Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 19

  • 36 077
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 690
Аз познавам Полина, но явно това е модернизирано.

# 91
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Чувала съм за жена, която се казва Салфетка, както и за Клозетка. Мисля, че и двете са от Видин.
Имах състудентка, която се казваше Ниделина. Преподавателите често бъркаха името й.
Как ви звучи името Тигран? Мен ме напушва смях.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 14 736
Динковци има навсякъде, или поне в Източна България. Не знам дали в някои региони са били повече от други.
Имам чувството обаче, че в Пазарджик и района е най-голяма концентрацията на Малиновци.

Тигран е арменско име.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 757
Познавах Сероп, арменец.
И едно момиченце Паола.

# 94
  • Мнения: 4 303
Нямам претенции да знам имената на целия североизток, но определено Динко не е често срещано за разлика от Дяко или Неделчо, което тук произнасят като Н,дельчу.

# 95
  • София
  • Мнения: 20 205
Единият ми прадядо се казваше Жеко.

Чувала съм за жена, която се казва Салфетка, както и за Клозетка. Мисля, че и двете са от Видин.
Имах състудентка, която се казваше Ниделина. Преподавателите често бъркаха името й.
Майка ми имаше приятелка от Видин, казваше се Касинка /като лентите-шапчици на медицинските сестри/.  Laughing
А по някоя от телевизиите водещата е Наделина.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 14 736
Може. Динковци има доста между поколението над 40-50-годишна възраст от Бургас поне до Хасково и Стара Загора, за Североизтока признавам, че не знам.
В Пловдив и района местен жител (по рождение) не познавам да се казва само Динко, но пък съм чувала да наричат така Костадин (мой роднина, 80-тинагодишен) и Господин (между 50 и 60). Та сигурно и само Динковци има. Иначе друг мой роднина по сватовство се казва само Динко, и той е възрастен вече, но е кръстен на дядо си и семейството е от един малък град близо до Хасково.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 14 095
И аз в Пловдив всичките Динковци, които познавам са или Костадиновци, или Господиновци. А бургаските ми познати, имам и роднини, са си Динко или Динка. Дядо ми беше Диньо.

# 98
  • Мнения: X
Единият ми прадядо се казваше Жеко.
А баба ми се казваше Жека. На нея съм кръстена, буквичката само де Hug

# 99
# 100
  • София
  • Мнения: 6 010
Сега се сетих Simple Smile
Вуйна ми е Спасена, казват й Писа, леля ми е Свободина, казват й Ина.

# 101
  • София
  • Мнения: 20 205
А баба ми се казваше Жека. На нея съм кръстена, буквичката само де Hug
Жани, интересно име, не го бях чувала в женски вариант.  Hug

По темата - Волена.

# 102
  • София
  • Мнения: 11 522
Далина - бебе

# 103
  • София
  • Мнения: 11 522
Памела Чивилиева

# 104
  • София
  • Мнения: 20 205
Филданка

Общи условия

Активация на акаунт