото душа ти иска.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт