Априлчета 2017 - Тема 3

  • 42 241
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 454
И аз ще минавам на летния. Ще купя мекичко матраче и да не го запарватолкова. Снощи като се прибрахме беше вир вода.
Аз също при цедене не мога да изцедя много. Трябва да е пропуснал поне 2 основни хранения, че да се лее кърма. Сега като ви чета си отговарям на въпроса- имам едно щипене от 2 дни на едната гърда, мислех че е запарена от подплънка, а може да е пеетрита от бебе

# 211
  • София
  • Мнения: 139
И аз почти нищо не мога да изцедя. Пак ще сме скачени съдове докато я кърмя. Sad
Ох, в тея жеги ставаме вир вода и двете при кърмене.
Ние сме с количка с трансформиращ се кош и тия дни се опитах да я вдигна мъничко, но още се изхлузва, значи й е рано. Ще почакам още месец и на морето вече ще я вдигна, че няма да издържи иначе в количката да не ни вижда.
За пюрета единствено малко тиквички замразих, че имаме от градината. Ще захранвам на 6 месеца навършени не за друго, а защото точно тогава се прибираме от морето.
Аз да ви питам, как са фонтанелите на бебчовците ви. При моята си стои доста голяма и педиатърката ни казва да давам 2 пъти по две капки Вигантол, което за лято се чудя не е ли прекалено много. Thinking
А днес преди една година видях заветните 2 чертички. Отмина една много емоционална година. Щастлива и благодарна съм за прекрасното момиченце, което сега спи върху гърдата ми Heart Eyes

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 22:37 от Pumichka

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Пумичка, честита годишнина Simple Smile
Аз бурканчета се отказах да правя. Замразени зарзавати ще ползвам.
Дребка за седмица усвои умението да се обръща по корем и сега това ѝ е основна цел. През деня е ок, ама през нощта се върти и ядосва на сън, че не е успяла да изкара ръката. Вече се мъчи и да се предвижва по малко. От лигите си оставя едни охлювски дири и си личи как е изминала 2-3-5см хаха
ММ беше две седмици в отпуск. Днес първи ден на работа - сутринта я целуна по главичката и му видях сълзи в очите.

# 213
  • София
  • Мнения: 18 680
И моят като тръгна обратно за морето три пъти се връща да целува децата😁 А мен само венъж😠

# 214
  • Мнения: 1 341
И моя мъж днес е на работа след 3 седмици отпуск, както се вайкаше как щял да седи вкъщи с нея, не искаше да седи по пейките, то му хареса и сега само вика вземи я на спалнята да я гушаме. Аз му викам няма да иска да спи после в кошарата, той пак виж че иска, а то детето просто издало взук, той не - виж че ще реве Blush 

# 215
  • Враца
  • Мнения: 1 718
Добре де,  а защо се напъва да се обърне по корем точно след като се е наяла, явно не и пука, пе ще повърне Rage ММ е взел 10 кг домашни моркови за пюре на детето, някой ще ме светне ли как да замразя половината, на пюре или сурови

# 216
  • София
  • Мнения: 18 680
Сурови, почистени, измити, нарязани на кубчета, в стъклени съдове или пластмасови кутии без бисфенол. Ако искаш после пюрето да става още по-бързо, може и да ги бланшираш преди замразяването. И задължително слагаш лепенка с датата, за да следиш годност.

# 217
  • Мнения: 528
Аз ги сварих и пюрирах, затворих в бурканчета и стерилизирах за 15мин. Така направих и кайсии, като към тях добавим 1с.л. захар за цялата смес (11бурканчета)... отворих и моркови и кайсии да пробвам - много приятно се е получило : ) имам и тиквички във фризера, мисля и за сини сливи, чушки, праскови и пъпеш Simple Smile

# 218
  • София
  • Мнения: 18 680
Мммм, прищя ми се да съм бебето на Пате😁

# 219
  • Мнения: 528
Хехе ами какво да го правя, нали ми е първо ще си го глезя, а пък и имам и две села, в които отглеждат всичко, грехота е да не му дам домашно при наличието на толкова натурални плодове и зеленчуци. Blush

# 220
  • Враца
  • Мнения: 1 718
Благодаря момичета, май ще направя и пюре и във фризера, а белинда колко време могат да стоят във фризера. Пате и  аз ти завиждам, с триста зора намирам домашно, а я кажи чушките пак ли на пюре.

# 221
  • варна
  • Мнения: 262
Момичета от Варна, утре ще направим разходка в морската градина около обяд. Пишете лс да дам тел.,  за да се намерим, ако има желаещи.

# 222
  • Мнения: 1 008
Пате, откъде купуваш бурканчета?

# 223
  • София
  • Мнения: 112
Кристална благодаря за темата Flowers Hibiscus
Не смогвам да изчета всичко - и моя младеж пак си е показал рогата. Аз сложих тиквички - обелени, измити, нарязани на кубчета.  Но ги сложих в обикновени пликчета - дали е проблем?

# 224
  • Мнения: 1 051
Ще взема и аз да се разтърся за места с някой по-чист зарзават. Гледах, че имаше през юни някакъв фермерски пазар пред Икеа, но не успях да стигна.

Общи условия

Активация на акаунт