Световна КУХНЯ

  • 2 417
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Не знам за вас, но аз много харесвам книгите на Звездев. Една от тях /от големите, мисля, че първата, която излезе/ е мисля точно тази, която syiya търси. Има доста неща от световната класическа кухня, както и от българската. Има и изгъзици де.
Имам и две от поредицата му за различни в-ве кухни - "за пиле" и "супи и чорби" и тр. да ви кажа, че тези книжлета са доста добри. Страшни супички има а рецептите за пиле са страхотни.
Имам мнооого от онези малките издания, от типа на Китайска кухня, Спагети, пици, лазаня, Десерти и т.н. що-годе добре но са без снимки, което е малко скучно и рецептите не се набиват на очи.
Имам и тази със смешния превод Mr. Greenот нея имам една любима рецепта за пиле с кашкавал.
Но мисля, че тази първата голяма на Звездев е най- готина!

# 16
  • София
  • Мнения: 767
Мерси ,Марабу!   bouquetИ за двете обяснения.. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 901
Courage  насреща щом мога Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Има ли я някой тази:

http://www.pe-bg.com/book/?b=15608&c=120

отзиви?

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
О, това книжле доста добре звучи Peace

# 20
Здравейте! Искам да ви помоля за нещо. НЯкой може ли да ми даде рецепта за печени кюфтета от кайма?  Съвсем простичка, не е нещо специално. Моля ви мноооооого е спешно.

# 21
  • Мнения: 22 867
Здравейте! Искам да ви помоля за нещо. НЯкой може ли да ми даде рецепта за печени кюфтета от кайма?  Съвсем простичка, не е нещо специално. Моля ви мноооооого е спешно.


Лесни и много вкусни!

И още едни, от форума са, но не съм записала авторката.

БЪРЗИ КЮФТЕНЦА НА ФУРНА

500 гр. овкусена кайма, 1 яйце, 50 гр. кашкавал и замразени зеленчуци /грах, моркови, царевица/. Всичко се замесва, правят се кюфтенца и се пекат на фурна. Бързо, вкусно и ефектно.

Само че защо в тая тема си задаваш въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт