АПРИЛСКИ МАМИ 2016-ТЕМА 11

  • 50 865
  • 626
  •   1
Отговори
# 555
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Таничка,от кога я беше писала да участва в класиране?
Аз май клоня да го оставя при баба му до есента.

# 556
  • Мнения: 448
По принцип исках да участва в майското класиране,но ми казаха че няма да има тогава места за яслата в която искам. И смених дата за класиране. Във вторник ще я запиша и към края на месеца ще и пусна изследвания и тръгва. И аз бих искала по-късно да тръгне. Но баща й вече му почват работите и няма да има много време да я гледа,а няма кой да ни помага.

# 557
  • Мнения: 2 379
Момичета, директно в яслите ли кандидатствах те или онлайн?
В квартала има 2 ясли и една ДГ с яслена група, едната винаги има места, защото в циганската махала и има и ромчета( в отделни групи). Но нито една ясла в района няма хубав двор с детска площадка и много рядко извеждат децата, особено тези на 2я етаж....За това не се тревожа особено, защото и "циганската" е вариант. Има минуси, но и плюсове......
А нали може да си пазиш място до 3 месеца.....няма ли как да се възползвате?
А да питам някоя ползвала ли е шампоан боя на Виктория Бюти, искаше ми малко да освежа цвета Simple Smile

# 558
  • Мнения: 448
Ами аз кандидатствах онлайн,но когато попълних заявлението,Сиси беше на 3 месеца.
А мястото можеш да си го пазиш 3 месеца и си плащаш по 15 лв всеки месец.
А незнам дали може в яслата да подадеш заявление. Ако някоя мама знае да каже.

# 559
  • Мнения: 13 937
Според общината е мисля, в голелите градове е онлайн.

# 560
  • Мнения: 2 516
Даниел го записахме януари, казахме, че ще почва март. Платихме само една месечна такса като депозит. Обаче още има много болни май. Другата седмица мисля да ида до яслата и да разпитам как стоят нещата с изследванията. Може направо април да го пуснем, да де пооправи малко времето.
Днес му взехме едни витамини на Марсианци и ще му даваме всеки ден, пък да видим. Яде плодове и зеленчуци, излизаме вън, но искам да подсиля имунитета, колкото мога. Замислям се и за клеева тинктура. Някой давал ли е?

# 561
  • Мнения: 448
Аз от 3 дена вече и давам коластра и зелена енергия за имунитета.

# 562
  • Мнения: 13 937
Ако детето е здраво защо давате имуностимуланти?
За мен има смисъл само при перманентно боледуване както е в случая на sea.sea.

# 563
  • Мнения: 448
Ами уж това са хранителни добавки,ама да видим. Преди да родя, работих в детска градина и забелязах,че децата които пиеха нещо за имунитета не боледуваха често. Въпреки,че съм на мнение,че детето само трябва да изгради имунитет. Но Сияна преди месец някъде се беше разболяла. Стафилококи имаше в гърлото и беше на антибиотик и затова реших до към края на април да й ги давам. Много мнения прочетох за тези продукти,но като че ли повечето са полужителни. Моята братовчедка ги дава на двете деца само зимата( на 7 и на 3г.) и до сега най-много 2 дена с хрема са били. Да видим да ли ще имат ефект при нас.

# 564
  • Мнения: 13 937
Таная, може тези деца по принцип да са по-здрави. Племенниците ми на 8 и 6 години до момента не са пили антибиотик. Сестра ми не дава и температуропонижаващи. Оздравяват от само себе си само с билков чай и сироп за кашлица. Изключително рядко боледуват.

# 565
  • Мнения: 448
Да,така е. Може да са с по-силен имунитет тези деца и за това да не се разболяваха. Надявам се и нашите деца да не боледуват.

# 566
  • Мнения: 271
Loveza, не си спомням да сме коментирали. Аз съм военнослужещ.
Относно имуностимулаторите, много различни мнения съм чела. Аз лично съм давала Биозин сироп. Изключително доволна съм. А миналата година цялото семейство, направихме курс по време на грипния сезон. Сега също ще направя курс на Бочката, във връзка с яслата.
Sea sea, малкото ми момче много боледуваше. В бебешкия период-от два месеца до година и половина беше през месец болен. Бяхме лежали в болница за бронхит. Много антибиотици изпи. Но премина, израсна го, след това постъпвайки в ясла и градина не се е разболявал сериозно. Но аз спрях с антибиотиците, просто при едно разболяване казах не, няма да дам поредния  антибиотик. И воденето на море и балкан също много подобри положението. Споделям това, защото мисля, че не толкова отказа ми да давам антибиотици, а цялото ми отношение към болестта и лечението се промени в онзи момент, а оттам и нещата се развиваха по различен начин. Но явно тогава там нещо съм подтиснала, защото не съм вярвала, че след толкова години ще се побъркам на тема заразяване. Това, когато родих Бочко, все още се боря с моите си страхове, много по-добре съм отпреди две години, но има още какво да желая.

# 567
  • Владая
  • Мнения: 362


Честит празник мили дами,
честит празник скъпи мами!
Обичайте и бъдете обичани!

# 568
  • Мнения: 271
Честит празник!

# 569

Общи условия

Активация на акаунт