От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни – 16

  • 86 104
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 487
Аз от Габиели в Бургас бях много доволна , лятото ги използвах .
Сега същите но във Варна и никога не съм имала проблем. Всичко върви с точността, която е обявена по графика на сайта.

Картата има наличност, не е от това.
Здраве да е , ще се размина и без тях, Wink.

# 586
  • Мнения: 1 167
че те ГГБГ не са ми отговаряли на имейли поне от 3 месеца Simple Smile и наистина почнаха много да се бавят, в началото до Петък най-късно пратките ме чакаха в офиса на Еконт, вече ги получавам чак следващата седмица. Разочароващо е малко.

# 587
  • Мнения: 7 569
Ако бяхте ходили в офиса на ГГБГ щяхте да знаете какво лудница е там в сряда и четвъртък.  Понякога самият камион закъснява. С мен винаги се държат много коректно, но и съм им редовен клиент. Почти на всеки курс имам по някоя пратката. В четвъртък им се обадих и помолих да изпратят пратката до офис на Еконт, в петък им звъннах, защото нямах смс. Забравили били хаха. Случва се явно, защото имат доста работа.

# 588
  • Мнения: 13
Ако бяхте ходили в офиса на ГГБГ щяхте да знаете какво лудница е там в сряда и четвъртък.  Понякога самият камион закъснява. С мен винаги се държат много коректно, но и съм им редовен клиент. Почти на всеки курс имам по някоя пратката. В четвъртък им се обадих и помолих да изпратят пратката до офис на Еконт, в петък им звъннах, защото нямах смс. Забравили били хаха. Случва се явно, защото имат доста работа.
Ти ако се смяташ за редовен клиент, аз моят профил ако ти покажа сигурно съм 10 пъти по редовен клиент, че дори препоръчах на приятели и те редовни. Нямам идея каква лудница е в офиса на ГГБГ, обаче едва ли е по - голяма от периода, когато Калин си беше в БГ. Аз моята пратка я видях в Четвъртък на обяд обработена, потвърдих я и нищо. Как може ГабиЕли, Габко и т.н. да имат точен ден за изпращане, ГГБГ да нямат (говорим за навреме потвърдени пратки). Ти от де знаеш какво е офиса им като ползваш Еконт? Впрочем в Петък и Събота пак е лудница, понеже можеше да я изпратят евентуално някой от дните, все пак говорим за 3 дни.
Проблема на ГГБГ не е лудницата, ами е контрола, обаче това е друга тема. Все пак се надявам някога през другата седмица да си получа пратките, но в Събота определено е много по - добре от колкото през седмицата, все пак ходим и на работа.

# 589
  • Мнения: 1 167
а и ако работата им е повече заради увеличен брой клиенти не е ли съвсем нормално да назначат повече персонал? При мен това "Случва се" се случва целия последен месец. Все повече се замислям да пробвам дали Габко не са подобрили работата си.

# 590
  • Мнения: 13
а и ако работата им е повече заради увеличен брой клиенти не е ли съвсем нормално да назначат повече персонал? А и при мен това "Случва се" се случва целия последен месец. Все повече се замислям да пробвам дали Габко не са подобрили работата си.
Да де,и аз за това рева, че на мен също ми се случва последния месец, именно, когато Калин беше в Англия (може още да е). Толкова се ядосах пред последния път, че му се обадих в 8 часа сутринта в Англия да го тормозя, накрая той ги накара да пратят товарителниците и нещата, все още не мога да проумея как може товарителница на Еконт Оригинал и товарителницата на Еконт копие за... да имат различни данни и дори различни офиси на изпращач.
Колко са заети пък показва факта, че преди 5-6 месеца, когато се обадех на Калин той винаги или разтоварваше нещо или говореше с други хора паралелно, зает си беше човека, сега като се обадя или не ми дигат, или като ми вдигнат на заден фон няма никакъв шум, освен се чува как се подмилкват и т.н. истории
И да, ние сме клиенти и си държим на обслужването, аз си мисля, че от GGBG имат наети хора, въпросът е до колко те си вършат работата, когато няма кой пряко да ги контролира.
Но определено ми писна да им се моля за всяка пратка да ми я изпратят по Еконт, направо вече си мисля, че нещо имат проблем със системата и не им пише, когато трябва да я изпратят.
Като цяло, ако Калин не ги стегне, работата запада. Иначе момичето в Англия е много съвестна и точна, обаче тези в София взеха нещо да се скатават.

# 591
  • Мнения: 1 459
аз нямам никакви проблеми с ГГБГ. Почти всеки курс имам пратка от Германия, винаги идва по график и веднага я пращат. Писах им скоро да ми сменят офис на Еконт за получаване - веднага го направиха и отговориха на мейла.

# 592
  • Мнения: 13
аз нямам никакви проблеми с ГГБГ. Почти всеки курс имам пратка от Германия, винаги идва по график и веднага я пращат. Писах им скоро да ми сменят офис на Еконт за получаване - веднага го направиха и отговориха на мейла.
Това явно идва да обясни защо един от последните пъти ми беше заявено, че оправяли пристигнал курс от Германия. Значи курса от Англия пристига, обработват го, клиентите си чакат пратките с куриер, обаче явно принципа е да чакат, защото след него е пристигнал от Германия. 
Малко е съмнително на едни хора да пращат пратките веднага, на други да ги бавят, като работят само с Еконт.
В смисъл би трябвало да ги пращат същите на веднъж. Аз ще видя какво ще става, ако трябва пак ще си поговорим с Калин, ако не се променят нещата, ГабиЕли и Габко също работят, пробвал съм всички и не е като да няма алтернатива.

