Ограничителна заповед към бащата да не може да се вижда с децата ?

  • 14 578
  • 236
  •   1
Отговори
# 225
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Жалкото е, че много жени се примиряват с това нещо и продължават да бъдат тормозени физически и психически от съпрузите си, след това което прочетох си мисля, че Ани не е обърнала внимание, нито ѝ светнала лампичката при първия подобен изблик към нея от негова страна, явно си е мислила, че и това ще мине, но не минава, а с годините се задълбочава, посегне ли един път, ще го направи отново.
Не мога да разбера каква е целта на тази тема, моля някой да ме светне, защото явно и самата авторка не знае?
Смени два или три пъти твърденията си, започвам да си мисля дали същите са реалност.....

# 226
  • Мнения: 1 565
Да за сега не ми стиска и аз от това се страхувам ,че отношението към децата няма да се промени дори и да живеем по добре .За себе си не ме е страх ,колкото от това ,че децата реално са пренебрегвани от баща си и малкото време през което са заедно ,първия път когато това се случи с мен се бях отдалечила от него за известно време ,но после пак се върнай ,а й вече бях бременна имах ли избор .Все съм с някаква надежда ,че всичко ще си дойде на мястото .

# 227
  • Мнения: 25 823
Не мога да разбера каква е целта на тази тема, моля някой да ме светне, защото явно и самата авторка не знае?
Смени два или три пъти твърденията си, започвам да си мисля дали същите са реалност.....

Ами, според мен, изнервеният ѝ мъж не е изтраял тръшкането на едно от децата и го е тупнал по дупето. При Анито, също изнервена, веднага сработва майчинският инстинкт и тя решава, че трябва да спаси децата си от баща им чрез ограничителна заповед. Дали да предпази децата, дали да стресне и накаже него – не става ясно.
След пускането на темата и последвалите коментари разбира, че в живота не става така, както по филмите. Че разделянето с бащата я хвърля в много неблагоприятно финансово положение, в резултат на което решава, че дяволът всъщност не е чак толкова черен. Или пък вече ѝ е минало. Та на този етап остава при мъжа си, може би докато си намери работа. Или завинаги, едва ли някой може да предскаже как ще се развият нещата в това семейство.
Аз обаче имам едно предложение. Така и така са седнали на масата на преговорите, защо Ани не предложи на мъжа си да се сменят за малко? Той да остане цял ден при децата, тя да отиде да работи по къщата. Да видят с очите си какво прави другият и дали си клати краката, или наистина има от какво да се уморява и изнервя. За няколко дена от време на време даже за тях ще е приятно разнообразие на сивото ежедневие и реална почивка. Той ще си "почива" вкъщи с децата и тя ще си "почива"", мъкнейки тухли, вар или каквото там прави мъжът ѝ по новия им дом.
Тогава вече може и да им се получи разговорът.
Друго предложение – стана ясно, че се справят финансово, не мизерстват. Защо не отделят от време на време по някой лев и да поверят децата на някого – дали детегледачка, дали почасово в някой клуб? Явно и двамата имат нужда от почивка, а децата – от спокойни родители.

# 228
  • Мнения: 14 972
Ани , а как ще го спреш да ги удря ?
Щом в момента положението е такова , че се надяваш "всичко да си дойде на мястото", започни наистина някаква промяна. По-горе имаше хубав пост в този смисъл. Ако мъжът ти не е патологичен насилник , а шляпа от преумора / това е ужасно , но да приемем / , то тогава бъди ти по-спокойна и мила , обгрижвай децата , за да не създават условия за побой. Той как ти обясняВа , защо  им посяга ?!
За първи път пиша в тази тема. А тя откъде тръгна , къде стигна. #Crazy #Crazy

# 229
  • Мнения: 39 573
Избор винаги има.
Казах ти- детските за близнаци са 150 лева. Издръжката от таткото е минимум 115 на дете. Ето ти 380 лева без да си мръднеш пръста. Като продавачка да работиш 500 лева да взимаш ето ти 880 лева. Няма да ти е лесно, но е вариант.

# 230
  • Мнения: 22 036
Вие наистина ли мислите, че мъжът и е насилник? Аз се съмнявам, но ако ви е кеф да я разведете, дерзайте. Тя и без друго не може да мисли самостоятелно, но дано и някоя от вас я прибере, когато се окаже със 150лв помощи и без издръжка, защото него сигурно го осигуряват на 450.

# 231
  • София
  • Мнения: 24 839
Боя под каквато и да е форма не влиза в моята представа за отглеждане на деца и ми е доста жално ,дори и от един лек шамар ,а на последък не са никак леки .

И затова реши пред децата да налетиш да се биеш с баща им?

Прави ми впечатление, че щом почнеш да губиш съчувствие и ти се кажат нелицеприятни неща, засилваш акцента върху
шамарите, че и силата им се увеличава.

# 232
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 533
Како Сийке, съгласна съм, аз мисля, че вече ѝ минало, също така смятам, че Ани действа по инерция и след няколко дни забравя всичко и живота продължава постарому.

Вие наистина ли мислите, че мъжът и е насилник? Аз се съмнявам, но ако ви е кеф да я разведете, дерзайте. Тя и без друго не може да мисли самостоятелно, но дано и някоя от вас я прибере, когато се окаже със 150лв помощи и без издръжка, защото него сигурно го осигуряват на 450.
Честно, изобщо не знам какво да мисля, сериозна съм.

# 233
  • Мнения: X
Ъпсурт, авторката се самонавива, а не убеждава нас в каквото й да е. Възможно е , когато се успокоява интезнитетът спада и променя  възприятията wink:
Как` Сийка цепи мрака - реалистично и прагматично!

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 21:25 от Анонимен

# 234
  • Мнения: 39 573
Даун, ако визираше мен, че държа да я разведа. Ми не. Не мога да я прибера вкъщи, защото аз самата отглеждам сама дете. С тая разлика, че работя като вол, изплащам ипотека и се грижа за детето си, което е съвсем  малко по голямо от тези на авторката. И сама си правя разчета на финансите. Разведох се за далеч по-леки неща от шамарите. Но това е моя избор, с който съм щастлива. Смятам, че давам добър пример на дъщеря ми, че семейството което имахме с баща и не беше ок за моите представи. Но това съм аз. Не Ани Иванова.

# 235
  • Мнения: 1 565
tays обяснението е че съм ги била разглезила много и съм им позволявала почти всичко ,което искат . Толкова ми е трудно понякога след цял ден да съм мила ,че нямам думи . Но може би си много права в тази насока ,отношенията ни куцат и от двете страни ,не само от негова . Ще се постарая вечер да съм по спокойна ,което напоследък много ми куца .    мисля да започнем да ходим на семейни терапии и да започнем поне един ден в седмицата да излизаме сами за два часа,което не сме правили никога за повече от две години .

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 23:46 от Ани Иванова_429091

# 236
  • Мнения: 46 590
Възпитанието на децата е отговорност на двамата родители.
Не може хем да го мързи да е баща, хем да е недоволен от резултата.
Подхвърлянето на пари не прави от човека родител.
Ама то най-лесно е да кажеш, че друг е виновен (в това число и ти правиш същото).

Общи условия

Активация на акаунт