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
И аз съм доволна  от този превозвач, а няма офис в Пловдив. Използвала съм и другите, но на този етап GGBG са ми фаворит. Единствената ми забележка е да уведомяват своевременно когато пратката пристигне при тях, а не след 2-3 дни, защото продавача я отбелязва вече като “доставена”, а ти дефакто не си наясно с местонахождението и това за мен е убийствено изнервящо. След като вече са приели пратката не е проблем кога ще пристигне- това всеки може да си го сметне и статуси от рода на “на път”, “в офис София” за мен нямат особен смисъл - тях може да си ги спестят.
От последния курс си получих по Еконт пратките в петък(вчера), но не се считам за богопомазана или късметлийка - явно този път са обработили по-бързо тези за Пловдив. Предишни няколко седмици идваха чак в понеделник, но не правя драма от това. Който иска по- скоростна доставка, сайтовете предлагат експресна такава.

# 594
  • Мнения: 13
И аз съм доволна  от този превозвач, а няма офис в Пловдив. Използвала съм и другите, но на този етап GGBG са ми фаворит. Единствената ми забележка е да уведомяват своевременно когато пратката пристигне при тях, а не след 2-3 дни, защото продавача я отбелязва вече като “доставена”, а ти дефакто не си наясно с местонахождението и това за мен е убийствено изнервящо. След като вече са приели пратката не е проблем кога ще пристигне- това всеки може да си го сметне и статуси от рода на “на път”, “в офис София” за мен нямат особен смисъл - тях може да си ги спестят.
От последния курс си получих по Еконт пратките в петък, но не се считам за богопомазана или късметлийка - явно този път са обработили по-бързо тези за Пловдив. Предишни няколко седмици идваха чак в понеделник, но не правя драма от това. Който иска по- скоростна доставка, сайтовете предлагат експресна такава.


Те затова си имат VIP услуга, която се плаща. Иначе имаха наскоро проблем със системата и разминаване на самите пратки, ту се появяваха ту изчезваха. Реално би трябвало да е трудна обработката в Англия, тъй като там са по - малко хора, а списъците им са огромни, затова идват и 2-3 дена забавяне при добавяне в профила.
Моите няма да дойдат дори и в Понеделник явно след като ги скастрих, вече не ми се кефят тези дето в София.
Никой не говори за скоростно, говорим за някакъв нормален ред, как става ГабиЕли и Габко да пращат мейл "Изпращаме по куриер еди кой си ден", при GGBG излиза, че ползват само Еконт като куриер, на едни хора пратките са изпратени (ето твоите например), на други на мен и моите познати да седят от Четвъртък обработени и потвърдени, аз винаги си мисля че Еконт товарят всичко, понякога имат и по - големи бусове. Още по неприятно звучи оправданието "Имаме много работа и ще видим" на фона на това, че някой пратките им са изпратени. В смисъл аз развивам също бизнес, за мен това не е бизнес а някаква анархия, където явно няма ред за нищо.

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
За пореден път разчиствам темата.
Моля, спазвайте правилата на форума.

# 596
  • Мнения: 143
И аз не съм доволна от GGBG. По принцип ползвам GABCO, но реших да ги изпробвам заради добрите отзиви в темата.  В началото най- късно до събота пратките бяха при мен, после взеха да ги забавят с още някой ден и никога нямаш яснота кога точно ще ги получиш. Последния път една седмица след като получих имейл за обработена пратка чаках да ми я пратят и едва след като им се обадих благоволиха да го направят.  За мен не е нормално да им се моля всеки път да ми изпратят нещата. И не става въпрос наистина за експресна доставка, а за това че никога не знаеш кога точно ще си получиш пратките. Върнах се пак при GABCO, доволна съм от тях. По-бавно идват до БГ, но пък имат 2 курса на седмица, знаеш по всяко време къде точно се намира пратката ти, кога е раздаването, кога изпращат пратките и няма излишни нерви.

# 597
  • София
  • Мнения: 23 165
Хубаво е да се споделят всякакви проблеми. Ама повтарянето в дълги чаршафи, че и цитиране по много пъти е малко досадно.

# 598
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Днес с изненада установих, че Габко са затворили страничните складове и са оставили в Сф само Ив. Вазов и Полигона! Гледам в профила ми- пратката в Бургас?! Писах им да питам как така съм заявила получаване в скалд Овча Купел, СФ, а пратката е в Бургас. Отговориха ми само, че съм била уведомена по имейл (а не съм видяла, но сега не ми се рови да видя дали наистина е така), че само тези 2склада остават ид а сменя начина на доставка. Но това не отговаря на питането ми дали практата наистина е в Бургас.
Много жалко, защото те бяха единствените ми удобни посредници, и сега наиситна не знам кой ще ползвам. Нямам време да ходя до Ив. Вазов, а не ми се плаща екстра за вътрешен куриер...

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Е, щом си в София, офисите на всички превозвачи на практика са ти на една ръка разстояние. Wink

Общи условия

Активация на акаунт